You are here

Kas gali sukelti įvairius ūžimus važiuojant?

REKLAMA

Ūžesys važiuojant didesniu greičiu yra nesvetimas daugelio automobilių vairuotojams ir keleiviams. „Bentley“, „Rolls-Royce“ ar prabangiausių vokiškų automobilių su šią problema paprastai nesusiduria, nes šių automobilių viduje dažnai vyrauja visiška ramybė.

Vidutinės arba ekonominės klasės automobiliuose dažnai girdimi patys įvairiausi aplinkos bei, ne retai, ir paties automobilio skleidžiami nemalonūs garsai. Tai girdima todėl, kad tokios klasės automobiliuose naudojama mažiau triukšmą izoliuojančių medžiagų. Be to, naudoti automobiliai gali turėti įvairių susidėvėjusių mazgų, kurie gali skleisti ne itin malonius ausiai garsus.

Važiuojant gali ūžti vėjas, rato guolis, taip pat ūžima sukelia ir kai kurios padangos.

Didžioji dalis ūžimo - vėjas

Važiuojant automobiliu dažniausiai ūžima sukelia vėjas arba oro pasipriešinimas. Kuo greičiau važiuojama, tuo didesnis oro pasipriešinimas ir girdimas ūžimo garsas.

Oro srautai kliūna už veidrodėlių, įvairių gumų bei plyšių ir sukelia įvairius, kartais gana keistus garsus.

Tai leidžia daryti puikias išvadas apie automobilio garso izoliaciją.

Gali ūžti ir guoliai

Tikriausiai ne vienas automobilio vairuotojas yra susidūręs su ūžiančio guolio problema. Susidėvėjęs guolis apie save pradžioje praneša ne itin ženkliai – ūžia mažiau, tačiau vis ilgiau važinėjant su susidėvėjusia detale – guolis ima ūžti vis garsiau.

Tai gana nesunkiai diagnozuojamas automobilio gedimas, kurį diagnozuoti gali ir pats automobilio vairuotojas. Guolio ūžimo garsas yra specifinis – jį nesunku atpažinti. Be to, sukant vairą į dešinę ir girdint ūžimą, galima spręsti, kad bėda yra su kairės pusės guoliu, o jeigu stipresnis garsas girdimas sukant į kairę pusę, tada problema bus dešiniajame guolyje.

Ūžiančios padangos

Važiuojant automobiliu, išgirdus kokį nors ūžimą, nereikia iškart manyti, kad kaltos bus vasarinės padangos. Taip, padangos tikrai ūžia, bet kaip buvo minėta anksčiau – ūžesį sukelti gali įvairūs aspektai.

Padangos gali ūžti dėl to, kad jos yra nevienodai sudilusios – „laiptuotos“. Norint įsitikinti, ar problema yra dėl to, reikėtų su delnu perbraukti per padangų paviršių, bandant pajusti „laiptus“. Neretai – „laiptuotas“ padangas galima identifikuoti ir akimi.

Ūžesį sukelti gali ir kai kurios padangos – neretai didesnį garsą važiuojant skleidžia pigesnių gamintojų padangos.

Prieš perkant padangas – verta atkreipti dėmesį į ant padangų esančią etiketę, kurioje yra nurodomas padangų keliamas išorinis triukšmas decibelais.

Ūžti padangos gali dar ir dėl to, kad ant jų yra gumbų, iškilimų ar kitų pažeidimų, todėl išgirdus neįprastą padangų skleidžiamą garsą, rekomenduojama iškart kreiptis į  automobilių servisą.

Kategorijos: