You are here

Lietuva turi naują autosporto žvaigždę - Rokas Baciuška sužibo Rygoje

  • Rokas Baciuška
    Rokas Baciuška
  • Rokas Baciuška
    Rokas Baciuška
  • Rokas Baciuška
    Rokas Baciuška

Sparčiausiai pasaulyje populiarėjančios automobilių sporto lenktynės turi naują žvaigždę. 2017 m. Europos ralio kroso čempionato lenktynių etape Rygoje (rugsėjo 15-17 d.), stebint dešimtims tūkstančių žiūrovų, antrą vietą iškovojo tauragiškis, septyniolikmetis Rokas Baciuška. Tik prieš dvi savaites su Super 1600 klasės Škoda Fabia jis debiutavo Europos čempionato etape Prancūzijoje ir iškart sukėlė sensaciją, finišą pasiekęs trečioje vietoje. Tiesa, po skirtos baudos Rokas Prancūzijoje buvo klasifikuotas 6 vietoje, bet iškart pareiškė, kad Rygoje jis tikrai bus ant podiumo.

Rokas Baciuška

Jau treniruočių važiavimuose R. Baciuška pademonstravo, kad savo pažadą jis užsibrėžė ištesėti. Antras rezultatas iš 28 greičiausių Europos lenktynininkų nuteikė optimistiškai, o kvalifikaciniuose važiavimuose Rokas tik dar kartą įrodė, kad pajėgus kovoti su pripažintais lyderiais. Po keturių kvalifikacinių lenktynių tauragiškis surinko 154 taškus ir pateko į pusfinalius, į kuriuos patenka tik 12 geriausių lenktynininkų, žengė būdamas 3 vietoje.

Pusfinalio važiavimas tapo tikru vieno aktoriaus šou. Šiek tiek laiko praradęs starte, vėliau R. Baciuška visuose trasos sektoriuose buvo greitesnis už konkurentus ir beveik trimis sekundėmis aplenkė antroje vietoje finišavusį latvį Artį Baumanį.

Rokas Baciuška

Finalas buvo ne mažiau įspūdingas. Tik 0,7 sekundės finiše skyrė etapo nugalėtoją ir čempionato lyderį Kristianą Szabo nuo antrą vietą užėmusio R. Baciuškos. Trečias Rygoje vykusiame Euro RX etape finišavo Jussi-Petteri Leppihalme.

Dar nežinia, ar R. Baciuška startuos paskutiniame Europos ralio kroso čempionato etape Vokietijoje spalio 1 d., tačiau dalyvavęs tik dviejuose iš aštuonių jau įvykusių etapų, lietuvis bendroje įskaitoje užima 9 vietą tarp 50 geriausių Europos lenktynininkų.

Kategorijos: 
Lenktynininkai: