You are here

Požymiai, signalizuojantys apie kuro purkštukų patikros būtinybę

  • Kuro purkštukų patikra
    Kuro purkštukų patikra
  • Kuro purkštukų patikra
    Kuro purkštukų patikra

REKLAMA

Automobilis – sudėtinga „mašina“, kurią sudaro daugybė pačių įvairiausių detalių, laidų, varžtelių bei kitos smulkmės, apie kurią eilinis vairuotojas galbūt ir nežino. Blogiausia, jog automobilyje negali būti nereikšmingų gedimų. Sugedus net ir nedidelei detalei, automobilio veikimas sutrinka, o, problemos neišsprendžiant, „liga”, kaip koks virusas, plinta po visą automobilio „kūną“. Tad kiekvieno sąmoningo vairuotojo užduotis, pajutus, jog kažkas su transporto priemonės technine būkle ne taip, kreiptis į profesionalius meistrus, kurie nustatys tikrąją problemos kilmę bei šią profesionaliai pašalins. 

Gali būti, jog jums bus aktuali purkštukų patikra. Kuro purkštukas – iš pažiūros nedidelė, tačiau „įnoringa“ ir rimtus variklio gedimus sąlygoti galinti detalė. Kaip atskirti, jog pastarosios veikimas sutriko bei kur kreiptis pagalbos?

Kuro purkštukų patikra

Kuro purkštukai - kas tai?

Natūralu, jog apie vienos ar kitos detalės gedimus negalima kalbėti tol, kol nežinai, kas apskritai pastaroji yra. Kuro purkštukų funkcija – užtikrinti sklandų kuro tiekimą į automobilio variklį. 

Kaip veikia kuro purkštukai?

Pagrindinis kuro purkštukų darbas – sklandaus degalų tiekimo į variklį užtikrinimas. Būtent kuro įpurškimas į variklio cilindrą ir yra vidaus degimo proceso pradžia. Norint užtikrinti šio proceso sklandumą, kuro purkštukas turi funkcionuoti tinkamai: įpurkšti degalų tiek, kiek reikia bei tada, kada reikia, išlaikyti reikiamą slėgį, tinkamą purškimo būdą bei kampą. Kaip tikriausiai supratote, tai – detalė, kuriai tenka iš tiesų daug darbo, tad, nieko keisto, jog šis funkcionavimas, purkštukams susidėvėjus ar užsikimšus, gali sutrikti.

Požymiai, signalizuojantys apie kuro purkštukų patikros būtinybę

Kuro purkštukų gedimas bei esamų problemų ignoravimas gali „išvesti iš rikiuotės“ visą automobilio variklio darbą. „Dizrida“ meistrai išskyrė kelis požymius, galinčius reikšti, jog kuro purkštukams būtina profesionali patikra, kurios rezultatai leistų spręsti, ar užtenka valymo, ar būtinas šios detalės keitimas. O gal – problema slypi visai kitoje automobilio dalyje, juk, kaip žinia, analogiški požymiai gali reikšti skirtingas automobilių „ligas“.  

Požymiai:

Sunkiau užsiveda automobilis? Reikėtų įsitikinti, ar degalų lygis yra pakankamas, ar sukasi starteris, ar akumuliatorius ne ant „mirties“ ribos. Jeigu su šiais dalykais viskas tvarkoje, daug šansų, jog galėjo „sustreikuoti“ kuro purkštukai.

Automobilio kvapuko aromatą „pramušė“ degalų smarvė? Jeigu akivaizdu, kad degalų kvapas sklinda ne iš lauko, tačiau jis juntamas pačiame automobilio salone, gali būti, jog sugedę kuro purkštukai pradėjo leisti degalus.

Išaugo automobilio „apetitas“ degalams? Atrodo, jog savo vairavimo stiliaus nepakeitėte, tačiau į degalinę tenka užsukti kur kas dažniau? Dėl automobilio „alkio“ kalti gali būti užsikimšę ar sudilę kuro purkštukai, nepajėgūs įpurkšti reikiamo degalų kiekio į variklio cilindrą. Tai automobilio „smegenys“ priima kaip signalą, jog turi būti padidinamas degalų tiekimas, kuris neigiamai veikia finansus.

Variklis keistai dirba? Sutrikus tolygiam degalų padavimui, kurį lemia purkštukų užsikimšimas, gali pasijusti nerimą keliantis variklio trūkčiojimas ar vibracija.

Valdymo skydelis įspėja apie problemą su varikliu? Variantų, kokios problemos galėjo ištikti automobilio variklį, yra visa eilė, kuro purkštukai – viena jų. Tikrąją priežastį išsiaiškinti ir problemą išspręsti padės tik profesionali automobilio diagnostika, kurią galima patikėti ir profesionaliems UAB „Dizrida“ dyzelinių automobilių meistrams, kurie padės išspręsti problemas, susijusias su kuro purkštukais.

Kuro purkštukų patikra

Kategorijos: