You are here

Rally Visaginas 2023: Prie starto net aštuoni N5 klasės automobiliai

 • N5/Viliaus Šaltenio nuotrauka
  N5/Viliaus Šaltenio nuotrauka
 • N5/Viliaus Šaltenio nuotrauka
  N5/Viliaus Šaltenio nuotrauka
 • N5/Viliaus Šaltenio nuotrauka
  N5/Viliaus Šaltenio nuotrauka
 • Giedrius Notkus/Viliaus Šaltenio nuotrauka
  Giedrius Notkus/Viliaus Šaltenio nuotrauka

Šįmet Lietuvos ralio sceną sudrebins itin gausus greitų bei gražių N5 klasės automobilių būrys, prie kurių vairų tokios Lietuvos ralio žvaigždės kaip Martynas Samsonas ar Ramūnas Čapkauskas. Šį savaitgalį, balandžio 29 dieną, Lietuvos ralio prologe, Visagine, išvysime net aštuonis N5 bei N5+ klasės automobilius. Kai kuriems lenktyninkams tai bus tiesiog treniruotė prieš artėjančią 2023 m. čempionato pradžią, o kitiems – pirmas debiutas prie naujo automobilio vairo.

N5/Viliaus Šaltenio nuotrauka

Pagaliau. Turbūt pastarojo meto mintis geriausiai įkūnija šis žodis. Kadangi tų minčių daug ir apie viską, tad tiesiog susikoncentruokime į tai kas pagaliau įvyks - prasidės šiltosios metų dalies ralio sezonas. Kaip jau įprasta pastaruoju metu - sezonas prasideda ne nuo LARČ pirmojo etapo, tačiau nuo neįskaitinių, tačiau labai aukšto lygio varžybų, kur nors šiaurės rytų Lietuvoje. Kartą tai įvyko Ignalinoje, o pernai ir šįmet - Visagine. Ralio entuziastų rengiamos varžybos šiame laikotarpyje itin aktualios daugeliui.

Praeitą ir net šią savaitę visoje Lietuvoje nesustoja burgzti sportiniai motorai, varantys įvairiausio lygio automobilius uždarų testų sesijose. Nors ir be galo naudingi, testai nesuteikia tam tikrų atributų, kuriuos galima išbandyti bei patirti tikrų varžybų metu. T.y. skirtingų sportinių kilometrų kiekis bei jų susirašymas, konkurencija, varžybų ritmas ir daug kitko. Todėl po treniruočių sesijos itin naudinga prieš sezoną prasilėkti tikrose varžybose. Visagino ralio entuziastai su Tadu Balaišiu priešakyje šią galimybę kaip tik ir suteiks.

Šios progos išbandyti save konkurencingoje aplinkoje prieš sezoną nepraleis ir „N5" kolektyvas. Tai bus gausiausias šių automobilių susirinkimas Lietuvos ralio istorijoje. Žiemą, LARSČ pirmajame etape „Aukštaitijos ralyje“ turėjome net penkis tokius automobilius.

Prieš mėnesį Ispanijoje su vietiniais rungėsi taip pat penki N5 ekipažai iš Lietuvos. Šį kartą, Visagine turėtume turėti net aštuonis automobilius. Šis skaičius LARČ pirmame etape Viekšniuose turėtų būti dar didesnis.

Visagine išvysime tiek jau gerokai apšilusius ekipažus, tiek tuos, kuriems tai bus pirmas oficialus startas su „N5" technika. Važiuos tiek paprastesni „N5", tiek šiek tiek galingesni – „N5+" automobiliai. Kadangi dalyvių sąrašas ypatingai konkurencingas, todėl bus galima išvysti ko verta tokia technika Lietuvos ralio technikos kontekste.

„N5" aštuntuką galima skelti į dvi dalis. Pirmojoje: Martynas Samsonas, Vilmantas Padegimas, Linas Vaškys bei Aurimas Eidžiūnas. Visi šie lenktynininkai yra daugiau ar mažiau susipažinę su savo automobiliais. Martynas su savo „Škoda Fabia N5+" lakstys jau antrus metus, nors startas šiemet su šiuo automobiliu jam bus pirmas. Žiemą, Arktyje jis dalyvavo su „Volkswagen Polo N5", o Ispanijoje su „Nissan Micra N5".

Daugiau sportinių ralio kilometrų šiemet yra nuvažiavęs dzūkas Vilmantas Padegimas. Vos tik nusipirkęs „Renault Clio N5", Vilmantas jos garaže neperlaiko. Tai jau bus šeštos varžybos šiemet. Pastovaus šturmano paieškos pasibaigė pasisodinus savo kraštietį Edvardą Gurevičių, tad Vilmantas jau gali pilnai koncentruotis į vairavimą bei konkuruoti su „N5 klasiokais".

Kiti du ekipažai tos patirties turi šiek tiek mažiau. Linas Vaškys kaip ir Martynas Samsonas dalyvavo „Arctic Lapland“ ralyje, bei Ispanijoje vykusiame „Rally da Auga“. Taip pat Linas nulinuku yra važiavęs 2022 m. „Samsonas Rally Utena" varžybose. Štai Aurimo Eidžiūno startas Visagine kabėjo ant klaustuko. Jeigu „Rally Aukštaitija“ varžybos buvo sėkmingai finišuotos, tai nuotykis Ispanijoje baigėsi liūdniau. Ten kur virto Roko Steponavičiaus „Ford Fiesta N5", lygiai toje pačioje vietoje prigulė ir Aurimo automobilis. Visgi „8000 RPM“ kolektyvas spėjo suremontuoti pažeistą automobilį ir Aurimą su Justu Barysu mes išvysime Visagine.

Kitam ketvertukui - „Rally Visaginas“ bus pirmas oficialus debiutas su „N5" automobiliais. Eugenijus Sladkevičius keturis pastaruosius metus važiavo su „Mitsubishi Mirage Proto II" automobiliu. Jau praeitų metų pabaigoje jam buvo pradėtas gaminti, ryškus, raudonas bei labai greitas „Škoda Fabia N5+" automobilis. Eugenijus šįmet dalyvavo „Rally Aukštaitija“ varžybose, tačiau ne su „Škoda Fabia", kuri dar nebuvo baigta, o su Mindaugo Varžos „Subaru Impreza N14". Kaip tik šį automobilį Visagine vairuos dar vienas „N5" atstovas Deividas Gezevičius, kuris visgi nespėjo pasibaigti savo „Ford Fiesta N5".

Dar vienas lenktynininkas „Mitsubishi“ markės automobilį iškeitęs į „N5" - 2022m. „LARČ 3" čempionas Paulius Beniušis. Jis pasirinko kiek neįprastą mūsų kraštams „Citroen C3 N5" kėbulą, kuris puoš greičio ruožus šį sezoną.

Nedas Radišauskas pastaruosius metus Lietuvos žvyrkelius platino įspūdingu važiavimu su „BMW M3" automobiliu. Tačiau Visagine Nedą matysime prie „Volkswagen Polo N5" vairo. Su šiuo automobiliu anksčiau lenktyniavo Kajus Samsonas. Būtent Kajaus šturmanas Justas Vičiūnas sės šalia Nedo tiek Visagine, tiek Viekšniuose.

Grendavės apylinkėse vykusiuose testuose dalyvavo Darius Biesevičiaus bei jo „Ford Fiesta N5". Šis automobilis skirtas nuomai, o testų metu jį išbandė tokie lenktynininkai kaip Karolis Kairys bei Giedrius Notkus.

Giedrius Notkus/Viliaus Šaltenio nuotrauka

Visagine būtent šį „Ford Fiesta N5" taip pat išvysime, o jame sėdės Ramūnas Čapkauskas su sūnumi Titu. Turbūt būtų lengviau išvardinti, ko Ramūnas Lietuvos automobilių sporto Pasaulyje yra nelaimėjęs, nei laimėjęs. Visiška legenda visuomet žavėjosi varžybomis, kuriose lenktyniaujama vienoda technika ir rezultatus lemia ne arklio galios, o vairuotojo meistriškumas. Būtent „N5" idėja yra labai arti to ir turbūt natūralu, kad patraukė daugkartinio čempiono dėmesį. Galbūt savo legendinį „Mitsubishi Lancer Evolution IX" kaunietis pastatys į muziejų ir jį LARČ etapuose pastoviai matysime su „N5"? Pamatysime.

Kategorijos: