You are here

Naudotų automobilių nuoma: svarbiausi klausimai ir atsakymai

  • Naudotų automobilių nuoma
    Naudotų automobilių nuoma

Naudotų automobilių nuoma – pasirinkimas, kurį dažnai renkasi vairuotojai. Kad renkantis tokią paslaugą, jie priimtų tik teisingus sprengimus, reikia žinoti kelis svarbius punktus.

Ar naudotų automobilių nuoma yra populiari paslauga?

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad naudotų automobilių nuoma mūsų šalyje yra itin populiari. Tam įtakos turi šios paslaugos privalumai – galimybė naudotis automobiliu, kai nėra nuosavo automobilio (arba jis yra sugedęs), o taip pat – patrauklios kainos bei papildomi sprendimai.

Kokias dar paslaugas teikia įmonės, siūlančios naudotų automobilių nuomą?

Nemaža dalis įmonių, siūlančių šią paslaugą, siūlo ir papildomus sprendimus, pavyzdžiui: vairuotojo paslaugas ar galimybę išsinuomoti tokius įrankius kaip navigacinę GPS sistemą, vaikiškas automobilines kėdutes ir t.t.

Kokios galimybės suteikiamos pasirinkusiems šią paslaugą? 

Pirmiausia reikėtų akcentuoti, kad kiekviena įmonė, kurios veikla yra naudotų automobilių nuoma, gali siūliūti skirtingas papildomas galimybes. Tačiau dažniausiai tai būna: galimybė naudotis pakaitiniu automobiliu; galimybė pasinaudoti technine pagalba, išnuomuojamas automobilis yra su pilnu degalų baku.

Kokia yra šios paslaugos kaina?

Naudotų automobilių nuomos kaina yra labai skirtinga, kadangi tam įtakos turi labai įvairūs veiksniai. Visų pirma, tai – nuomos trukmė: kuo ilgiau naudojamasi automobiliu, tuo daugiau teks mokėti, tačiau tuomet vienos paros kaina bus mažesnė, nei automobilį išsinuomoti kainuoja tik vienai parai.

Nuomos kainai įtakos turi ir automobilio klasė, tipas, markė, pagaminimo metai, privalumai. Taigi, norintieji sužinoti tikslią paslaugos kainą, pirmiausia turėtų įvardinti, kas juos domina ir tik tuomet tikėtis kainos pasiūlymo. Nereikia pamiršti, kad įmonės neretai  taiko ir įvairias akcijas šiai paslaugai, o taip pat ir papildomoms paslaugoms. 

Kokie dokumentai reikalingi norint išsinuomoti naudotą automobilį?

Norintiems išsinuomoti naudotą automobilį, prireiks šių dokumentų:

-galiojančio vairuotojo pažymėjimo

- galiojančio (iki nuomos pabaigos) asmens tapatybę patvirtinančio dokumento

Ar įmanoma naudotų automobilių nuoma fotosesijoms?

Ne paslaptis, kad puikiai atrodantis, šventės temą papildantis automobilis gali tapti svarbia fotosesijos dalimi. Didelė dalis įmonių, kurių veikla – naudotų automobilių nuoma, sutinka automobilius išnuomoti ne tik kelionėms iš taško A į tašką B, bet ir įvairioms fotosesijoms (gimtadienio, vestuvių, bernvakarių ir mergvakarių ir t.t.). 

Ar naudotų automobilių nuoma gali būti rezervuojama internetu?

Didelė dalis įmonių suteikia galimybę rezervuoti naudotus automobilius internetu ir tai yra puikus pasirinkimas norintiems taupyti savo laiką. 

Kokie dar sprendimai siūlomi norintiems taupyti savo laiką?

Tie, kuriems svarbu taupyti savo laiką, turėtų atminti, kad kai kurios įmonės siūlo itin greitą automobilio rezervaciją. Norintiems atlikti rezervaciją, tereikia įvesti tokius duomenis, kaip: automobilio paėmimo vieta; automobilio atidavimo vieta; nuomos pradžia; nuomos pabaiga; automobilio klasė; pavarų dėžė. 

Taip pat daugelis automobilių nuomos kompanijų teikia ir automobilio pristatymo ar paėmimo paslaugą pagal kliento pasirinktą vietą.

Ką dar svarbu žinoti?

Pabaigai belieka įvardinti dar kelias svarbias detales, kurias turi žinoti norintieji pasinaudoti šia paslauga. Pavyzdžiui, nuomininko atsakomybė. Nors skirtingos įmonės gali taikyti skirtingus sprendimus, verta akcentuoti, kad tarp dažniausiai pasitaikančių galime rasti šiuos reikalavimus: nuomininkas išlieka atsakingu už automobilį iki pat tos akimirkos, kol įmonės darbuotojai nepatvirtina, kad automobilis yra grąžintas ir neįvertinta jo būklė. Taip pat svarbu akcentuoti, kad automobilis turi būti grąžinamas pilnu degalų baku. Svarbu nepamiršti ir fakto, kad dažniausiai ridai yra taikomi tam tikri apribojimai, pavyzdžiui, 500 km per parą.

Jeigu automobilis bus reikalingas ne vieną ir ne dvi dienas, o kur kas ilgesnį laiko tarpą, tokiu atveju pravartu susipažinti su ilgalaikės nuomos pasiūlymais – labai tikėtina, kad tai bus kur kas patogesnis bei pigesnis variantas. 

Svarbu patikrinti, ar draudimo kaštai yra įskaičiuoti į nuomos paslaugą. Paprastai įmonės draudimo kaštus įtraukia į paslaugos kainą, o transporto priemonės būna apdraustos automobilio draudimu avarijos atveju bei civilinės atsakomybės draudimu. 

Nors daugelį domina naudotų automobilių nuoma be užstato, verta pastebėti, kad jo reikalaujama labai dažnai. Tiesa, įmonės yra linkusios taikyti skirtingas sąlygas dėl užstato, todėl renkantis įmonę, šie reikalavimai gali tapti vienu pagrindinių rodiklių. 

Naudotų automobilių nuoma – idealus pasirinkimas, kai automobilis reikalingas čia ir dabar.

Kategorijos: