You are here

Pasaulio ralio kroso čempionatas 2019: R. Baciuškos debiutas Abu Dabyje

Pirmą kartą Pasaulio ralio-kroso čempionate puikiai debiutavusiai lietuvių „ESmotorsport-LabasGas“ komandai kėlionė pirmojo čempionato etapo finalo link baigėsi pusfinalyje. Komandos lenktynininkui lietuviui Rokui Baciuškai durys į finalą užsidarė dėl techninių problemų.

Pirmą kartą Pasaulio ralio-kroso čempionatas vykęs Abu Dabyje dalyvius pasitiko alinančiu karščiu. Tik išlipę iš lėktuvų komandos strategai ir lenktynininkai net neįtarė, kad legendinėje Formulės „Yas Marina“ trasoje teks kovoti ne tik su priešininkais, bet ir karščio keliamomis problemomis.

Per laisvąsias treniruotes visos komandos susidūrė su aukštos temperatūros problemomis. Tvyrant aukštai temperatūrai trasoje, kaito automobilių stabdžiai, aušinimo sistemos. Testų metu taip pat išryškėjo, kad netgi lenktyniniuose boliduose užverda benzinas.

Tad pirmoji lenktynių diena prasidėjo termometro stulpeliui rodant 42-43 laipsnius šilumos.

Kvalifikaciniai važiavimai

Dviejuose pirmosiose kvalifikaciniuose važiavimuose „ESmotorsport-LabasGas“ komandos lenktynininkas parodė ne patį geriausią savo laiką. Verta paminėti ir tai, kad antrasis kvalifikacinis važiavimas vyko jau saulei nusileidus, tačiau oro temperatūra tebesiekė apie 30 laipsnių šilumos. Trasa buvo apšviesta galingais šviestuvais. Sutemus taip pat vyko ir pusfinalis bei finalas.

„Nežinau trasos, nerandu sau dar patogios trajektorijos, tačiau su kiekvienu ratu aš vis greitėsiu. Kitas svarbus niuansas yra tai, kad vaikščiojant trasa, galvojau, kad bus labai geras sukibimas. Pasirodo priešingai, trasa slidi, nėra sukibimo. O karščio iššūkis, gerai, kad kol kas tenka tik man. Lauke tvyro 42 laipsniai šilumos, o automobilyje temperatūra siekia netgi 70“, - sakė R.Baciuška po pirmųjų ratų laisvosiose treniruotėse.

Savo duotą pažadą pagreitėti lenktynininkas ištesėjo kitą, finalinę lenktynių dieną. Jis trečiojoje kvalifikacijoje pademonstravo penktą geriausią laiką. Tad abejonių neliko dėl vietos pusfinalyje. Visgi „ESmotorsport-LabasGas“ komandos lenktynininkas kojos nuo greičio pedalo nepatraukė ir ketvirtojoje, paskutinėje kvalifikacijoje. Čia jis buvo devintas. Lietuvis šioje kvalifikacijoje važiavo su šlapiai dangai skirtomis padangomis. Tokiu būdu siekdamas pataupyti sausai dangai skirtas padangas pusfinaliui.

Iš karto po ketvirtos kvalifikacijos, tik sužinojus, kad pusfinalyje Rokas Baciuška startuos antroje eilėje, komanda pradėjo dėlioti strategiją dėl patekimo į finalą. R. Baciuškos teigimu, iš komandos strategų gavo užduotį pusfinalyje važiuoti agresyviai.

Pusfinalis

„Komandos nariai pasakė, kad galiu aplenkti tik pirmame posūkyje. Arba dabar, arba niekada. Startas pavyko, po jo išvažiavome antri. Visus labai nustebinome. Trečiame rate pastebėjau, kad pradėjo kaisti variklis, o ketvirtame rate jis perkaito ir sistema nebeleido man greitai važiuoti. Todėl reikėjo varžybas tiesiog užbaigti dėl taškų“, - po kovos pusfinalyje sakė „ESmotorsport-LabasGas“ komandos lenktynininkas.

Tuo tarpu incindentą su Niclasu Gronholmu lietuvis komentavo kaip vieną iš ralio-kroso momentų.

„Čia yra ralio-krosas ir kontakto negali išvengti. Tikslas buvo patekti į finalą, todėl teko agresyviai važiuoti. Jį bandžiau lenkti per „kerbą“, bet viskas gerai baigėsi be didesnių nuostolių“, - sakė R. Baciuška.

Pirmąjį Pasaulio ralio-kroso čempionato etapą laimėjo visas lenktynių dienas pirmavęs Kevinas Hanssenas. Antras liko su lietuvių mažą kontaktą pusfinalyje turėjęs Niclasas Gronholmas. Trečias – latvis Janis Baumanis. Lietuvis bendroje lentelėje po pirmojo etapo Abu Dabyje yra 9 vietoje, turėdamas 10 taškų savo sąskaitoje.

Tiesa, po apdovanojimų ceremonijos buvo paskelbti oficialūs rezultatai, kurie atrodė kiek kitaip nei kad lenktynininkai kirto finišo liniją. Teisėjai K. Hansenui skyrė 3 sekundžių baudą už neleistiną incidentą trasoje - kontaktą su varžovu. Taigi oficialiu pirmojo etapo nugalėtoju tapo N. Gronholmas. Į antrą poziciją pakilo J. Baumanis, o trečiąją gavo - Liam Doran.

Po dviejų savaičių Pasaulio ralio-kroso čempionatas persikels į Europą. Balandžio 26-27 dienomis antrasis WRX etapas vyks Barselonoje.

Kategorijos: 
Lenktynininkai: