You are here

Fenix Rally 2021: Penktą dieną „Bitė“ buvo labai greita. Laimėtas greičio ruožas

  • „Tavisa Racing Team“ komanda
    „Tavisa Racing Team“ komanda
  • „Tavisa Racing Team“ komanda
    „Tavisa Racing Team“ komanda
.

Tunise vykstančio Fenikso ralio dalyviai ketvirtadienį, kovo 18 d., pratęsė maratoninę dieną ir pajudėjo į dar du greičio ruožus. Šįkart rimtų automobilio gedimų nepatyrusi „Tavisa Racing Team“ komanda pademonstravo raumenis ir laimėjo vieną iš dviejų greičio ruožų.

Nors lietuvių ekipa dėl ankstesniuose Fenikso ralio etapuose patirtų nesėkmių ir gedimų jau nebekovoja dėl aukštų pozicijų galutinėje įskaitoje, tačiau atskiruose greičio ruožuose jų rezultatai šiandien buvo itin geri. 

Pirmąjį šios dienos greičio ruožą Vaidoto Paškevičiaus ir Audriaus Matuolio duetas baigė antras, o antrame greičio ruože aplenkė ir vieną iš šių varžybų favoritų, Dakaro lenktynininką Jerome`ą Pelichetą, vairuojantį „Optimus“ bagį. Susumavus abiejų greičio ruožų rezultatus, nuo pastarojo lietuviai atsiliko kiek mažiau nei 8 minutes.

Ekipažo šturmanas Audrius Matuolis pasakojo, kad atskirai nuo mechanikų praėjusią naktį nakvoję ekipažo nariai daug darbo prie „Seat Leon Dakar“ neturėjo. Tačiau šiandien tarp greičio ruožų, kai mechanikų pagalba nuotoliniame servise vėl buvo leidžiama, dar kartą teko išsitraukti suvirinimo aparatą.

„Tavisa Racing Team“ komanda

„Maratoninį bivaką pasiekėme neturėdami interneto, tai nelabai ir žinojome, kelinti finišavome, bet automobilis buvo sveikas. Paaiškėjo, kad vakar buvome antri. Bivake galėjome šiek tiek atsipūsti. Kadangi interneto nebuvo, visi sportininkai sėdo pabendrauti prie laužo. Labai jaukiai pavakarojome bendraminčių būryje. 

O šiandien tęsėme lenktynes. Labai stipraus tempo nelaikėme, pasilikome rezervo. Tačiau vienu metu priekyje išgirdome įtartiną garsą. Serviso metu pamatėme, kad yra lūžusi priekinė amortizatoriaus spyruoklė. Taigi, vėl į pagalbą atėjo suvirinimo aparatas. Panašu, kad Afrikoje galima viską suvirinti, kas virinasi, nors šiaip Lietuvoje tokio dalyko kaip spyruoklė turbūt nevirintume. O čia išeičių neturėjome“, - sakė „Tavisa Racing Team“ komandos šturmanas Audrius Matuolis.

Šturmanas pridūrė, kad itin smagus buvo antrasis dienos greičio ruožas. Ekipažas atliko daug lenkimų, kurie kartais buvo išties pavojingi. Tačiau kortos lietuviams šįkart krito palankiai ir finišą jie pasiekė būdami greičio ruožo nugalėtojais.

„Daug lenkėme, vis stūmėmės į priekį. Kai kur teko lenkti ir rizikingai, nes buvo tokių kurie nenorėjo pasitraukti. Lenkėme ir oru, šokinėdami per kalvas. Pagavome vieną stiprų akmenį, bet ratas atlaikė. Finiše paaiškėjo, kad esame pirmi. Tai tikslas kaip ir pasiektas – rezultatas ir didėjantis įveiktų kilometrų skaičius mus džiugina“, - sakė ekipažo šturmanas Audrius Matuolis.

Fenikso ralyje penktadienį dalyvių lauks paskutinė varžybų diena. Organizatoriai čia jiems numatė apie 130 kilometrų distanciją. Po jos paaiškės, kurių šalių atstovai taps šių varžybų nugalėtojais ir prizininkais, o kuriems grįžti į revanšą su Sachara teks kitais metais.

Kategorijos: 
Lenktynininkai: