You are here

Europos ralio kroso čempionatas 2018: R. Baciuška - Portugalijoje pirmas

• Rokas Baciuška/Egidijaus Babelio nuotrauka
    Rokas Baciuška/Egidijaus Babelio nuotrauka

Paskutinį balandžio savaitgalį Portugalijoje, „Montalegre“ trasoje, vyko pasaulio „World RX“ ir Europos ralikroso čempionatai. Pastarajame, S1600 klasėje, dalyvavo ir lietuvis Rokas Baciuška. „Škoda Fabia“ vairavusiam tauragiškiui kone visas savaitgalis klojosi puikiai ir galutinėje įskaitoje jis užėmė pirmą vietą.

Šeštadienį vyko du kvalifikaciniai važiavimai, abu jie lietuviui buvo praktiškai vienodi: po starto išsiveržęs į priekį, pirmoje pozicijoje jis liko iki pat finišo.

Sekmadienio kvalifikaciniuose važiavimuose sekėsi kiek prasčiau – prieš vieną jų sparčiai nukrito temperatūra ir netgi pradėjo snigti. Tačiau į pusfinalį patenka 12 geriausius rezultatus parodžiusių lenktynininkų, tad R. Baciuška buvo ramus ir be reikalo nerizikavo. Ralikrosas – kontaktinis sportas, varžantis dėl aukščiausių pozicijų automobilio apgadinimai ne visada išvengiami. Trečiame ir ketvirtame kvalifikaciniuose važiavimuose jis užėmė 12-as vietas, tačiau bendroje visų važiavimų rikiuotėje liko pirmas.

Pusfinalio važiavimas vėl priminė šeštadienį. Po starto išsiveržęs į priekį, R. Baciuška varžovams nepaliko jokių vilčių ir pirmu numeriu pateko į finalą. O prieš finalą prasidėjo tai, kas Lietuvoje paprastai vadinama pūga.

Iškart po finalo starto keturi sportininkai pasuko į „Joker“ ratą, o R. Baciuška kartu su Espenu Isaksaetre važiavo toliau. Pūga vis stiprėjo ir lėtėjantys vieno rato įveikimo laikai parodė, kad lyderių sprendimas buvo prastas – pasirinkę „Joker“ ratą įveikti vėliau, jie prarado nemažai laiko. R. Baciuška iškart po „Joker“ nukrito į penktą vietą, kurioje ir finišavo.

„Startavau iš pirmos pozicijos, bet pirmame posūkyje išslydau ir mane vienas varžovas aplenkė. Vėliau komandos vadovas netiksliai pasakė, kada važiuoti į jokerį ir iš jo išlindau penktas. Gaila. Buvo sunku, bet važiavosi gerai“, – iškart po finišo sakė R. Baciuška.

Ralikroso varžybose vertinami ne tik finalo, bet ir pusfinalio bei kvalifikacinių važiavimų pasiekimai. Puikaus pasirodymo juose R. Baciuškai užteko, kad aštuoniolikmetis, sudėjus visus taškus, užimtų pirmą vietą Portugalijos Europos ralikroso čempionato etape. Jis čia užsidirbo 24 taškus. Dar trys sportininkai Portugalijoje gavo po 17 taškų.

Bendroje „Euro RX“ S1600 klasės įskaitoje R. Baciuška po dviejų etapų užima antrą vietą (turi 42 taškus) ir atsilieka tik nuo latvio Artio Baumanio (47 taškai).