You are here

Grįžta laukiamiausias automobilių kultūros festivalis „Chill’n’Grill“

„Grįžtam. Susitiksim liepą“, – tokią žinią dar prieš praėjusias Kalėdas paskelbusi automobilistų JDM LT komanda, organizuojanti išskirtinį automobilių kultūros festivalį „Chill’n’Grill“, sulaukė gausybės reakcijų. Ne vienas benzingalvis trumpą žinutę socialiniuose tinkluose pavadino geriausia įmanoma dovana ir džiugiausia žinia lietuviškoje automobilių kultūros padangėje.

Kurį laiką paslaptyje saugoję būsimo renginio vietą ir datą, „Chill’n’Grill“ organizatoriai gali lengviau atsikvėpti: rankomis sukirsta dėl visų reikalingų detalių. Automobilių kultūros festivalis šiemet vyks paskutinį liepos savaitgalį, liepos 28-30 dienomis, Daugų poilsiavietėje Alytaus rajone prie Didžiulio ežero.

„Paskutinį kartą su „Chill’n’Grill“ gerbėjų bendruomene festivalyje matėmės prieš kelerius metus, kai niekas nė minties neturėjo apie pasaulinę koronaviruso pandemiją, karantiną, ribojimus. Per tą laiką spėjome pailsėti, aplankėme nemažai kitų renginių, bet kažko vis iki visiškos laimės trūko. Ir mes patys, ir per dešimt festivalio organizavimo metų kartu užaugusi bendruomenė jautėme labai didelę nostalgiją „Chill’n’Grill“ ir viskam, ką šis renginys simbolizuoja“, – kalba viena iš festivalio organizatorių Dina Sergijenko-Ramaškevičienė.

Pasak jos, organizuojant „Chill’n’Grill“ niekuomet nebuvo vaikomasi kiekybės, nebuvo siekio tapti didžiausiu automobilių pasaulio renginiu. Kur kas svarbesnė misija buvo atspindėti tai, kas vyksta Lietuvos automobilių kultūros pasaulyje, parodyti pačius įvairiausius modifikavimo stilius, kryptis, į vieną vietą sukviesti skirtingų markių gerbėjus ir drauge su jais švęsti vienintelę tokią benzingalvišką šventę.

„Manau, mums įgyvendinti savo tikslą išties pavyko. Paskutiniuose savo renginiuose matydavome dešimtis išpuoselėtų automobilių parodos zonose, o festivalyje kaip lygūs su lygiais vieni su kitais bendraudavo įvairaus amžiaus, rango ir patirties žmonės. Skirtingų atstovaujamų modelių savininkai dalindavosi patirtimi ar paprasčiausiai susėsdavo prie grilio bendrai vakarienei. „Chill’n’Grill“ buvo vieta, kur susiburdavo visos Lietuvos automobilininkų bendruomenė“, – antrina JDM LT klubo vadovas Selmas Adomonis.

Apėmė nostalgija

Būtent tai – nostalgija renginiui, kuris ne vienam Lietuvos automobilių kultūros atstovui buvo laukiamiausias vasaros įvykis – paskatino JDM LT komandą pagalvoti, kad verta festivalį organizuoti dar kartą.

„Kai prieš kelerius metus sakėme, jog dabar – eros pabaiga, jautėmės pavargę ir norėjome kažko naujo, kažko kitokio. Tie norai niekur nedingo, turime ne vieną idėją, su kuria dirbame. Tačiau patys pasigedome ir pasiilgome to, kas buvo „Chill’n’Grill“ – bendruomenė ir „vaibas““, – pasakoja S. Adomonis.

Mintį apie tai, kad galbūt verta sukviesti visus Lietuvos benzingalvius prisiminti „Chill’n’Grill“ tradicijų, pakurstė ir nuolatiniai klausimai, kada laukti kito renginio, ar kada nors šis festivalis grįš, bei pasakojimai, kad neretai dėl noro patekti į šio renginio parodą garažuose buvo praleidžiama dešimtys bemiegių naktų.

Ir tradicijos, ir naujovės

Noras pakartoti geriausias „Chill’n’Grill“ tradicijas paskatino JDM LT komandą grįžti prie festivalio „namų“ – poilsiavietės Alytaus rajone, Dauguose, prie Didžiulio ežero. Čia festivalis vyko kone be pertraukų net kelerius metus iš eilės.

Kaip pasakoja renginio organizatoriai, nemažai tradicijų, kurioms visi jautė nostalgiją, renginyje bus išlaikyta.

„Netrukus startuosime su atranka į festivalio parodą. O renginys, žinoma, neapsieis be geriausių automobilių išrinkimo, be pokalbių su įdomiausių projektų autoriais ant scenos, be įvairių užduočių ir žaidimų automobilių vairuotojams ir festivalio lankytojams“, – sako D. Sergijenko-Ramaškevičienė ir neslepia: šiemet su renginiu dirba gausesnė bendraminčių komanda nei įprastai, todėl ir naujienų netrūks.

Pasak automobilių kultūros festivalio organizatorių, labiausiai norima atrasti daugiau veiklų tiems, kurie atkeliaus į šventę apžiūrėti parodos ir pasiliks visam savaitgaliui palapinių miestelyje. Nors žiūrovams užsiėmimų netrūkdavo, norisi juos kuo labiau įtraukti į automobilizmo pasaulį.

Kuo žada nustebinti, organizatoriai kol kas neatvirauja, bet kviečia kalendoriuose apsibraukti liepos 28-30 dienas, paskutinį savaitgalį, kai Dauguose dar kartą iškils legendinio automobilių kultūros festivalio „Chill’n’Grill“ vėliavos.

Kategorijos: