You are here

Rally Elektrėnai 2020: Miesto gimtadienis ir ralis

  • Rally Elektrėnai
    Rally Elektrėnai
  • Rally Elektrėnai
    Rally Elektrėnai

Šie metai Elektrėnams ypatingi: simboliškai, šeštąjį kartą į Elektrėnų, Trakų ir Kaišiadorių apylinkes grįžtantis ralis kviečia sportininkus ir greičio mėgėjus ne tik pasitikti rudenį ralio ritmu, bet ir paminėti miesto jubiliejų: Elektrėnai švenčia 60-metį.

Kasmet vis naujų svečių sulaukiantis Elektrėnų ralis niekada neapsiriboja tik Lietuvos čempionato dalyviais: pirmaisiais metais šių gretas papildė ralio – sprinto entuziastai, pernai ir užpernai Lietuvos žvyriniais keliais džiaugėsi svečiai iš Lenkijos. Šiais metais sportininkų gretose – ne tik Lietuvos ralio ir ralio – sprinto atstovai, bet ir Latvijos atstovai: tikimasi sulaukti apie 80 ekipažų iš visų kaimyninių valstybių. Kaip ir visuomet, vienos dienos, kompaktiškas ralis su smagiausiais greičio ruožais pačioje Lietuvos širdyje sulaukia itin didelio susidomėjimo tiek dėl savo formato, tiek dėl pačios vietos ir legendomis apipintų greičio ruožų. Organizatorių teigimu, šie metai – neišskirtiniai: visų laukia ir smagus ralis, ir miesto šventė. 

Ralio tradicijos   

Daugiametis sportininkas ir ralio organizatorius Ramūnas Čapkauskas džiaugėsi, kad ne tik pats renginys, bet ir jo elementai tapo tradicijomis, tarp kurių – iškilmingi valstybių himnai ralio atidarymo ceremonijos metu, Elektrėnų miesto greičio ruožas ir dovanos dalyviams prieš startą. 

„Kaip sportininkui, tenka dalyvauti daug skirtingų renginių. Iš tiesų, kuo toliau, tuo daugiau detalių pastebiu ir norisi gerąją patirtį perkelti ir į savo organizuojamą ralį. Smagu, kad mūsų renginio patirtį kiti prisitaiko ir sau. Nuo pat pradžių turėjome tradiciją padovanoti mažytes ralio arkas atsiminimui, kad net ir nepavykus sėkmingai finišuoti, dalyviai turėtų ką prisiminti. Visuomet norisi pagerbti ir valstybes, kurias atstovauja sportininkai: taip gimė ir graži himnų tradicija. Miesto greičio ruožas taip pat tapo gražiu ralio elementu, simboliška pradžia, ralio ritmu užkrečiant ne tik sportininkus, bet ir žiūrovus.“ – sakė Ramūnas Čapkauskas.

 

„Šie metai ir sunkūs, ir ypatingi. Norisi išnaudoti visas galimybes pasirodyti trasoje, suprantame tą sportininkų norą ir entuziazmą. Tad norisi, kad ralis būtų tikra šventė. Pamenu, šventėme Elektrėnų 55-metį ralio ritmu, štai jau šeštasis ralis mums ir gražus miesto 60-asis gimtadienis. Vėl kviesime visus rudenį pasitikti ralio ritmu, o miesto jubiliejaus dėka, savivaldybė žiūrovams dovanoja nemokamą ralį.“ – apie miesto šventę pridūrė ralio organizatorius. 

Dešimt greičio ruožų

Skaičiuojant ralio ilgį, bus sudedami dešimtyje greičio ruožų susukti kilometrai. Tiesa, realus skirtingų greičio ruožų skaičius – dar viena ralio tradicija. Iš viso dalyvių laukia 5 skirtingos ralio atkarpos, iš kurių viena – miesto greičio ruožas penktadienį, rugsėjo 11 dieną. Likę keturi greičio ruožai žvyro trasose – šeštadienį, rugsėjo 12-ąją.

Rally Elektrėnai

Organizatorių teigimu, dalyvių laukia tiek visų pamėgtos ir beveik atmintinai išmoktos vietos, tiek nauji, dar nemėginti trasų posūkiai. Tačiau kai kas nesikeičia: Elektrėnų ralis išlieka toks pats kompaktiškas, greičio ruožai nenutolę vienas nuo kito ir norintys stebėti ralį galės nesudėtingai spėti pamatyti visas įdomiausias vietas. Kol kas apie žemėlapius nenorinti atvirauti ralio komanda tik puse lūpų užsimena apie tai, kad šiais metais ralis grįžta ne tik į Elektrėnų ar Trakų, bet ir į Kaišiadorių apylinkes. 

Koncertai ir šventė mieste

Kol sportiniai automobiliai rinks pergalingas sekundes trasose, Elektrėnų mieste visų laukia šventė. 

„Kaip ir kasmet, kviečiame visus miestiečius ir miesto svečius. Stengsimės, kad nebūtų kada nuobodžiauti, kviečiame tiek norinčius į sportinius automobilius pasidairyti, tiek koncerto paklausyti. Čia turbūt dar viena tradicija, kurios nesinori laužyti: tikra miesto šventė ralio ritmu, su koncertu penktadienį ralio atidarymo proga ir, žinoma, koncertu bei fejerverkais šeštadienį. Ruošiamės, laukiame, dirbame ir tikrai kviečiame visus.“ – trumpai apie programą sakė R. Čapkauskas.