You are here

Mikko Hirvonen: Tai, ką išvys ralio fanai, jiems paliks neišdildomą įspūdį

  • Mikko Hirvonenas
    Mikko Hirvonenas

Birželio 26-29 dienomis Lietuvoje ir Lenkijoje lėks geriausi ralio lenktynininkai – šiose šalyse vyks septintasis 2014 metų Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapas - „Lotos 71st Rally Poland”. Į Lietuvą, Druskininkų apylinkes, geriausių ralistų karavanas užsuks birželio 27 dieną.

WRC etapas mūsų šalyje vyks pirmą kartą istorijoje, tuo tarpu Lenkijoje Pasaulio ralio čempionatas jau vyko 2009 metais, kuomet pergalę iškovojo suomis Mikko Hirvonenas, atstovavęs „Ford" komandą .

98.lt trumpai pakalbino raliui besiruošiantį, 2009 metų Lenkijos ralio nugalėtoją Mikko Hirvoneną, kuris šiemet šioje šalyje bei Lietuvoje skries su „Ford Fiesta“, atstovaudamas „M-Sport“ komandą. Po šešių etapų bendrojoje WRC įskaitoje Mikko žengia penktoje vietoje su 40 taškų.

Mikko, ar esi anksčiau lankęsis Lietuvoje?

Deja, neteko.

Ar pažįsti bent vieną Lietuvos ralio lenktynininką?

Ne, bet tikiuosi, kad sutiksiu keletą jų ralio metu.

Ar prieš artėjantį Lenkijos-Lietuvos ralio etapą analizavai lietuviškų trasų ypatybes?

Tikrai ne, tai darysiu per lenktynes.

2009 metais Lenkijoje jau vyko WRC etapas, kuriame tu šventei pergalę. Kokios prognozės šiais metais?

Aš tikiu, kad mes kausimės dėl vietų ant podiumo ir gal net įveiksime „Volkswagen“!

Kas tau labiausiai patiko 2009 metais ralio Lenkijoje metu? Kokie šios šalies greičio ruožai?

Patiko ralio fanų gausa, o tai užtikrino gerą atmosferą. Greičio ruožai buvo tikrai įdomūs, tačiau jie šiek tiek per minkšti, bet greiti.

Lietuvoje WRC etapas vyks pirmą kartą. Ko gali tikėtis Lietuvos ralio fanai?

Kadangi WRC jūsų šalyje vyks pirmą kartą, todėl visa tai, ką išvys ralio fanai, jiems paliks neišdildomą įspūdį, nes ralio bolidai, kurie lėks trasa, neturi nieko bendro su įprastais ralio automobiliais.

Ką manai apie dviejų šalių ralio formatą?

Norvegijoje ir Švedijoje sėkmingai vyksta tokio formato ralis ir visa tai veikia gerai, taigi pažiūrėsime, kaip panaši situacija klostysis čia.

Ko palinkėtum Lietuvos ir Lenkijos ralio fanams?

Atvykus į ralį, linkiu jiems juo tiesiog pasidžiaugti! Tuo pačiu noriu pabrėžti, kad jie turi gerbti ralio organizatorius ir stebėti ralį iš žiūrovams skirtų vietų. Tai pats geriausias būdas, norint užtikrinti, kad ralis vyktų sklandžiai ir be jokių problemų. Jeigu renginys praeina gerai ir saugiai, yra šansas, kad ralio karavanas sugrįš čia ir vėl.

Šiuo metu esi penktas bendroje WRC įskaitoje. Ar yra šansų čempionato pabaigoje būti tarp trijų geriausiųjų?

Tai dar ilgas kelias... S. Ogier‘as ir J.M. Latvala yra pabėgę toli į priekį, bet mes pasistengsime pakovoti su M. Ostberg‘u ir A. Mikkelsen‘u.

Kalbino Vytautas Pilkauskas

Lenktynininkai: