You are here

RC Driftas – mažoji didžiojo sporto versija

 • RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
  RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
 • RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
  RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
 • RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
  RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
 • RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
  RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
 • RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
  RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
 • RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
  RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
 • RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
  RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
 • RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
  RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
 • RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
  RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka
 • Infografikas
  Infografikas

Turbūt daugelis žmonių, net ir nesidominčių automobilių sportu žino, kas yra „driftas“ arba šonaslydis. Šio dinamiško automobilių sporto gimtinė – egzotiškoji Japonija. Praėjusio amžiaus aštuntąjame dešimtmetyje šioje šalyje pradėta lenktyniauti galingais automobiliais, kai šie yra sąmoningai priverčiami slysti šonu. Tokio tipo varžybose reikia kaip įmanoma greičiau ir techniškiau įveikti sudėtingas trasas. Valdomo šoninio slydimo virusas netruko pasklisti po pasaulį: dabar šis sportas yra viena populiariausių autosporto atmainų.

RC Driftas: mažoji didžiojo sporto versija

Šiuo metu Lietuvoje ir pasaulyje greitai populiarėja ypatinga šonaslydžio atmaina – RC Driftas. Iš pažiūros galėtų pasirodyti, kad šio sporto entuziastai lenktyniauja žaisliniais automobiliais, tačiau viskas yra gerokai sudėtingiau.

RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka

RC Drifto modeliai išties yra tikrų sportinių bolidų kopijos. Dažniausiai jų dydis prilygsta 1/10 originalo, jie yra aprūpinti naujausiomis technologijomis, kurios savo pažangumu lenkia daugelį gatvėse važinėjančių automobilių! Šių mažų monstriukų važiuoklės yra pilnai reguliuojamos – tarsi sumažintos tikrų JAV ir Japonijoje besivaržančių bolidų kopijos. Labai dažnai šių modelių širdys būna elektrinės – tokio tipo varikliai šio sporto entuziastams ne tik leidžia varžytis uždarose patalpose, bet ir užtikrina išskirtines dinamines savybes: elektrinis motoras generuoja aukštą sukimo momentą bei didelę galią (vidutinė RC modelio variklio galia 0,4 KW; svoris – 1,5 kg. Jei variklio šiuos skaičius proporcingai prilygintume normaliam automobiliui, gautume daugiau nei 600 arklio galių!). Populiariausios medžiagos naudojamos šiuose agregatuose yra anglies pluoštas, grafitas, aviacinis aliuminis.

Šių modelių kėbulai nuo tikrų drifto bolidų taip pat skiriasi tik dydžiu – jų detalumą riboją tik savininko kruopštumas ir fantazija, mat aksesuarų pasirinkimas platus - nuo įvairiausių išmetimo vamzdžių, veidrodėlių ar aerodinaminių elementų iki miniatiūrinių GoPro kamerų ar net judančių mažų vairuotojų.

Taigi, šios savybės garantuoja išskirtinę modelių dinamiką, technines charakteristikas ir, žinoma, nemažai adrenalino agregato valdytojui! Pagrindiniai RC Drifto privalumai yra tai, kad lyginant su didžiuoju sportu čia nereikia didelių investicijų, uždarų autosporto trasų, mechanikų komandos ir brangaus sportinio bolido. Šio modelių sporto entuziastai dažniausiai viską daro patys: ruošia, tobulina ir prižiūri savo RC modelį bei stoja į trasą lenktynėms.

RC Driftas – tai kokybiškas laisvalaikio praleidimas

Natūralu, kad šiam sportui populiarėjant entuziastai buriasi į bendras organizacijas. Šis sportas, tai netik važinėjimas modeliu trasoje. Tai bendravimas, hobis, konstravimas, ieškojimas ir atradimas. Daugelis šio sporto fanų yra neabejingi automanai – didžiojo sporto bei automobilių entuziastai, o susibūrimai, dalijimasis patirtimi ir tobulėjimas kartu teikia ne ką mažiau malonumo nei varžybos. Visa tai garantuoja itin kokybišką ir malonų laisvalaikio praleidimą.

VilniusSliders – didžiausias RC Drifto entuziastų klubas Lietuvoje

Nors šis sportas Lietuvoje dar tik pradeda populiarėti, entuziastų jau yra visuose didžiuosiuose miestuose. Vienas didžiausių klubų „VilniusSliders“ veikia Vilniuje ir vienija daugiau nei 10 prisiekusių šio užsiėmimo entuziastų. Kadangi pradėti slysti šonu su RC bangomis valdomu modeliu nėra lengva (standartinius įtaisus, kainuojančius apie 300 EUR dažnai reikia modifikuoti, bei tobulinti), tad yra ypatingai svarbu dalintis informacija bei atradimais. Tik tokiu būdu galima maksimaliai greitai ir efektyviai pasiekti rezultatų. VilniusSliders nariai mielai dalinasi savo žiniomis ne tik su jau lenktyniaujančiais entuziastais, bet ir su besidominčiais naujokais.

RC driftas/Lino Liegaus nuotrauka

VilniusSliders klubo misija - populiarinti „RC drift“ sportą ir veiklą Lietuvoje, suteikti klubo nariams galimybę treniruotis ir tobulinti įgūdžius, sudaryti sąlygas Lietuvos „RC drifteriams“ dalyvauti varžybose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje bei suburti tvirtą bendraminčių ratą, kuris galėtų dalintis savo patirtimi ir padėti plėsti ir palaikyti „RC drift“ kultūrą Lietuvoje.

Klubo nariai aktyviai ir sėkmingai atstovauja Lietuvą tarptautinėse varžybose: keletos etapų Latvijos RC čempionate, šiemet VilniusSliders atstovai pasirodys ir pasaulio RC drifto čempionate Olandijoje, į kurį susirinks daugiau nei 300 šio sporto entuziastų iš JAV, Japonijos, Brazilijos, Pietų Afrikos, Tailando ir viso pasaulio.

Susipažinkite su RC drifto kultūra!

Šią vasarą, Birželio 18 dieną, jau trečius metus iš eilės vyks automobilių entuziastus jaudinantis renginys Freshfit, organizuojamas Instinct Society kolektyvo. Didelė „Litexpo“ Parodų rūmų erdvė, bus užpildyta įspūdingiausiais Lietuvos ir kaimyninių šalių automobiliais. Taip pat jūsų lauks daugybė pramogų. Viena iš jų - RC drifto varžybos, kuriose susikaus apie 20 sportininkų iš Lietuvos ir Latvijos.

Freshfit renginio metu Vilnius Sliders jau antrą kartą organizuos RC drifto varžybų etapą. Pirmasis, vykęs 2015 metais susilaukė ypatingai daug susidomėjimo ir atgarsių iš renginio lankytojų, tad formatas išliks nepakitęs: jūsų laukia įtempta dalyvių kvalifikacija ir poriniai važiavimai. Pertraukų metu žiūrovai galės pasigrožėti „drift – train važiavimais“ bei turės galimybė patys pamėginti apsukti kelis ratus trasoje greitu RC drifto bolidu!

Organizatoriai pabrėžia, jog visi susidomėję šiuo sportu turės galimybę pasikonsultuoti su šios srities profesionalais.

Taip pat, visi dalyviai turės progą apžiūrėti įspūdingiausius 1/24 mastelio stendinius modelius, beigi čia pat įsigyti patikusį už itin patrauklią kainą.

Kviečiame užsukti ir susipažinti su RC drifto kultūra iš arti!

Infografikas

Kategorijos: