You are here

Lietuvos kartingo čempionatas 2017: Paaiškėjo čempionai

 • Lietuvos kartingo čempionatas 2017/Egidijaus Babelio nuotrauka
  Lietuvos kartingo čempionatas 2017/Egidijaus Babelio nuotrauka
 • Justas Jonušis/Egidijaus Babelio nuotrauka
  Justas Jonušis/Egidijaus Babelio nuotrauka
 • Lietuvos kartingo čempionatas 2017/Egidijaus Babelio nuotrauka
  Lietuvos kartingo čempionatas 2017/Egidijaus Babelio nuotrauka
 • Lietuvos kartingo čempionatas 2017/Egidijaus Babelio nuotrauka
  Lietuvos kartingo čempionatas 2017/Egidijaus Babelio nuotrauka
 • Lietuvos kartingo čempionatas 2017/Egidijaus Babelio nuotrauka
  Lietuvos kartingo čempionatas 2017/Egidijaus Babelio nuotrauka
 • Lietuvos kartingo čempionatas 2017/Egidijaus Babelio nuotrauka
  Lietuvos kartingo čempionatas 2017/Egidijaus Babelio nuotrauka

Sekmadienį, rugsėjo 3-ią dieną, Smalininkų kartodrome vyko 5-ojo LKF Lietuvos kartingo čempionato etapo varžybos. Tai buvo paskutinės šio sezono čempionato lenktynės, tad po jų paaiškėjo ir šių metų Lietuvos kartingo čempionai.

Greičiausiųjų kova

Daugiausiai žiūrovų dėmesio sulaukė greičiausios ir galingiausios suaugusiųjų KZ2 klasės lenktynės, kuriose gali startuoti sportininkai nuo 15 metų amžiaus.

Smalininkų trasa yra net 1 km ilgio ir labai greita, čia KZ2 kartai gali viršyti net 150 km/val. greitį, todėl tai pareikalauja iš sportininkų daug jėgų ir susikaupimo.

Jau po kvalifikacinio važiavimo buvo galima numanyti, kad lenktynės bus labai įdomios – keturi greičiausi sportininkai „tilpo“ į mažiau nei pusę sekundės.

KZ2 pusfinalio važiavimą iš pirmosios pozicijos pradėjo daugkartinis Lietuvos kartingo čempionas Paulius Paškevičius, bet jau pirmąjame posūkyje į priekį iš antrosios pozicijos išsiveržė 15-metis vilnietis Justas Jonušis.

P.Paškevičius ilgai laikėsi tiesiog prilipęs prie J.Jonušio, bet artėjant pusfinalio pabaigai jį pasivijo Evaldas Dzialtuvas ir išsiveržė į antrąją poziciją.

Pusfinalio nugalėtoją J.Jonušį, antrąją vietą užėmusį E.Dzialtuvą ir trečiąjį finišavusį P.Paškevičių skyrė vos po dvi dešimtąsias sekundės dalis, tačiau finalinė kova buvo dar aistringesnė.

Prireikė fotofinišo

Prasidėjus finaliniam važiavimui į priekį išsiveržė E.Dzialtuvas, bet J.Jonušis trečiajame posūkyje atsiėmė pirmąją poziciją, o į antrąją įlindo ir iš paskos sekęs P.Paškevičius.

Tarp dviejų sportininkų užsimezgė itin aršios rungtynės dėl pirmos vietos. Jie ne kartą susilietė kartų šonais, o po pusantro rato P.Paškevičius aplenkė J.Jonušį. Tačiau jaunas lenktynininkas nepasidavė ir tuoj pat išsiveržė į priekį.

P.Paškevičius dar kartą pamėgino lenkti varžovą, bet J.Jonušis bemat atsiėmė pirmąją poziciją ir abu lenktynininkai išvažiavo į tiesiąją surėmę kartų šonus.

J.Jonušis išlaikė pirmąją poziciją, P.Paškevičius sekė jam įkandin, bet nepaisant artimos dvikovos abu sportininkai tolo nuo kitų varžovų.

Iki pat lenktynių pabaigos J.Jonušis apsigynė nuo labiau patyrusio varžovo atakų, bet paskutiniame posūkyje išvažiuodamas į finišo tiesiąją šiek tiek slystelėjo ant nespėjusio išdžiūti asfalto ir P.Paškevičius pradėjo jį lenkti.

Vis tik J.Jonušis spaudė kiek galėdamas ir finišo liniją kirto pirmas. P.Paškevičius atsiliko vos 0,02 sekundės ir užėmė antrąją vietą.

Toks fotofinišas žiūrovų tribūnose sukėlė tikrą emocijų ir plojimų bangą.

Trečias finišavo Laurynas Razas, atsilikęs 9,6 sek. skirtumu.

Važiavo greičiau, nei kvalifikacijoje

Finalo intensyvumą atskleidžia ir tai, kad abu lenktynių lyderiai lėkė gerokai didesniu greičiu, nei per kvalifikaciją, o J.Jonušis per lenktynes apvažiavo Smalininkų trasą pačiu geriausiu laiku, per 40,288 sek.

