You are here

Rally Latvija 2016: Latvijos ralio čempionu tapo 16-metis K. Rovanpera

• Rally Latvija/Raimonds Volonts nuotrauka
    Rally Latvija/Raimonds Volonts nuotrauka

Spalio 22-23 dienomis Latvijoje vyko finalinis Latvijos ralio čempionato etapas - „Rally Latvija“, kurio metu vyko ir istorinių automobilių lenktynės, ir Mini-ralis, ir Ralis-sprintas.

Finaliniame etape buvo numatyta 14 greičio ruožų: pirmąją dieną - 9, o antrąją dar – 5. Šeštadienį ralio startas prasidėjo Jūrmaloje, lenktynininkai vėliau persikėlė į „Bikernieki“ bei „333“ trasas, kur buvo išdėstyti visi, gana trumpi greičio ruožai.

Pirmos dienos pabaigoje, kuomet varžybos vyko ant asfalto dangos, pirmoje vietoje žengė jaunasis Suomijos pilotas Kalle Rovanpera, tačiau antroje vietoje esantį rusą Nokolay Gryazin jis lenkė vos 2,11 sek. Abu jie važiuoja su „Škoda Fabia R5“ bolidais. Trečias buvo latvis Janis Vorobjovs su „Mitsubishi Mirage“, atsilikęs 31,39 sek. K. Rovanpera pirmąją dieną laimėjo penkis greičio ruožus. Beje, dėl techninių kliūčių, septinto ir aštunto greičio ruožų rezultatai visiems buvo identiški. Taigi galima sakyti, kad suomis laimėjo penkis ruožus iš septynių.

Latvijos ralyje startavo ir vienas ekipažas iš Lietuvos, tai J. Pipiras ir R. Baubinas su „Škoda Fabia R2“. Pirmos dienos pabaigoje jie buvo 22-oje bendros įskaitos vietoje.

Antrąją ralio dieną sportininkų laukė dar penki greičio ruožai – dauguma ant žvyro dangos. Sekmadienį lijo, taigi buvo gana šlapia ir slidu.

16-metis suomis K. Rovanpera antrąją dieną niekam nepaliko jokių vilčių, jis laimėjo visus penkis greičio ruožus ir tapo Latvijos ralio nugalėtoju. Be to, jis tapo ir Latvijos ralio čempionu galingiausių LRČ1 bolidų įskaitoje. Būdamas 16 metų ir 22 savaičių amžiaus jis tapo jauniausiu Latvijos ralio čempionu istorijoje.

Įdomu tai, kad suomis 11-ame ir 12-ame 22,81 km ilgio greičio ruožuose artimiausią varžovą - Janį Vorobjovsą - aplenkė daugiau nei 20 sekundžių.

Bendroje ralio įskaitoje J. Vorobjovs liko antras, atsilikęs 1 min. 27,73 sek. Trečiąją vietą užėmė latvis M. Svilis, pralošęs 3 min. 11,47 sek.

Antroji ralio diena įnešė intrigos kovoje dėl antros vietos. Del jos pešėsi N. Gryazin ir J. Vorobjovs. Pastarasis visuomet buvo besivejančio vaidmenyje ir likus vienam greičio ruožui atsilikinėjo tik 5,68 sek. Paskutiniame ruože latvis buvo greitesnis už rusą, tačiau persvaros pakilti į antrąją poziciją jam neužteko. N. Gryazin ralio pabaigoje turėjo 4,91 sek. persvarą prieš Janį.

Tačiau šis mūšis dėl pozicijos tuo nesibaigė, nes rusas po finišo gavo keturių minučių baudą už neleistinas modifikacijas, atliktas padangų protektoriui. Tai jį nubloškė šešiomis pozicijomis žemyn ir jis liko aštuntas. Tokiu būdu Janis Vorobjovs pakilo į antrąją vietą.

Lietuvių ekipažas ralį baigė 20-oje pozicijoje. LRČ3 įskaitoje jie užėmė 3 vietą.

Susumavus visus rezultatus galingiausių LRČ1 bolidų įskaitoje, kaip ir buvo minėta, Latvijos ralio čempionu tapo suomis Kalle Rovanpera, jis surinko 121 tašką ir 21,5 taško persvara pralenkė antroje vietoje likusį latvį Janį Vorbojovs (99,5 taško). Trečias tarp galingiausių buvo latvis Raimonds Kisiels su 51 tašku.

Bendroje čempionato LRČ3 įskaitos suvestinėje Jonas Pipiras su 64 taškais užėmė trečią vietą.