You are here

Šturmanė Agnė Vičkačkaitė – Lauciuvienė: „Visas automobilių sportas prasideda nuo slalomo”

  • Agnė Vičkačkaitė - Lauciuvienė
    Agnė Vičkačkaitė - Lauciuvienė

Profesionali ralio šturmanė, bei ilgametė įvairių automobilių sporto varžybų dalyvė Agnė Vičkačkaitė – Lauciuvienė įsitikinus: automobilių sportas prasideda nuo figūrinio važiavimo aplink kūgelius.

„Mokytis šokti pradedi nuo elementarių žingsnelių. Tas pats ir automobilių sporte – pradedi nuo bandymo kuo greičiau apvažiuoti kūgelius, o tada jau pradedi žvalgytis, kas tave labiausiai traukia, tačiau be bazinių žinių toli tikrai nenueisi”, - pasakoja daugkartinė įvairių varžybų prizininkė.

Agnės sąskaitoje ne tik ralio varžybų taurėmis nustatytos lentynos: 2014-aisiais kartu su Ernesta Globyte ir Indre Senkute, mergina dalyvavo ir Palangos žiedinių lenktynių maratone, kuriame, ir po itin sunkių varžybų, sėkmingai pasiekė finišą. Dabar šios entuziastės taikiklyje naujas taikinys – „Vimota miesto lenktynės”.

Rugsėjo 6-ąją Agnė, kartu su dar daugiau nei 70 dalyvių stos prie varžybų starto linijos. „Tai eilinis startas, padedantis išlaikyti sportinę formą, kuri, mums šturmanams, taip pat labai svarbi, o šanso pasivaržyti su vis tobulėjančiais slalomo dalyviais atsisakyti tikrai negalėjau”, - pasakoja sportininkė.

Kartu su Agne, „Svečių” klasėje varžytis pasiryžo ir buvusi komandos draugė Ernesta Globytė, monstrišką “Porsche 911 GT3” pilotuojantis Audrius Niekis, „300lake rally” prizininkas Vaidotas Žala, bei dar tuzinas gerai žinomų Lietuvos autosporto veidų.

Europos prospekto atkarpoje Kaune įrengta varžybų trasa dalyvius vers ne tik įveikti stačią įkalnę, bet ir parodyti savo meistriškumą stabdant ir leidžiantis nuo kalno. Tiek Agnė, tiek ir kiti „Svečių” klasės dalyviai džiaugiasi augančiomis slalomo dalyvių gretomis ir patys nežada praleisti progos pamiklinti įgūdžius „Vimota miesto lenktynėse”.