Smalininkuose ir pusfinalį, ir finalą laimėjęs 15-metis J.Jonušis savo debiutiniame sezone tapo Lietuvos kartingo vicečempionu, o P.Paškevičiui surinktų taškų pakako tam, kad jis apgintų šalies čempiono titulą.

„Kova buvo labai gera, labai daug įdomių vietų, ir kai Paulius lenkė, ir kai aš jį aplenkiau. Norėjau laimėti Smalininkuose, bet nežinojau, kad lenktynės bus tokios įtemptos.

Tai, kad šį sezoną pradėjau važiuoti su KZ2 kartu davė labai daug patirties pasiruošimui prieš kitus metus“, – sakė J.Jonušis.

KZ2 klasės pozicijos:

1. Justas Jonušis

2. Paulius Paškevičius

3. Laurynas Razas

4. Evaldas Dzialtuvas

5. Vytautas Surdokas

6. Yauheni Dubrovski

7. Gytis Melzbakas

8. Julius Simaitis

9. Kanstantsin Siniabok

10. Aloyzas Čekavičius

11. Rytis Bartusevičius

12. Stanislovas Veilentas

13. Andrew Lopatin

14. Džiugas Tovilavičius

15. Arvydas Bartusevičius

Mažieji taip pat skaičiavo sekundės dalis

Jaunųjų sportininkų važiavimuose taip pat netrūko intrigos. Vaikams skirtoje „Micro“ klasėje pirmas finalo finišo liniją kirto Laurynas Žadeika, bet gavo baudą už taisyklių pažeidimą lenkiant ir buvo nustumtas į antrąją vietą.

Nugalėtoju tapo Dovydas Gudelevičius, kurį nuo L.Žadeikos finiše skyrė vos 0,05 sek. Trečiąją vietą „Micro“ klasėje užėmė Tomas Rudokas.

Micro“ klasės pozicijos:

1. Dovydas Gudelevičius

2. Laurynas Žadeika

3. Tomas Rudokas

4. Markas Usevičius

5. Aleksander Sliteris

6. Simas Veršickas

7. Dominykas Vinogrodskis

8. Markas Šilkūnas

Kiek didesnių vaikų klasėje „Mini“ finalines lenktynes solidžiu skirtumu laimėjo Ferapont Barinov. Bet antrąją vietą laimėjęs Ąžuolas Jotautas taip pat minimaliu skirtumu, vos 0,045 sek. aplenkė trečioje vietoje likusį L.Žadeiką.

Mini“ klasės pozicijos:

1. Ferapont Barinov

2. Ąžuolas Jotautas

3. Laurynas Žadeika

4. Tadas Juknevičius

5. Aleksander Sliteris

6. Simonas Šimkus

7. Edgaras Kelmas

Smalininkuose varžėsi ir dar vienos jaunuolių klasės, „Rotax Junior“ lenktynininkai. Čia varžovų buvo tik penki, bet lenktynės taip pat pasižymėjo intensyvumu.

Jas laimėjo Dajus Dabašinskas, tik paskutiniame rate aplenkęs antroje vietoje likusį Igną Kaselį.

Rotax Junior“ klasės pozicijos:

1. Dajus Dabašinskas

2. Ignas Kaselis

3. Martynas Morkis

4. Kajus Šikšnelis

5. Andrius Zinkevičius

Čempionai

Suskaičiavus preliminarius rezultatus jau galima išvardinti ir 2017 m. Lietuvos kartingo čempionus. „Micro“ klasėje Lietuvos čempionu tapo Laurynas Žadeika, antru liko Dovydas Gudelevičius, o trečias Markas Usevičius. „Micro“ klasės komandinėje čempionato įskaitoje pirmoji vieta atiteko „Pilėnų“ ekipai. „Mini“ klasėje čempiono titulas atiteko Ferapont Barinov, antras liko Edgaras Kelmas, trečias – Laurynas Žadeika. „Mini“ klasės komandinėje čempionato įskaitoje pirmoji vieta atiteko „Lenktynių linijos“ ekipai. LKF čempionato nugalėtoju „Rotax Junior“ klasėje tapo Dajus Dabašinskas, antroji vieta atiteko Ignui Kaseliui, o trečias liko Martynas Morkis. „KZ2 Masters“ pogrupyje Lietuvos čempionu tapo Gytis Melzbakas, Vytautas Surdokas liko antras, o trečias – Rytis Bartusevičius.

Greičiausioje „KZ2“ klasėje Lietuvos čempionu tapo Paulius Paškevičius. Antras šioje klasėje liko Justas Jonušis, o trečias – Evaldas Dzialtuvas. „KZ2“ klasės čempione tarp komandų tapo „Paske Racing“ ekipa, antra vieta atiteko „JJ Racing“ komandai, o trečioje vietoje liko „Pilėnų“ ekipa.

Kategorijos: 
Lenktynininkai: