You are here

Patirtis prie vairo - dar ne viskas

  • Prie vairo
    Prie vairo

Daugumą sėdinčiųjų prie vairo sudaro vyresni, labiau patyrę asmenys. Vairuotojo teises turint keliolika ar keliasdešimt metų, galima išvengti pavojų, tačiau dėl to saugumas kelyje nėra užtikrinamas. „Renault“ saugaus vairavimo mokyklos instruktoriai dalijasi mintinis apie tai, ko dažnai trūksta turintiesiems didelį vairavimo stažą. Pavojų kelia pasenusios žinios apie kelių eismo taisykles, vairavimas iš įpročio ir per didelis pasitikėjimas savimi.

Prieš tris dešimtmečius įgytų žinių nepakanka

Daug vairuotojų stengiasi nuolat domėtis taisyklių pakeitimais, tačiau toli gražu ne visi. 

Dalis žmonių vadovaujasi žiniomis, įgytomis prieš keliolika ar keliasdešimt metų vykusį vairavimo egzaminą, tuo tarpu kelių eismo taisyklės keičiamos nuolat. Yra atvejų, kuomet vairuotojas yra girdėjęs apie taisyklių pokyčius, tačiau nemoka jų pritaikyti praktiškai.

Vairuotojas ne tik privalo atnaujinti savo žinias, bet ir reguliariai kartoti tai, ką yra išmokęs anksčiau. Kai kurie kelio ženklai matomi labai retai, tad lengva pamiršti, kaip reikia elgtis juos pamačius. Bet kuriuo atveju, svarbu pasirengti tokioms aplinkybėms. Verta pamąstyti apie vairavimo įgūdžių tobulinimą saugaus eismo kursuose.

Ilgametis vairavimas tame pačiame mieste kartais slopina vairuotojo budrumą. Tokioje situacijoje galima nepastebėti eismo organizavimo pokyčių. Grėsmės galima išvengti, atidžiai stebint kelio ženklus bei nuolat susikoncentruojant į vairavimo veiksmus.

Per didelis pasitikėjimas savimi

Net ilgametė automobilio vairavimo patirtis neužtikrina klaidų vengimo. 

Kiekvienas vairuotojas turi įvertinti savijautą konkrečią dieną, vengti ilgų vairavimo tarpų be pertraukų arba po bemiegės nakties. Įsitikinimas dėl mūsų pačių gebėjimų negali tapti dingstimi vairuoti neatsakingai, viršyti greitį, pavojingai manevruoti ar atsiliepti telefonu vairavimo metu – sako „Renault“ saugaus vairavimo mokyklos instruktoriai.

Pagalba kelyje (reklama)

Kategorijos: