You are here

Rally Talsi 2014: Puikus Vytauto Švedo pasirodymas

 • Vytautas Švedas
  Vytautas Švedas
 • Rally Talsi
  Rally Talsi
 • Rally Talsi
  Rally Talsi
 • Rally Talsi
  Rally Talsi
 • Raulis Jeets
  Raulis Jeets

Šeštadienį (gegužės 17 d.) Talsi mieste, Latvijoje, prasidėjo vienos pajėgiausių Baltijos šalyse lenktynių – „Talsi rally 2014“. Dvi dienas truksiančiose varžybose susirinko visas Lietuvos ralio elitas, pajėgiausi kaimyninių šalių sportininkai. Pasibaigus pirmai ralio dienai, lenktynių lyderių trejetuke pirmas yra estas Raulis Jeets, antrasis - rusas Stanislavas Travnikovas, o trečias – lietuvis Vytautas Švedas.

Kita aukščiausia lietuvių pozicija – penktą vietą ir bendroje, ir savo įskaitoje R5, iškovoję  „WELLMAN Rally Team“ lenktynininkai Martynas Samuitis ir Ramūnas Šaučikovas. Geriausią rezultatą komanda parodė paskutiniuose greičio ruožuose, kurie vyko ant asfalto, pačiame Talsi mieste. Šiuos ruožus M. Samuičio ekipažas atvažiavo atitinkamai ketvirtoje ir trečioje vietoje. Trečią vietą paskutiniame greičio ruože ekipažas išplėšė net irgreičio  ruože lūžus pusašiui.

„Paskutinius ruožus važiavome nusiteikę jau geram rezultatui. Šeštame greičio ruože jautėmės jau labai gerai, bet pabaigoje lūžo pusašis, tad teko tenkintis trečia vieta savo įskaitoje. Šios dienos važiavime turėjome priprasti prie permainingų kelio dangų. Pirmuosiuose važiavimuose, kaip ir visi, daug slydome, nes trasoje buvo daug palaido žvyro, akmenukų. Šiaip, esu patenkintas pirma diena. Pavyko palaikyti konkurencingą tempą, kuris leis rytoj vytis lyderius ”, – sako M.Samuitis.

Du pirmus šios dienos greičio ruožus stabiliai pirmavo estas Siim Plangi. Tačiau jau trečiame greičio ruože jį aplenkė rusas Stanislavas Travnikovas, o ketvirtojo estas nebeįveikė ir pasitraukė iš kovos dėl techninių gedimų. Dar po antrojo greičio ruožo S. Plangi į serviso zoną atvažiavo su bėgančiu tepalu ir nors bandė važiuoti toliau, kaip rodo rezultatas, techninio gedimo išspręsti nepavyko.

Perėmęs lyderystę, rusas S. Travnikovas išlaikė poziciją tik du greičio ruožus, paskutiniuose lyderio poziciją užleisdamas latviui R. Jeets. Kaip teigia lietuvių komandos šturmanas R. Šaučikovas, baigėsi tik viena diena, tad ralio lyderiai rytoj tikrai keisis.

„Ši diena buvo sėkminga, bet per daug to nesureikšminu. Didžiausia kova užvirs rytoj. Mūsų laukia dar sudėtingesni ir ilgesni greičio ruožai. Esu labai patenkintas, kad šiandien pavyko važiuoti greitai nuo pat pirmojo greičio ruožo starto. Tiesa, gaila, kad šiandien nepavyko nugalėti dvikovoje su S. Travnikovu. Rytoj, tikiuosi, kad mes sėkmingiau kovosime su juo. Žinau tikrai, kad išvažiuosime nusiteikę jo nepaleisti “, – pirmąją dieną apibendrina R. Šaučikovas.

Pirmąją ralio dieną dalyviai įveikė šešis greičio ruožus. Iš jų keturi vyko Talsi miesto apylinkėse, o paskutinieji du – pavertė miestą lenktynių zona. Čia gyentojai ir per savo namų langus galėjo matyti kaip miesto gatvėmis lekia sportiniai automobiliai.

Antroji diena

Raulis Jeetsas su „Ford Fiesta R5” išlaikė pirmąją dieną sukauptą persvarą ir triumfavo „Rally Talsi“. Antrąją vietą užėmė rusas Stanislavas Travnikovas, nuo esto atsilikęs 21.86 sek. Trečias liko Lietuvos atstovas Vytautas Švedas, nugalėtojui pralaimėjęs 41.81 sek.

Lietuvos ralio čempionato įskaitoje antru liko Ramūnas Čapkauskas, bendroje ralio įskaitoje likęs šeštas. Trečias buvo Giedrius Notkus, bendroje „Rally Talsi“ įskaitoje užėmęs 13 poziciją.

Kategorijos: 
Lenktynininkai: