You are here

Patarimai, kaip paruošti automobilį vasaros sezonui

  • automobilio patikra
    automobilio patikra

Automobiliams dėmesys būtinas bet kada, nesvarbu, koks metų laikas bebūtų. Nors juos prižiūrėti reikia visus metus, tačiau dažnai kiekvienas sezonas „nusako“ – kokios priežiūros reikia labiau. 

Vieno iš autoservisų Panevėžyje Autodraivas specialistai dalinasi patarimais, kurie padės įvertinti transporto priemonės būklę bei tinkamai ją paruošti karštajam metų laikui.

Oro kondicionieriaus patikra

Daugeliui žmonių oro kondicionieriaus patikros yra vienos svarbiausių, nes tai yra privalumas iš komforto privalumų sąrašas ir visi karštą vasaros dieną nori jaustis automobilyje gaiviai.

Žinoma, oro kondicionierių pačiam pasitikrinti, o tuo labiau užpildyti sistemą freonu pačiam yra labai sunku, arba neįmanoma. Be to, tikrai neapsimoka turėti specialią įranga tik asmeniniais tikslais. 

Autoservisai turi specialią įrangą, kuri leidžia patikrinti kondicionieriaus sistemos sandarumą bei papildyti ją reikiamu freono kiekiu.

Geriausia, kai autoservisas gali tiek atlikti pilną sistemos patikrą, tiek ją papildyti. Svarbu, išsiaiškinti, ar automobilių servisas pildo visų automobilių kondicionierių sistemas, nes jos skiriasi ir reikalinga skirtingo pajėgumo įranga.

Nuvalomas „žiemos“ purvas

Ankstyvą pavasarį būtina kuo švariau nuplauti transporto priemonę, nes po žiemos visur gali būti prisikaupę purvo, kas gali sąlygoti koroziją.

Pastebėjus korozijos židinius, juos rekomenduojama kuo greičiau sutvarkyti, kad rūdys neplistų toliau.

Padangų keitimas

Prieš kiekvieną sezoną svarbu pasirūpinti padangomis, kurios garantuoja saugias keliones. Kai kurie vairuotojai naudoja universalias padangas, kiti – vasarines, jas sumontuodami vos tik tai leidžia kelių eismo taisyklės. Bet kuriuo atveju prieš vasaros sezoną (kaip ir prieš bet kuriuos kitus), svarbu patikrinti, ar padangos dar yra geros, ar saugu jas eksploatuoti:

  1. Labai svarbus padangų protektoriaus gylis. Vasaros metu jis privalo būti didesnis nei 1,6 mm. Žinoma, rekomenduojam, kad jis būtų maksimaliai didelis, kad kiekvienos kelionės metu būtų užtikrinamas saugumas.

  2. Taip pat reikia įvertinti padangų būklę: ar jos nėra smarkiai sutrukinėjusios, ar nėra gumbų.

  3. Taip pat reikia vizualiai įvertinti, ar padangos yra vienodai nudilusios. Pasitaiko atvejų, kai viena yra susidėvėjusi labiau nei kita, nors buvo naujos pirktos vienu metu. Jeigu vieno šono padanga labiau susidėvėjusi nei kita, tai gali rodyti, kad netinkamai atliktas ratų suvedimas arba galimas amortizatorių nusidėvėjimas.

Stabdžių sistemos patikra

Reguliariai taip pat reikia atlikti ir stabdžių sistemos patikrą. Tai geriausia patikėti automobilių servisams. Jas visada reikia palikti meistrams. Taip pat reikėtų nepamiršti įvertinti ir stabdžių skysčio savybių. Galbūt jis jau yra labai seniai keistas ir nebeatlieka visko maksimaliai veiksmingai.

Kategorijos: