You are here

Kaip paruošti siuntinį siuntimui per kurjerį ar paštą?

  • Kaip paruošti siuntinį?
    Kaip paruošti siuntinį?

REKLAMA

Prieš siunčiant siuntinį, apsvarstykite šaltinį, iš kurio norėtumėte jį išsiųsti. Ar tai turėtų būti tradicinis paštas, o gal tai kurjerių tarnyba? Pasirinkimas yra didelis, nes šiais laikais kurjerių kompanijos yra labai populiarios.

Kurjerių privalumas yra tas, kad jie gali atsiimti jūsų siuntinį tiesiai iš jūsų namų ar darbo vietos ir pristatyti tiesiai į gavėjo rankas nurodytu adresu, o siuntų sekimo sistema leis jums žinoti, kurioje vietoje yra jūsų siunta esamu laiku. Todėl siuntų gabenimas į Belgiją per kurjerius tapo ypač populiarus.

Siuntos saugumą kiekviename transportavimo etape lemia teisingas jos supakavimas. Žinoma, prekės pakuojamos skirtingai, tačiau yra bendrų taisyklių, kurios bus taikomos skirtingam pakuočių turiniui. Tik kruopštus siuntinio supakavimas leis išvengti nuostolių ir su tuo susijusių problemų.

Bendrosios siuntų pakavimo taisyklės:

Pakuotės stiprumas turėtų būti pritaikytas prie turinio svorio ir formos. Siunčiamos prekės turi būti supakuotos į atitinkamo dydžio dėžutes. Kartoninė dėžutė neturi būti per maža, nes turinys iš jos iškris ir gali būti pažeistas, tačiau ji neturi būti per didelė, nes gali būti pažeisti viduje judantys daiktai. Jei dėžutė yra per didelė, užpildykite laisvą vietą burbuline plėvele, popieriaus drožlėmis ar specialiu užpildu. Po pakavimo patikrinkite, ar pakuotė yra taisyklingos formos. Jei ne, kiek įmanoma pataisykite. Siunčiamų prekių ir pakuočių turinio įvairovė yra didžiulė, todėl sunku nurodyti vieną tikslų pakavimo būdą. Trapius daiktus reikia pakuoti kitaip nei dokumentus.

Kai pakuotė bus paruošta, sandariai uždarykite pakuotę. Geriausia tai padaryti naudojant patvarią lipnią juostą. Kad būtų saugiau, lipnia juostele apklijuokite visas dėžės sieneles, ne tik jos uždarymo vietoje.

Jei siunta jau tinkamai supakuota, pats laikas pradėti ją tinkamai ženklinti. Ruošiant pakuotę pristatymui reikia užklijuoti etiketę su sekimo numeriu ir ji turi būti priklijuota taip, kad kurjeris galėtų lengvai nuskaityti etiketėje esantį kodą - etiketės negalima sulenkti ar atspausdinti netiksliai.

Be to, ant pakuotės galite užklijuoti savo etiketę - įmonės logotipą, informacinius lipdukus, pvz., „Būkite atsargūs“ arba „Dėmesio stiklas“, tačiau tai turi būti padaryta taip, kad šie papildomi ženklai neuždengtų adreso.

Daugumoje kurjerių kompanijų galima apdrausti praktiškai kiekvieną siuntą. Pirkimo draudimas atveria kelią klientui reikalauti nurodytos sumos ir apsaugo nuo nuostolių, atsiradusių dėl pakuotės turinio sugadinimo, jo sunaikinimo ar praradimo.

Atminkite, kad kurjeris pagrįstais atvejais gali paprašyti atidaryti pakuotę prieš ją atsiimant. Paprastai tai atsitinka, kai kyla įtarimas, kad jūsų siuntinio turinys gali sugadinti kitus siuntinius, ar tokių siuntų vežimas yra draudžiamas.

Turite žinoti, kad siuntinio priėmimas kurjeriui nereiškia, kad jo apsaugos būdas, pakuotės tipas ar žymėjimas atitinka taisykles ar sutartį. Taigi, jei norite išvengti problemų, susijusių su siuntomis, nepamirškite laikytis bendrųjų jų pakavimo ir ženklinimo taisyklių. Tuomet sutaupysite laiko ir dažnai pinigų.

Kategorijos: