You are here

Pimp My Ride: tiuningo mados Ugandoje

Automobilių tobulinimas arba tiuningas yra itin populiarus visame pasaulyje, tačiau mados visur skiriasi, o kiti dar tik pradeda tuo užsiimti. Tokia šalis yra Uganda, Afrikos valstybė, kurioje automobilių entuziastai taip pat nori išsiskirt iš minios.

Ugandos sostinėje, Kampaloje, atsidarė viena pirmųjų tiuningo dirbtuvių, kur už 3200 JAV dolerių galima gauti unikalius aerodinaminius paketus. Tokių analogų pasaulyje reiktų gerai paieškoti.

Godfrey Namunye, dirbtuvių savininkas, anksčiau dirbo automobilių dalių parduotuvėje, tačiau pažintis su stiklo pluoštu jam atvėrė naujas perspektyvas ir jis ėmėsi naujo amato – automobilių tiuningo, tiksliau tariant „pimpinimo“... Jis pradėjo eksperimentuoti ir naudoti stiklo pluošto įvairiems bodykit‘o elementams kurti. Tiuningo pavyzdžius jis randa internete, bet jo klientai dabar jau ir patys pradeda siūlyti savo pageidavimus.

Štai „Toyota Celica“ atrodo, kaip krokodilas.. Šiems kėbulo elementams naudojamo stiklo pluošto kiekis yra didesnis – detalės storesnės, nei kitose pasaulio šalyse. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad detalės neskiltų važiuojant duobėtais ir nelygiais Kampalos keliais.

Pagrindiniai Ugandos tiuningo dirbtuvių klientai yra verslininkai, vietinės žvaigždės ir kunigai.