You are here

5 motociklo priežiūros darbai, kuriuos galite atlikti patys

  • Motociklo priežiūra
    Motociklo priežiūra
  • Motociklo priežiūra
    Motociklo priežiūra

REKLAMA

Žmonės motociklus perka dėl įvairių priežasčių. Lėkti motociklu vingiuotais keliais yra smagu įvairiomis aplinkybėmis – tiek kepinant vasaros saulei, tiek girdint šlamančius rudens lapus. Tačiau, džiaugtis vien tik motociklo teikiamais privalumais nesigauna, nes kaip ir automobiliai, taip ir dviratės transporto priemonės reikalauja investicijų: tiek laiko, tiek finansų atžvilgiu. Turime jums penkis motociklo priežiūros darbus, kuriuos nesunkiai galite atlikti patys, tiesiog savo garaže.

1. Variklio alyvos keitimas

Tam, kad motociklo variklis veiktų sklandžiai ir nesukeltų brangių išlaidų, būtina keisti variklio alyvą kas keletą tūkstančių kilometrų. Tikslų intervalą sužinosite perskaitę motociklo vartotojo vadovą.

Pirmiausiai reikia apšildyti variklį. Tai galite padaryti keletą minučių pasivažinėję arba tiesiog luktelėję šalia užvesto motociklo. Šilta alyva taps skystesnė, todėl ji išbėgs greičiau ir lengviau.

Nors alyvos keitimo procesas ir gali šiek tiek keistis pagal motociklo tipą bei gamintoją, principas visada yra tas pats. Pasiruošę talpą nuleidimui, atsukite variklio apačioje esantį kamštį ir leiskite visiškai išbėgti alyvai. Pakeiskite alyvos filtrą, užsukite kamštelį ir pripildykite variklį nauja alyva (reikalingą kiekį galite sužinoti vartotojo vadove). Kai kurie gamintojai rekomenduoja pakeisti ir alyvos kamštelį.

2. Padangų priežiūra

Moto padangos ir jų būklė yra be galo svarbūs. Jeigu pasirinktos padangos nėra skirtos tam tikram kelio paviršiui, vairuotojas bet kada gali prarasti kontrolę, kas yra itin pavojinga. Sukibimo kokybei didelę įtaką turi slėgis padangose ir protektoriaus likutis, o tuo pasirūpinti tikrai nėra sudėtinga.

Oro slėgį padangose galite patikrinti naudodami paprastą slėgio matuoklį, kurį rasite ne tik automobilių dalių, bet ir universalinėse parduotuvėse. Atsukite ventilį ir patikrinkite slėgį – jis turi atitikti ant padangos sienelės nurodytus reikalavimus. Reikalui esant, oro įpūsti į padangas galite naudodami paprastą pompą arba stotelę, kurias rasite daugelyje degalinių.

Motociklo priežiūra

Padangų protektoriaus likutis nulemia, kaip jos gerai „limpa“ prie kelio dangos ir sklaido vandenį. Protektoriaus grioveliuose yra specialūs indikatoriai – maži kalneliai. Jeigu protektorius nusidėvėjęs iki jų – padangas būtina keisti. Savarankiškai tai atlikti gana sudėtinga, todėl geriau padangų keitimu pasirūpins specializuotas servisas Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, ar kitame Lietuvos mieste.

3. Oro filtro keitimas

Vidaus degimo variklio veikimui reikia dviejų pagrindinių dalykų – oro ir degalų. Dažnai motocikluose nėra naudojami degalų filtrai, tačiau visada rasite oro filtrą. Jeigu oro filtras užsikemša, tai į degimo kamerą patenka pakankamai degalų, tačiau nepakankamai oro, kuris yra būtinas degimui. Taip prasideda galios trūkumo, išmetimo, nuosėdų ir kitos problemos.

Norint jį pakeisti, tiesiog suraskite filtradėžę, ją atidarykite ir pakeiskite joje esantį filtrą nauju. Šis darbas turėtų būti nesudėtingas, tačiau gali tekti nuimti degalų baką arba kitus komponentus.

4. Grandinės priežiūra

Variklį su galiniu ratu jungia grandinė. Jai nutrūkus arba „peršokus“ kyla nemalonios problemos, dėl kurių gali tekti netgi keisti visą variklį. Taigi, tinkamai rūpintis grandine yra būtina.

Reguliariai patikrinkite jos įtempimą. Per stiprus įtempimas yra gana retas, tačiau, laikui bėgant, grandinė išsitampo ir pasidaro laisva. Tai galite patikrinti kilstelėdami žemiausią grandinės tašką pirštu į viršų. Jeigu laisva eiga jau siekia 3-4 cm, grandinę reikia įtempti arba keisti.

5. Skysčių patikra

Kaip ir automobiliai, motociklai taip pat naudoja įvairius skysčius: stabdžių, sankabos, aušinimo ir t.t. Jeigu pastebėjote, kad kuris nors skystis laša, važiuoti nebereikėtų, nes tai gali būti stabdžių arba kitos sistemos skysčio nutekėjimas.

Net jeigu ir viskas tvarkoje, reikia nuolat tikrinti visų skysčių lygį.

Daugiau apie jūsų motocikle esančius skysčius, reikalavimus jiems ir kitas smulkmenas sužinosite motociklo vartotojo vadove.

Kategorijos: