You are here

Sveikatos ir automobilio saugojimas saulėtą vasaros dieną

Pastarosiomis dienomis termometrų stulpeliui priartėjus prie 30 laipsnių karščio, į saulės atokaitoje paliktus automobilius vairuotojai lipo kaip į pirtį, ne vieną kelionę pertraukė užkaitęs variklis. Ilgai trunkantis karštis gali pakenkti sveikatai ir turėti neigiamos įtakos mašinos techninei būklei, todėl „Statoil Fuel & Retail Lietuva“ parengė rekomendacijas, kurios padės išvengti karščio sukeliamų problemų bei užtikrins vėsią ir sklandžią kelionę.

Tausokite savo automobilį

- Patikrinkite automobilio techninę būklę, ypatingą dėmesį atkreipkite į aušinimo sistemą. Įsitikinkite, ar įpilta pakankamai aušinimo skysčio (tai padaryti galite bakelyje įtaisytu lygio matuokliu), kitaip automobilis gali perkaisti.

- Jokiu būdu vietoje aušinimo skysčio nenaudokite vandens – jis neužtikrina automobilinio siurblio sutepimo! 

- Jeigu automobilis kelyje perkaito, sustokite saugioje vietoje ir leiskite bent pusvalandį jam atvėsti. Niekada iš karto neatidenkite (neatsukite) aušinimo skysčio bakelio – karšti garai pavojingi! Taip pat nepilkite į įkaitusią sistemą šalto aušinimo skysčio – tai gali suskaldyti variklio bloko galvutę.

- Patikrinkite padangas ir oro slėgį jose. Nepripūskite padangų per daug – kai pernelyg karšta, oras plečiasi, gali susidaryti per didelis slėgis ir sumažėti rato sukibimas su kelio danga.

Pasirūpinkite keleiviais

- Nepatariama sėsti į pernelyg įkaitusį automobilį – vertėtų pradaryti langus ir 1-2 minutes leisti vėjui jį prapūsti. Prieš sodindami vaiką į automobilį, būtinai įsitikinkite, ar neperkaitusi automobilio kėdutė ir saugos diržai.

- Vaikų ir gyvūnų nepalikite stovinčiame ir uždarame automobilyje. Įkaitęs automobilio salonas gali sukelti šilumos smūgį. Tokių atvejų šiemet jau užfiksuota kaimyninėje Lenkijoje.

- Įsigykite prie langų tvirtinamas apsaugos nuo saulės plėveles – jos apsaugos keleivius nuo tiesioginių saulės spindulių. Stebėkite, kad jos pernelyg neužstotų vairuotojui vaizdo.

Stebėkite savo savijautą

- Visada pasirūpinkite pakankamu vandens kiekiu, ypač keliaudami su vaikais ir gyvūnais.

- Neužmirškite kokybiškų akinių nuo saulės – ryški saulė gali akinti ir trukdyti matyti, kas vyksta kelyje.

- Jei suprakaitavote, geriau neatverkite visų automobilio langų ir nekelkite skersvėjo – taip galite lengvai peršalti.

- Saikingai naudokitės kondicionieriumi – prieš pat vasarą jį išvalykite, kad pašalintumėte susikaupusius nešvarumus. Įjungę kondicionierių neatverkite langų, nukreipkite oro sklendes taip, kad oras nepūstų tiesiai į veidą. Taip pat nenustatinėkite per daug didelio skirtumo tarp temperatūros lauke ir automobilio viduje – didesnis nei 5-6 laipsnių skirtumas gali neigiamai paveikti sveikatą. 

Planuokite kelionę

- Geriausiai automobilį statyti pavėsyje, ypač paliekant jį ilgesniam laikui. Kitaip automobilis labai įkais ir sėstis į jį bus itin sudėtinga.

- Jei planuojate tolimą kelionę, išvažiuokite anksti ryte arba vakare, kai oro temperatūra žemesnė.

- Per karštį oras miestuose užteršiamas kur kas greičiau. Todėl venkite važiuoti piko valandomis ir neleiskite varikliui dirbti tuščiąja eiga.

- Atminkite, kad asfalto danga per karštį gal būti slidi!

Kategorijos: 
Paslaugos: