You are here

Lietuvoje - dar vienas R5, kurį vairuos Jonas Sluckus

 • Škoda Fabia R5/KG Motorsport nuotrauka
  Škoda Fabia R5/KG Motorsport nuotrauka
 • Škoda Fabia R5/KG Motorsport nuotrauka
  Škoda Fabia R5/KG Motorsport nuotrauka
 • Škoda Fabia R5/KG Motorsport nuotrauka
  Škoda Fabia R5/KG Motorsport nuotrauka
 • Škoda Fabia R5/KG Motorsport nuotrauka
  Škoda Fabia R5/KG Motorsport nuotrauka
 • Škoda Fabia R5/KG Motorsport nuotrauka
  Škoda Fabia R5/KG Motorsport nuotrauka
 • Škoda Fabia R5/KG Motorsport nuotrauka
  Škoda Fabia R5/KG Motorsport nuotrauka

2021 metais Lietuvos ralio čempionate dalyvausianti „Viada-Multi FX“ ekipa ne tik atnaujino sudėtį, bet gali pasigirti ir naujienomis technikos arsenale. Iki šiol dešimtosios kartos „Mitsubishi Lancer EVO“ automobiliu lenktyniavęs Jono Sluckaus ir Giedriaus Šileikio duetas šiemet sės į „Škoda Fabia R5“.

Škoda Fabia R5/KG Motorsport nuotrauka

Lietuvoje - dar vienas R5

Tokia žinia su Lietuvos ralio bendruomene pasidalijo komandos „Viada-Multi FX“ vadovas ir lenktynininkas Giedrius Notkus. Jis pasidžiaugė, kad komanda su partnerių pagalba sugebėjo įsigyti R5 kategorijos bolidą. Pasak Lietuvos ralio čempiono, naujasis Jono Sluckaus „Škoda Fabia R5“ į Lietuvą atkeliaus iš Airijos, kur šiuo metu yra baigiamas ruošti.

„Tai „Škoda Motorsport“ gamyklos ruoštas „Fabia R5“. Jis vienas populiariausių ralio automobilių pasaulyje, todėl labai džiugu, kad ir mūsų komandoje atsiras tokia mašina. Ilgai vedėme derybas su „KG Motorsport“ kompanija iš Airijos dėl šio automobilio įsigijimo.

Škoda Fabia R5/KG Motorsport nuotrauka

Šį automobilį vairuos Jonas Sluckus, kadangi buvo padarytas šioks toks „barteris“. Jo „EVO X“ išvažiuos į Airiją, o „Škoda Fabia R5” atvyks į Lietuvą. Džiaugiuosi už Joną, kad mūsų komanda sustiprės tokiu puikiu ir greitu automobiliu. Aišku, reikės daug darbo, treniruočių, reikės išmokti ne tik jį valdyti, bet ir prižiūrėti. Visi kartu padėsime Jonui siekti kuo aukštesnių rezultatų. Aišku, tikiuosi, kad Jonas šį automobilį treniruotėse duos išmėginti ir man“, - sakė Giedrius Notkus.

Treniruotes tikisi pradėti balandį

2016-aisiais ralyje karjerą pradėjęs Jonas Sluckus tvirtino, kad nekantrauja išbandyti naująjį pirkinį, kadangi R5 kalibro bolidą jis įsigijo iki šiol analogiško ralio automobilio nevairavęs. 

Lenktynininkas tvirtina, kad jam teko važiuoti tik su N5 automobiliu, tad prie R5 bolido teks pratintis. Tačiau lenktynininkas tikisi iki ralio sezono pradžios jau apšilti kojas prie naujojo pirkinio vairo.

„Manau, kad kiekvieno Lietuvos ralyje dalyvaujančio vairuotojo svajonė yra įlipti į tokią mašiną ir pavažiuoti. Norint tobulėti, reikia didinti savo įgūdžius, sugebėjimus ir žinias, bet lygiagrečiai reikia tobulinti ir techniką. R5 automobiliu dar neteko važiuoti. Išbandžiau tik N5. Pabendravau su kitais lenktynininkais ir nusprendžiau, kad esant galimybei reikia pirkti R5.  Džiaugiuosi, kad šią idėją palaikė ir mūsų komandos partneriai, be kurių pagalbos sunku būtų įsivaizduoti tokius pokyčius.

Dabar lauksime, kol automobilis atvažiuos. Atsigabenti jį į Lietuvą planuojame per kovo mėnesį. Reikės jį pasiruošti ir, jei orai ir karantino sąlygos leis, nuo balandžio vidurio pradėsime daryti testus. Manau, kad prisipratinti automobilį reikės laiko. Matysime, kaip seksis, bet lengvos ir greitos adaptacijos naiviai nesitikiu. Reikės padirbėti“, - įspūdžiais dalijosi Jonas Sluckus.

Komanda puoselėja viltis įsigyti ir antrą R5

Komandos lenktynininkas Giedrius Notkus pasidžiaugė, kad Lietuvos ralio padangėje atsiranda vis daugiau R5 automobilių. Anot ralio čempiono, tai verčia tobulėti ir į pažangesnę techniką dairytis ir kitus varžovus, o dėl patrauklaus R5 bolidų kuriamo vaizdo išlošia tiek ralio organizatoriai, tiek žiūrovai, tiek su komandomis bendradarbiaujantys partneriai.

Panevėžietis tvirtina, kad su „Viada-Multi FX“ komandos partneriais taip pat kalbasi apie galimybę įsigyti ir dar vieną R5 kategorijos automobilį, į kurį jau sėstų jis pats su šturmanu Daliumi Strižanu.

„Yra gera tendencija, kad tie R5 automobiliai kasmet vis šiek tiek pinga ir jie tampa labiau prieinami ne tik itin didelių biudžetų komandoms.  Tikiuosi, kad su partnerių pagalba ir mes greitu metu kažką panašaus galėsime įsigyti. Vedame apie tai derybas. Aišku, tam reikia nemažai lėšų ir vienas partneris dažniausiai negali patempti tokios finansinės naštos, tad ieškome daugiau kompanijų, kurios galėtų tapti mūsų komandos dalimi ir prisidėti prie tikslo ekipos garaže turėti ne vieną, o du R5 automobilius”, - kalbėjo „Viada-Multi FX“ komandos lenktynininkas Giedrius Notkus.

Kiek anksčiau komanda pranešė ir apie šių metų sudėties pokyčius. Prie ekipos prisijungs į ralį grįžtantis Saulius Trapuila, kuris pakeis brolių Simaškų duetą.

Automobiliai: