You are here

Kelionės automobiliu: ar jau esate joms pasiruošę?

  • Kelionė automobiliu
    Kelionė automobiliu

Šiltuoju sezonu kur kas dažniau išsiruošiame į keliones automobiliu – pasirinkę tokį keliavimo būdą, galime visos išvykos metu grožėtis kraštovaizdžiu ir turime neribotą laisvę patys planuoti maršrutus ir sustojimus. Visgi, kaip ir bet kokioms kitoms kelionėms, šiuo atveju taip pat reikalingas tam tikras pasiruošimas, ypatingą dėmesį skiriant transporto priemonei. Jei šį sezoną planuojate leistis į tokias išvykas, jums pravers žemiau pateikti pasiruošimo patarimai.

Padangų apžiūra

Net ir tuomet, kai bus uždėtos naujos vasarinės padangos, ruošiantis kelionei pravartu apžiūrėti tiek jas, tiek ir atsarginį ratą, be kurio tikrai nereikėtų leistis į ilgesnę išvyką. Žinoma, dabar didžioji dalis naujų automobilių yra parduodami be atsarginio rato, o su specialiu putų komplektu, tačiau esant galimybei - atsarginis ratas bet kokiu atveju būtų geresnis variantas.

Kaip atrodo padangų patikra? Reikėtų patikrinti, ar nėra išorinių defektų, tokių kaip įpjovos, įdubimai ar išsipūtimai. Taip pat reikėtų įsitikinti, jog protektoriaus gylis vis dar atitinka leistinas normas. Vasaros sezono metu jis privalo būti ne mažesnis, nei 1.6 mm, bet keliauti su tokiomis padangomis visiškai nerekomenduojame. Padangų slėgis - taip pat labai svarbus atliekant šią patikrą. Koks jis turi būti, priklauso nuo gamintojų rekomendacijų, tačiau šią informaciją galėsite pasitikrinti ant vairuotojo durelių vidinės pusės ar transporto priemonės instrukcijose.

Skysčių patikra

Pagrindiniai skysčiai, kuriuos reikėtų patikrinti prieš ilgesnę kelionę, tai alyva, aušinimo, stabdžių bei vairo stiprintuvo. Langų skysčio atsargas taip pat rekomenduojame turėti maksimalias. Visų šių skysčių atsargų galite įsidėti mažomis talpomis į bagažinę, kad esant reikalui kelionės metu galėtumėte papildyti iki reikiamos normos..

Oro kondicionieriaus patikra

Tikriausiai pradėjus kelionę mažiausiai norėtųsi suprasti, jog kondicionierius neveikia taip gerai, kaip turėtų – ypač tuomet, jei išvyka vyksta vasaros metu ir pro langus šviečia kaitri saulė. Patiems jo pataisyti greičiausiai nepavyks, todėl pravartu iš anksto atlikti bent minimalius testavimus. Nustatykite žemiausią temperatūrą ir įjunkite maksimalų kondicionieriaus režimą – jei jis pučia šaltą orą, nerimauti nereikėtų, tačiau jei sistema veikia ne taip puikiai, prieš išvyką ją reikėtų papildyti arba nuvykti į autoservisą profilaktinei patikrai.

Pasitikrinkite, ar turite visus svarbiausius reikmenis

Savaime suprantama, kad automobilyje turi būti vaistinėlė, gesintuvas, įspėjamasis trikampio ženklas ir šviesą atspindinti liemenė. Ruošiantis ilgesnei išvykai, pravartu pasirūpinti, kad tokių liemenių pakaktų visiems keleiviams ir taip pat reikėtų pagalvoti apie kelis neprivalomus, tačiau ne mažiau svarbius atributus. Pavyzdžiui, nesuklysite, jei bagažinėje surasite vietos žibintuvėliui bei, kaip anksčiau buvo paminėta, įvairiems automobilio eksploatacijai reikalingiems skysčiams..

Reikėtų pasirūpinti ir navigacija – jei ją kelionės metu atstos išmanusis telefonas, turėtumėte įsitikinti, kad jį galėsite pritvirtinti patogioje vietoje. Galiausiai reikėtų nepamiršti akinių nuo saulės – nors gali pasirodyti, kad jie nėra svarbiausi aksesuarai, ilgesnį laikotarpį vairuodami šviečiant akinantiems saulės spinduliams, pradėsite manyti kitaip. Kartais vairuotojai atsarginius saulės akinius visuomet turi automobilio salone – tuomet sumažėja rizika pamiršti juos pasiimti. 

Bagažas

Jei keliausite tik už mėnesio ar kelių, tikrai nėra būtina jau dabar turėti viso tikslaus daiktų sąrašo, tačiau jeigu ketinate pasiimti daugiau didesnių gaminių, vertėtų susimąstyti apie tai, kaip juos transportuosite. Pavyzdžiui, jeigu ruošiatės į išvyką pasiimti dviračius, bus reikalingi automobilio stogo skersiniai. Didesniam daiktų kiekiui dažnai pasitelkiamos ir stogo bagažinės – abiejų tipų prekes reikėtų rinktis atsižvelgiant į savo transporto priemonę. Platus jų pasirinkimas pateikiamas Pigu.lt el. parduotuvėje.

Rūpestis keleiviais

Šis aspektas labiausiai aktualus tuo atveju, jei keliaujama su augintiniais ar vaikais. Jaunesnio amžiaus atžaloms bus reikalingos automobilių kėdutės, tačiau taip pat reikėtų pasirūpinti, kad jie nepritrūktų gėrimų, užkandžių ir įdomesnių veiklų. Gali praversti langų apsaugos nuo saulės, kelioninės pagalvėlės ar galinio vaizdo veidrodėliai. Tuo tarpu keliaujant su augintiniais verta pagalvoti apie transportavimo narvus, krepšius, sėdynių užtiesalus, kelioninius indelius ėdalui ir gėrimams bei kitus panašius gaminius.

Prieš ilgesnę išvyką rekomenduojama kruopščiai išvalyti automobilio saloną. Tikėtina, kad po kelionės jis nebeatrodys taip pat, tačiau Jums automobilyje teks praleisti nemažai laiko – tikriausiai sutiksite, jog švaros ir gaivos jausmas pridės papildomo komforto.                

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, kelionei automobiliu būsite pilnai pasiruošę. Nors niekuomet negalime iš anksto žinoti, kokie iššūkiai ir nuotykiai mūsų lauks išvykos metu, įgyvendinus šiuos žingsnius, jų riziką pavyks ženkliai sumažinti.

Kategorijos: