You are here

120 metų jubiliejų žyminti „Škoda“ paroda

Spalio 25 dieną prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“, Vilniuje, atidaryta „Škoda“ automobilių paroda, kuri pažymi 120-ąjį vieno seniausių automobilių gamintojų - „Škoda“ - jubiliejų. Parodą atidarė Čekijos ambasadorius Bohumil Mazanek.

Prieš 120 metų du Vaclavai – Laurinas ir Klementas – draugais tapę čekiškoje aludėje, kupini nacionalinio pasididžiavimo, nusprendė neberemontuoti sugedusio vokiško dviračio, o pagaminti savo, geresnį. Taip gimė kompanija „Laurin & Klement“, kurią dabar visi puikiai žinome kaip didžiausią Čekijos eksportuotoją „Škoda“.

„Ši istorinė paroda simboliškai pažymi du jubiliejus: Čekijoje „Škoda“ švenčia jau 120-ajį gimtadienį, o Lietuvoje „Škoda“ pasitinka 20-uosius metus. Šio sutapimo proga, visi, apsilankę parodoje, galės iš arti apžiūrėti legendinius „Škoda“ automobilius, pamatyti naujuosius „Škoda Superb“ ar „Škoda Octavia RS“ modelius bei sužinoti, ką iš tikrųjų reiškia dažnai dėmesio susilaukiantis „Škoda“ logotipas. Taip pat parodoje galima išsamiai susipažinti su šio automobilių gamintojo istorija bei apžiūrėti gausią nuotraukų galeriją“, – parodą pristato „Škoda“ rinkodaros ir komunikacijos vadovas Lietuvoje Linas Barščevičius.

Vienas seniausių parodos eksponatų, tai ryškiai oranžinis, 1977 metais pagamintas „Škoda 110 R“ (apie šį automobilį skaitykite plačiau - „Škoda 110 R"), šalia kurio puikuojasi du nauji čekų automobilių gamintojo kūriniai: naujasis „Škoda Superb“ bei sportininko dvasios turintis „Škoda Octavia RS“.

Tačiau sportiškiausias šios parodos eksponatas yra „WELLMAN Rally Team“ komandos sportininkų Martyno Samuičio ir Ramūno Šaučikovo ralio bolidas - „Škoda Fabia S2000“.

Tai ekspozicijos puošmena – tobuliausias iki 2015 metų sukurtas „Škoda“ sportinis ralio automobilis „Škoda Fabia S2000“. Lygiai tokį patį automobilį gali pamatyti ir Čekijoje esančio „Škoda“ gamyklos muziejaus lankytojai.

„Šį automobilį šių metų vasarą įsigijome iš Belgijos Čempiono Freddy Loix ir tęsiame sėkmingą jo istoriją. Savo dvejų metų karjeroje, vairuojant Freddy bei vėliau Martynui, šis automobilis užėmė vien tik prizines vietas. O kalbant apskritai, būtent šis sportinis „Fabia“ modelis Europoje yra laikomas pačiu šlovingiausiu ir karaliauja svarbiausiose Europos varžybų serijose jau nuo 2010 metų“, – ypatingą parodos automobilį pristato vienas „WELLMAN Rally Team“ lenktynininkų Ramūnas Šaučikovas.

Šiuos automobilius prekybos centre bus galima pamatyti iki lapkričio 1 d.

Automobiliai: