You are here

Kuusamet Group Rally Elektrėnai 2020: geros ir blogos naujienos

  • Rally Elektrėnai
    Rally Elektrėnai
  • Rally Elektrėnai
    Rally Elektrėnai
  • Rally Elektrėnai
    Rally Elektrėnai

Likus vos dešimčiai dienų iki „Kuusamet Group Rally Elektrėnai 2020“ starto, šio Lietuvos automobilių ralio čempionato etapo organizatoriai suka galvas, kaip pasiekti finišą dėvint pandeminius pančius. Ilgą laiką kruopščiai derinti scenarijaus eskizai, kaip 60-ąjį Elektrėnų gimtadienį papuošti 6-ąjį kartą čia vykstančia ralio fiesta, po naujausių Ekstremalių situacijų operacijų centro reikalavimų viešiesiems renginiams deja ir liks tik eskizais. 

„Paskutinysis posėdis su Elektrėnų miesto vadovais iš tiesų buvo liūdnas, nes apvarstę visus įmanomus variantus visgi turėjome pripažinti, kad įgyvendinti nuo rugsėjo 1-osios viešiems renginiams keliamų reikalavimų nepavyks. Mes tikrai suvokiam visas rizikas ir jaučiam atsakomybę dėl daug kam nerimą keliančios ir aiškaus gydymo būdo neturinčios infekcijos, todėl patys raginam vengti didelių susibūrimų.

Rally Elektrėnai

Teoriškai surengti tokį šventinį koncertą, kokį buvom suplanavę, yra įmanoma, tačiau praktiškai tektų užtverti kone visą miestą, o visus koncerto žiūrovus elektroniniu būdu registruoti. Jei neduok Dieve renginio metu kažkas užsikrėstų korona virusu, nepavykus atsekti kas kam kur kaip tokią „dovanėlę“ įteikė, užsidirbtume žvėrišką baudą. Todėl galiausiai sutarėme, kad šiais metais linksmybių ir pramogų bus gerokai mažiau nei planavome. Netgi didysis fejerverkas po finišo bus perkeltas į tokią vietą, kad būtų matomas iš bet kurio taško visuose Elektrėnuose, tačiau netaptų padidintos smalsuolių traukos centru“, – vardijo „Kuusamet Group Rally Elektrėnai 2020“ varžybų direktorė Inga Juškevičiūtė-Kačinskienė. 

Klausimų kol kas daugiau nei atsakymų ir žiūrint į paraiškas startuoti pateikusiųjų sąrašą. Nors prieš kurį laiką Lenkijoje šoktelėjusi užsikrėtimų koronavirusu kreivė šiuo metu neatrodo dramatiškai, visgi keleto užsiregistravusių ekipažų iš pietvakarinės kaimynės neišvysim: numatytas saviizoliacijos laikotarpis atsieitų pernelyg brangiai.

„Mes ir čia bandom rasti kompromisines išeitis. Esame susitarę dėl galimybės maksimaliai greitai atlikti COVID-19 testus ralio svečiam iš kaimyninių šalių, tačiau kol kas negalim pasigirti „pramušę“ išimtis ralio meistrams išvengti saviizoliacijos. Be to, formaliai ir Lietuvoje registruojamų užsikrėtimų skaičius pasiekė ribą, pasėjusią abejonių Latvijos sveikatos apsaugos strategams. Kiek žinau Rygoje taip pat svarstomos rekomendacijos vengti kelionių pas mus. Jei tokios būtų priimtos – turbūt nubyrėtų kažkiek Latvijos ralio sprinto čempionato etapo, vyksiančio po „Kuusamet Group Rally Elektrėnai 2020“ vėliava, dalyvių. Žodžiu klaustukų dar labai daug“, – vardija ralio direktorė. 

Rally Elektrėnai

Tiesa, ne visos naujienos ralio štabe tokios minorinės. Šiame kontekste pati smagiausia naujiena yra naujo pagrindinio ralio rėmėjo atsiradimas. „Kuusamet Group“, didžiausia Lietuvoje įmonių grupė, besiverčianti metalų laužo surinkimu, rūšiavimu, smulkinimu ir perdirbimu jau yra neprastai žinoma automobilių sporto fanams, nes kompanijos spalvas vežantys bolidai triumfavo ir „Aurum 1006 km lenktynėse“, ir klasikinėse žiedinėse lenktynėse TCR klasėje, svariai prisidėjo prie vieno talentingiausių jaunosios kartos pilotų Juliaus Adomavičiaus pergalių Baltijos šalių žiedo pirmenybėse. 

„Nors išskyrus moralinį pasitenkinimą prisidedant prie gražaus renginio jokios kitokios grąžos remiant automobilių sportą Lietuvoje niekas negauna, nusprendėme ateiti ir į ralio pasaulį. Tiesiog mūsų komandai tai iš tiesų labai patinka. Kadangi puikiai pažįstame pagrindinį šių lenktynių organizatorių Ramūną Čapkauską, matome jo pastangas sukurti kokybišką renginį ir tuo pat metu suvokiame, kiek sudėtingų problemų jam tenka išspręsti, tiesiog įsipareigojome šiek padėti“, – dėsto vienos „Kuusamet Group“ įmonių vadovas Haris Aleksandravičius.

Itin svarbu ir tai, kad Sportinė „Kuusamet Group Rally Elektrėnai 2020“ dalis dėl griežtėjančių pandeminių reikalavimų iš esmės nenukentės. Miesto greičio ruožas – dukart po 1,3 kilometro – penktadienio pavakare įvyks, todėl elektrėniškiai ir jų svečiai turės progą neišeidami iš  namų paganyti akis į Lietuvos automobilių ralio čempionato lyderių bolidus bei pasimėgauti meistriška vairavimo technika. 

„Klasikiniai šio regiono greičio ruožai dėl konfigūracijos, sudėtingumo, grunto ypatumų yra vieni pačių mėgstamiausių tiek sportininkų, tiek ralio fanų. Mes tikime ir vienų, ir kitų sąmoningumu – kad žiūrovai, stebėdami varžybas, paisys rekomendacijų ir stengsis išlaikyti saugius atstumus vieni nuo kitų, o lenktynininkai vengs kontaktų su šalikelėse augančiais medžiais ir grioviais. T. y. tikrai labai gerai ralio fiestai reikia nedaug ingredientų ir mes visus juos turim savo rankose“, – teigia I. Juškevičiūtė-Kačinskienė.