You are here

Samsonas Rally Rokiškis 2020: B. Vanagas pasirodys su Dakaro bolidu „Toyota Hilux“

  • Benediktas Vanagas/Ryčio Šeškaičio nuotrauka
    Benediktas Vanagas/Ryčio Šeškaičio nuotrauka
  • Benediktas Vanagas/Ryčio Šeškaičio nuotrauka
    Benediktas Vanagas/Ryčio Šeškaičio nuotrauka

„Inbank team Pitlane“ komandos pilotas Benediktas Vanagas po mažiau nei dviejų metų pertraukos grįžta į klasikinio ralio trasas gimtinėje. Tačiau šis sugrįžimas – ypatingas. Lenktynininkas atliks nulinio ekipažo misiją su „Toyota Gazoo Racing Hilux“ bolidu, kuriuo sunkiausiose planetos lenktynėse Dakaro ralyje užėmė rekordinę Baltijos šalių istorijoje 11 vietą.

B. Vanagas neslepia, jog galimybė pirmą kartą Lietuvos trasose išvysti „Toyota Hilux“ atsirado dėl visą pasaulį sukrėtusių įvykių. Pandemija užkirto kelią varžytis „FIA World Cup for Cross Country Bajas“, tad komandai teko perdėlioti varžybų strategiją. Šiemet „Inbank team Pitlane“ kovą dėl rezultatų atideda svarbiausioms metų lenktynėms – Dakaro raliui, o laikotarpis iki jo bus skirtas pasiruošimui.

Benediktas Vanagas/Ryčio Šeškaičio nuotrauka

„Apmaudu, kad dramatiškai pasikeitė visas lenktynių planas, bet džiaugiuosi, kad turėsime galimybę pirmą kartą „Toyotą Hilux“ parodyti „namuose““ ,– komentavo B. Vanagas.

Masyvus „cross-country“ tipo automobilis siaurose klasikinio ralio trasose – unikali patirtis ralio fanams, o įspūdingą bolido vaizdą papildys galingas 5 l, V8 variklio griausmas. Tuo jau įsitikino praėjusių metų Estijos ralio žiūrovai – tuomet B. Vanagas su Dakaro bolidu taip pat atliko nulinio ekipažo misiją.

Rokiškyje, kaip ir Estijoje, greta B. Vanago sėdės šturmanas Mindaugas Čepulis. Fanai šį tandemą prisimena dar iš 2018-tųjų, kuomet sportininkai drauge lenktyniavo iki B. Vanago pasitraukimo iš klasikinio ralio disciplinos. „Samsonas Rally Rokiškis“ – ne tik puiki galimybė vėl pamatyti šį ekipažą, bet ir aplankyti „Inbank team Pitlane“ komandą serviso zonoje, nusifotografuoti prie Dakaro bolido ar įsigyti komandos atributikos.

B. Vanagas ir M. Čepulis Rokiškio ralyje vykdys saugumo funkciją. Profesionalūs lenktynininkai, išvystydami maždaug 75 % lenktyninio tempo, privalės stebėti aplinką, vertinti trasos tinkamumą lenktynėms ir visą informaciją perduoti atsakingiems varžybų asmenims. Be viso to, „Toyota Hilux“ pasirodymas praneš apie prasidedančias lenktynes, nes vos už 5 minučių nuo nulinio ekipažo starto, išvažiuos pirmasis lenktyninis automobilis.

„Samsonas Rally Rokiškis“ vyks Rokiškio ir Zarasų apylinkėse liepos 31 – rugpjūčio 1 dienomis. Šios varžybos yra ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos ralio čempionatų bei „Baltic Rally Trophy“ etapas. Lenktynėse žiūrovai pamatys abu „Team Pitlane“ ekipažus, Lietuvos ralio čempionato favoritus bei užsienio lenktynininkus: WRC2 važiuojantį Nikolay Gryazin, dukart Europos ralio kroso čempioną Reinis Nitišs, Suomijos čempioną Teemu Asunmaa, kylančią ralio žvaigždę keturiolikmetį Hubert Laskowski.

Kategorijos: 
Lenktynininkai: