You are here

Rally Žemaitija 2022: Šį trilerį laimėjo Švedijos ekipažas

  • Rally Žemaitija 2022/Andriaus Lauciaus nuotrauka
    Rally Žemaitija 2022/Andriaus Lauciaus nuotrauka
  • Rally Žemaitija 2022/Andriaus Lauciaus nuotrauka
    Rally Žemaitija 2022/Andriaus Lauciaus nuotrauka

Kelmėje finišavo dvi dienas trukęs bendras Lietuvos ir Lenkijos ralio čempionatų etapas „Rally Žemaitija 2022“. Jame startavo 84 ekipažai iš septynių šalių. Lenktynių organizatoriai jiems paruošė 114 kilometrų ilgio trasą, padalintą į 14 greičio ruožų. Devynis iš jų laimėjo favoritu laikytas svečių iš Švedijos ekipažas Tomas Kristensson su šturmanu Andreas Johansson, ir šventė pergalę bendroje įskaitoje.

Rally Žemaitija 2022/Andriaus Lauciaus nuotrauka

Tokio pirmą kartą į mūsų šalį atvykusių skandinavų pasirodymo negalima laikyti staigmena: Tomas yra 2020-ųjų „Junior WRC“ čempionas. Šis sezonas FIA Europos ralio bei dar keliuose kuklesnio statuso nacionaliniuose čempionatuose jam taip pat pavydėtinai sėkmingas. „Rally Žemaitija 2022“  Švedų ekipažui jau aštuntosios varžybos šį sezoną. Du kartus vyrai startavo namų lenktynėse, tris kartus Lenkijoje, po vieną kartą Čekijoje ir Latvijoje. Net keturis kartus jie finišavo ant nugalėtojų garbės pakylos, o „South Swedish Rally“ ir „Rajd Podlaski“ fiksavę absoliučiai geriausią tempą trasose. Prieš savaitę vykusiame Europos ralio čempionato etape „Tet Rally Liepāja“ šie vyrai taip pat pretendavo kopti ant podiumo, tačiau devintojo greičio ruožo viduryje buvo priversi stoti pasikeisti prakirsto rato. Tai atsiėjo prarastomis daugiau nei 2 minutėm ir smuktelėjimu į 13-ąją vietą.

„Rally Žemaitija 2022“ iššūkį svečiams metė du Lietuvos ekipažai: Dominykas Butvilas su Renatu Vaitkevičium didžiausią tempą fiksavę dviejuose greičio ruožuose ir Vladas Jurkevičius su Aisvydu Paliukėnu, laimėję vieną rungtį, abi dienas kvėpavo švedams į nugarą. Po pirmųjų dešimties greičio ruožų jie nuo lyderio atsiliko viso labo 4 sekundėm, tačiau T. Kristenssonas likusią trasą skriejo neįtikėtinu tempu ir persvarą padidino iki 19 sekundžių.

Po finišo tiek D. Butvilas, tiek V. Jurkevičius atidavė pagarbą nugalėtojui ir tikino esą laimingi gavę progą dalyvauti tokioje intriguojančioje kovoje.

Rally Žemaitija 2022/Andriaus Lauciaus nuotrauka

T. Kristenssoną jie vadino vienu geriausių šių dienų Europos lenktynininkų, padėjusių geriau suvokti savo pačių meistriškumo lygį ir neišnaudotas technikos galimybes.  

Nepaprastai aštri kova vyko ir tarp šiais metais milžinišką pažangą žvyro trasose padariusių Lenkijos ralio čempionato dalyvių gretose. Du greičiausi kaimynų ekipažai Grzegorz Grzyb su Adam Binięd  ir Sylwester Płachytka su Jacek Nowaczewsk santykius išsiaiškino tik pačiame paskutiniame greičio ruože, kai pergalę išplėšė S. Płachytka, savo tautietį aplenkęs viso labo pusantros sekunde.

Viena ašima varomų automobilių įskaitoje jokių šansų varžovams nepaliko Justas Tamašauskas ir Dovydas Ketvirtis. Antroje vietoje finišavusį Nedą Radišauską su Jonu Pipiru jie aplenkė daugiau nei trimis minutėmis. Treti čia liko lenkai Adam Sroka ir Patryk Kielar.

Dėl technikos gedimų ir avarijų „Rally Žemaitija 2022“ finišo nepasiekė 20 ekipažų.