You are here

Eneos 1006 km 2017: Drifterių kovos

Tarsi į savotišką apšilimą prieš lemiamas penktadienio vakaro ir nakties batalijas „Gera Dovana Drift“ lenktynių dalyviai savo spalvingai išdažytą techniką išvairavo į kurorto centrinę J. Basanavičiaus gatvę. Šį paradą , kurį lydėjo Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai, stebėjo minia kurorto gyventojų ir svečių, o sportininkai demonstravo savo techniką, bendravo su praeiviais ir mielai fotografavosi su „drifto“ entuziastais.

O penktadienio vakarą jie jau klojo papildomą gumos sluoksnį „ENEOS 1006 km lenktynių“ trasos dalyje, skirtoje „Gera dovana Drift“ lenktynėms. Čia dėl Lietuvos drifto čempionato penktojo etapo taškų kovojo 16 vairuotojų.

Jau pirmi treniruočių važiavimai parodė, jog Palangos trasa yra ypatingai reikli – sportininkai savo meistriškumą, šonu slysdami didžiuliu greičiu, turėjo pademonstruoti gana siauroje trasos dalyje tarp atitvarų bei nusileisdami nuo Kretingos kelio.

Mažiausia klaida kainuodavo brangiai – pradedant sudaužytais užpakaliniais žibintais ar nuplėštais bamperiais ir baigiant lūžusiais ratais.

Tačiau drifto mechanikų komandos tokias problemas išspręsdavo labai greitai. Bene įspūdingiausią avariją treniruotėje patyręs Paulius Petraitis jau po valandos buvo pasirengęs tęsti kovą: mechanikai automobilį jau buvo sutaisę.

Teisėjų komisija, kurioje buvo ir drifto vertintojų iš Latvijos, kvalifikacijoje geriausiai įvertino Gedimino Levicko, Donato Mackpreikšo ir Andriaus Čibirkos pasirodymus. Nors jie pirmą finalinių varžybų barjerą įveikė be kovos, tačiau vėliau turėjo pripažinti varžovų pranašumą – dėl pagrindinių apdovanojimų kovojo kiti drifteriai.

Patyrusio lenktynininko, Lietuvos automobilių ralio čempiono Evaldo Čirbos sūnus Benediktas, beje, dalyvaujantis ir maratoninėse „ENEOS 1006 km“ lenktynėse, irgi pasitraukė iš kovos ketvirtfinalyje – nepadėjo net ir nauja pavarų dėžė, kurią mechanikai operatyviai pakeitė.

„Pajūrio velniu“ vadinamas Valdas Vindžigelskis prieš pat finalus susidūrė su elektros problemomis – jo BMW pradėjo „ožiuotis“. Tad sportininkas liko ketvirtas, pralaimėjęs Martynui Levickui: „Nissan“ vairuotojui atiteko trečia vieta.

O didžiajame finale dėl „Gera dovana Drift“ nugalėtojo vardo kovojo Arūnas Černevičius ir Artūras Ravluškevičius.

Tiksliau ir be klaidų abu finalinius važiavimus trasą įveikė Arūnas – jo vairuojamas BMW automobilis trasa slydo tiksliau ir greičiau.

A.Ravluškevičius liko antras, tačiau aistruolių ovacijų didžiojoje lenktynių scenoje sulaukė tikrai ne mažiau.

Kaip ir visiems pagrindinių šių metų varžybų įskaitų prizininkams, geriausiems drifto meistrams be taurių teko proga ragauti ir pieno, kurio pavadinimas „Rokiškio Naminis“.

Ddrifteriai pirmieji parodė, jog ir pienu scenoje po pergalės laistytis galima.