You are here

Ledo kelias 2017: Auto-moto sporto varžybos Vilniuje

Šeštadienį, vasario 18 d., Vilniaus Pilaitės mikrorajono pakraštyje, vyko automobilių ir motociklų sporto varžybos ant užšalusio Gelūžės ežero.

Tai buvo pirmas kartas, kai Vilniuje vyko tokio tipo varžybos ant ežero ledo. Į renginį atvyko pusšimtis dalyvių iš Vilniaus, Utenos, Trakų, Tauragės, Švenčionių, Panevėžio, Marijampolės, Krekenavos, Kauno, Jurbarko, Dusetų ir Alytaus. Sulaukta ir kelių šimtų susidomėjusių žiūrovų.

Saugumas – pirmoje vietoje

Organizatoriai dvi savaites kartu su narais-gelbėtojais ir ledo žinovais ruošė varžybų trasą ir tikrino sąlygas. Tik gavus patikinimą, jog yra saugu, buvo uždegta žalia šviesa varžyboms. „Žiemai taip staigiai po didelių šalčių nusprendus trauktis, teko stipriai pakoreguoti varžybų planą, trasą ir netgi samdyti didesnę gelbėtojų komandą.“ – teigia organizatoriai. Nuo ankstyvo ryto iki dienos pabaigos varžybas stebėjo ryškia apranga apsivilkęs paramedikas ir mėlynai-raudonų 5 narų-gelbėtojų komanda su pilna ekipiruote. Ant kranto buvo matyti net specialiai traukimui paruoštas bekelės džipas su į ežerą nutiestu lynu.

Dalyvavo ir automobiliai, ir keturračiai, ir netgi motociklai

Prie starto stojo didelis būrys dalyvių, suskirstytų į 10 klasių. Visi dalyviai buvo skirstomi pagal du kriterijus: 1) padangas – su paprastais dygliais, su sportiniais dygliais arba visai be dyglių; 2) pagal varančiąsias ašis – priekinė, galinė arba ir priekinė ir galinė ašys.

Rezultatai – realiu laiku

Visų varžybų metu buvo galima stebėti sportininkų rezultatus Finišas.lt svetainėje. Šią laiko matavimo ir rezultatų skaičiavimo komandą organizatoriai pasirinko ne be reikalo. Einamuoju momentu matomi rezultatai, išmani svetainė ir tūkstančio sekundės dalių tikslumu matuojami rezultatai – šios komandos vizitinė kortelė.

Organizatorių žodis

„Labai norime tarti didelį Ačiū: Vilniaus miesto savivaldybei – už pasitikėjimą ir bendrą darbą kartu, rėmėjams už nuolatinį bendradarbiavimą, narams-gelbėtojams – už saugumą ir rūpestį, „Villa Alicante“ viešbučio kolektyvui už priėmimą ir bendradarbiavimą, savanoriams – padėjusiems rūpintis net mažiausiomis renginio detalėmis, laiko matavimo komandai „Finišas.lt“ ir žinoma dalyviams – už sąžiningą kovą, gražius vaizdus ir puikią nuotaiką!“ – Su šypsena ir degančiomis akimis, pasakojo organizatoriaus atstovai.

Kategorijos: