You are here

Kaip užvesti šaltą automobilio variklį žiemą?

Šalti orai, kuomet termometro stulpelis rodo neigiamą temperatūrą, yra vienas didžiausių automobilio priešų. Tai neretai tampa dideliu galvos skausmu vairuotojams norintiems užvesti savo automobilius, kurių viena silpniausių vietų žiemą yra akumuliatoriai. Taip pat nereikia pamiršti ir užšalti galinčio kuro ar aušinimo skysčio bei žvakių.

Žinoma, kad šiais ir kitais dalykais reiktų pasirūpinti dar prieš užklumpant šalčiams, juk sakoma, kad roges geriausia ruošti vasarą. Tačiau jeigu jau to nebuvo padaryta, tuomet teks mėginti pasikliauti „liaudies išmintimi“ ir tikėtis, kad būtent taip pavyks įveikti šaltąjį metų laikotarpį.

Sušalusio akumuliatoriaus sužadinimas

Jeigu automobilio akumuliatorius ryte dar turi bent šiek tiek gyvybės ženklų, bet nesate įsitikinę, kad šaltą rytą jis sugebės užvesti automobilį, prieš pradedant užvedimą sužadinkite jį. Bent pora kartų įjunkite ir išjunkite automobilio šviesas. Taip pat įsitikinkite, ar nėra įjungtų elektros prietaisų (radijas, salono apšvietimas, pečiukas), kad sutaupytumėte nors kiek likusios akumuliatoriaus energijos. Taip pat reikia nepamiršti įspausti sankabos pedalą, tai leis varikliui lengviau startuoti.

Bandant užvesi dyzelinį variklį, galima bandyti du/tris kartus pakaitinti žvakes, tačiau tai nepatartina daryti, nes žvakės gali perdegti. Bet kuomet nepavyksta rasti kito būdo, imamasi ir ne visai rekomenduotinų metodų. Juk ko tik nepadarysi, kad variklis šaltą rytą kaip nors užsivestų.

Automobilio užvedimas velkant

Prieš tai paminėti būdai ne visada padeda, tuomet tenka prašyti kitų automobilių vairuotojų ar taksistų pagalbos, kad šie užvestų jūsų automobilį su užvedimo laidais, vadinamais „krokodilais“ (jeigu žinote, kad žiemą be šios priemonės neišsiversite, turėkite užvedimo laidus automobilyje) arba buksyruotų. Tai darant patartina pirmiausia saugiai ištempti automobilį į gatvę, kur yra mažiau ledo ir sniego, o jau ten atsargiai bandyti užvesti automobilį velkant. Atminkite, kad velkamas automobilis neretai būna apšalusiais stiklais arba sėdint šaltame automobilyje jie apsitraukia šerkšnu iškvepiant šiltą orą. Automobilio stabdžių pedalas yra kietas, vairo stiprintuvas neveikia, todėl jį pasukti yra sudėtingiau.

Vilkite automobilį nedideliu greičiu, o bandant jį užkurti sankabos pedalą atleidinėkite pamažu, nes darant tai staigiai gali peršokti arba nutrūkti pagrindinis variklio diržas.

Kaip šaltą naktį išlaikyti akumuliatorių „gyvybingą“

Jeigu žinote, kad jūsų automobilio akumuliatorius yra silpnas ir ryte jis nerodys jokių gyvybės ženklų, galima keletą kartų vakare-naktį nueiti iki automobilio, jį užvesti ir bent 20 minučių leisti varikliui padirbti esant laisvoms apsukoms. Patenkinamos būklės akumuliatorius po tokių injekcijų, ryte leis jums užvesti automobilį.

Kitas būdas yra akumuliatoriaus parnešimas nakčiai į šiltą patalpą, bet tai vėlgi nėra labai malonus užsiėmimas, bet jeigu žinote, kad tai padės – tuomet verta. Taip pat galite pamėginti akumuliatorių pakrauti, jeigu jis nėra visiškai „miręs“, galbūt to užteks „pratemti“ bent vieną žiemą. Jeigu turite akumuliatorių pakrovėją, tai galite atlikti patys, o tokios galimybės neturint, nuvykite į servisą.

Dar vienas dažnai pamirštamas triukas – akumuliatoriaus atjungimas. Palikdami automobilį ilgesniam laikui, tiesiog atjunkite akumuliatorių, bet tai darydami turite įsitikinti, ar akumuliatoriaus atjungimas nepakenks jūsų automobilio elektronikai. Norėdami patausoti akumuliatoriaus energiją, naktį nejunkite automobilio signalizacijos, o duris užrakinkite raktu.

Neužšąlantys bei kokybiški degalai

Šaltuoju metų laiku automobiliui labai svarbi yra ir degalų kokybė.

Bet pirmiausia reikia atminti, kad norėdami turėti mažiau problemų žiemą, nelaikykite pustuščio automobilio bako, nes jame pradeda kauptis kondensatas, trukdantis sklandžiam variklio paleidimui ir galintis sukelti kuro sistemos užšalimą.

Artėjant šaltukui reikia pasirūpinti, kad dyzelinio automobilio degalų bakas būtų laiku papildytas kokybiškais ir šaltam sezonui skirtais degalais. Degalų filtras taip pat aktualus dalykas, todėl reikia įvertinti jo būklę ir esant reikalui pasikeisti. Jeigu to nesate darę gana ilgą laiką, tai žiemą tirštėjantis dyzelinas gali užkimšti šį filtrą.

Faktas tas, kad su benzinu varomais automobiliais žiemą yra žymiai paprasčiau.

Tačiau, kad automobilis šaltuoju metų laiku „nekrėstų kvailysčių“ reikia juo pasirūpinti iš anksto, o geriausia, kad jis būtų kruopščiai prižiūrimas ištisus metus.

Taip pat skaitykite: Ką reikėtų turėti automobilyje žiemą

Susijusios įmonės: Akumuliatoriai

Adresas: 
Kauno g. 30A/61B, LT-03202 Vilnius
Telefonas: 
+370 5 2330234
Faksas: 
+370 5 2336543
el. paštas: 
Akumuliatorių spektras, UAB
Įmonės kodas: 
125330494
PVM kodas: 
LT253304917
Adresas: 
Raudondvario pl. 116, LT-47178 Kaunas
Telefonas: 
+370 37 361881
Faksas: 
+370 37 363369
el. paštas: 
Auviras, UAB
Įmonės kodas: 
133937622
PVM kodas: 
LT339376219
Kategorijos: