You are here

ERC 2017, Rally Liepaja: Linas Vaškys finišavo septintas

 • Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius/MVFoto nuotrauka
  Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius/MVFoto nuotrauka
 • Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius/Šarūno Gumausko nuotrauka
  Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius/Šarūno Gumausko nuotrauka
 • Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius/Organizatorių nuotrauka
  Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius/Organizatorių nuotrauka
 • Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius/Alfonso Rakausko nuotrauka
  Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius/Alfonso Rakausko nuotrauka
 • N. Gryazin/MVFoto nuotrauka
  N. Gryazin/MVFoto nuotrauka
 • K. Rovanpera/MVFoto nuotrauka
  K. Rovanpera/MVFoto nuotrauka
 • Rally Liepaja 2017/MVFoto nuotrauka
  Rally Liepaja 2017/MVFoto nuotrauka
 • Rally Liepaja 2017/MVFoto nuotrauka
  Rally Liepaja 2017/MVFoto nuotrauka
 • Rally Liepaja 2017/MVFoto nuotrauka
  Rally Liepaja 2017/MVFoto nuotrauka
 • Janis Vorobjovs/MVFoto nuotrauka
  Janis Vorobjovs/MVFoto nuotrauka
.

 Spalio 7-8 dienomis Latvijoje vykusio 2017 FIA Europos ralio čempionato metu Lietuvos lenktynininkai Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius bendroje įskaitoje užėmė septintą vietą.  „Rally Liepaja“ vykusio ralio metu lietuviškajam ekipažui teko susikauti tiek su itin greitais varžovais iš Europos, tiek su sudėtingomis oro sąlygomis. 

„Tai buvo vienos iš sudėtingiausių, bet kartu ir įdomiausių šio 2017 m. sezono varžybų. Dėl sudėtingų oro sąlygų organizatoriai darė daug pakitimų ruožuose ir trasoje tiesiog varžybų metu. Turėjome greitai persiorientuoti, nes keitėsi tiek maršrutas, tiek laiko normos. Septinta vieta bendroje įskaitoje – didelis pasiekimas mūsų komandai pirmasis pilotas Linas Vaškys.

Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius/Organizatorių nuotrauka

Per dvi dienas trukusias Europos ralio čempionato lenktynes kaimyninės Latvijos žvyrkeliais ir Liepojos miesto gatvėmis greičio ruožai sudarė apie 140 km. Viso per dvi varžybų dienas ralio ekipažai turėjo įveikti 13 greičio ruožų: 7 – pirmąją ir 6 – antrąją dieną.

Sunkiausias startas

Iškart po starto šeštadienio rytą  „Mitsubishi EVO IX“ automobilį vairuojantis ekipažas įsitvirtino 17-oje vietoje, bet jau po dviejų greičio ruožų šoktelėjo dviem pozicijoms aukščiau, o dar po keleto rungčių palypėjo iki 11-osios pozicijos. Ten jie ir baigė pirmos ralio dienos pasirodymą.

„Pirmos dienos pirmas ruožas mums buvo morališkai sunkiausias. Tai įtakojo kelios priežastys. Dvi dienas prieš varžybas vykusio surašymo metu pliaupė kaip iš kibiro, buvo labai vėjuota ir lietus išplovė dalį kelių. Ir nors šeštadienį oras buvo neblogas, dalį sugadintų kelio ruožų organizatoriai atšaukė, dėl to teko keisti dalyvavimo rungtynėse strategiją ir važiuoti pagal pakeistą maršrutą“, – sakė antrasis pilotas Laurynas Paškevičius.

Anot jo, sunkumų kėlė ir dar viena priežastis – prasta starto pozicija. „Neturime „FIA Priority Driver statuso“ todėl mūsų starto pozicija buvo labai mums nepalanki – 36. Kovoti teko su automobiliais startavusiais 20 pozicijų prieš mus, kurie turėjo ženkliai geresnes kelio sąlygas nei mes“.

Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius/Alfonso Rakausko nuotrauka

Nors pirmieji ruožai buvo gana sunkūs ir „Mitsubishi EVO IX“ automobilį vairuojančiam ekipažui pradžioje nepavyko parodyti gero tempo, toliau viskas stojo į savo vietas ir komanda toliau rodė stabilumą.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį vėl subjuro oras, lijo ir kelio danga tapo slidi, sunkiai prognozuojama. Antrą varžybų dieną L. Vaškio ir L. Paškevičiaus ekipažas pradėjo  iš 11 starto pozicijos ir jau po pirmo važiavimo šoktelėjo į devintą vietą. Kiekviename greičio ruože vis geresnį tempą diktavę vilniečiai vieną po kitos gerino pozicijas ir finišą pasiekė septinti bendroje įskaitoje ir antri grupėje.

Sąlygų sudėtingumą rodo ir didelis itin patyrusių pilotų avarijų skaičius – varžybų finišo nepavyko pasiekti Bruno Magalhaes, Alexey Lukyanuk, Pepe Lopez, Janis Vorobjovs.

Pergalę ERC etape Latvijoje šventė N. Gryazinas, važiavęs su „Škoda Fabia R5“. Antrąją vietą užėmė jaunasis suomis K. Rovanpera („Ford Fiesta R5“). Jis nugalėtojui pralošė 18,5 sek. Trečiąją vietą pelnė lenkas L. Habaj, važiavęs su „Ford Fiesta R5“ automobiliu. Jo atsilikimas 2 min. 52,8 sek.

N. Gryazin/MVFoto nuotrauka

Septintąją vietą užėmęs Linas Vaškys nuo nugalėtojų ekipažo atsiliko 8 min. 17,9 sek.

Latvijos ralio čempionato paskutiniai du etapai

Kartu su „Europos ralio čempionatu“ Liepojoje vyko ir Latvijos ralio čempionato (LRČ) paskutiniai du etapai. „Važiavome į šias varžybas turėdami labai aiškų tikslą – išlaikyti 3-ąją poziciją bendroje Latvijos ralio čempionato lentelėje. Buvome susikoncentravę ir pasiruošę kovoti dėl jos. Tikėjome, kad ir technika, ir sėkmė nepaves. Viskas pavyko puikiai – ne tik išlaikėme 3-iąją vietą, bet ir po intensyvios kovos – iškovojome į 2-ąją metų įskaitoje“, – džiaugėsi pasiekimais Linas Vaškys.

2017 m.  BRT ir LARČ čempionai

L. Vaškio ir L. Paškevičiaus ekipažas tarptautinės automobilių sporto federacijos FIA organizuojamo čempionato Baltijos šalių regione (BRT) savo klasėje tapo 2017 m. sezono pirmos vietos nugalėtojais.

Lietuvos automobilių ralio čempionate (LARČ) L. Vaškio ir L. Paškevičiaus ekipažas savo klasėje (LARČ2) taip pat užėmė pirmąją vietą. 

Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius/Šarūno Gumausko nuotrauka

Kategorijos: 
Lenktynininkai: