You are here

Kaip saugiai vairuoti automobilį nėštumo metu

Jokių priežasčių, dėl kurių reikėtų vengti vairuoti automobilį nėštumo metu, ypač pirmaisiais mėnesiais, nėra. Tačiau būtina atsižvelgti į kai kuriuos aspektus, kurie galėtų turėti įtakos vairavimo saugumui. Tai ir didesnis būsimos mamos mieguistumas, pykinimas, o vėlesniais nėštumo mėnesiais – ir vaiko judesiai. „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai pataria, ką daryti, kad būsimos mamos kelionė automobiliu būtų kaip galima saugesnė.

Nors Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad nėščioji nebūtinai turi prisisegti saugos diržus, nederėtų pamiršti, kad būtent saugos diržai ir oro pagalvės užtikrina keliaujančios moters saugumą. Tačiau nepamirškite, kad diržus reikia segtis teisingai, o kėdę atitraukti atgal nuo priekinės oro pagalvės. Diržai neturėtų apjuosti pilvo. Žemutinė diržo dalis turėtų eiti po pilvu, viršutinė – virš pilvo, tarp krūtų. „Labai geras sprendimas – diržų adapteris, kuris padeda teisingai nustatyti apsupančios diržo dalies padėtį apačioje, šlaunų ir dubens srityje,“ – teigia „Renault“ vairavimo mokyklos direktorius Zbigniewas Weseli. Be to, esama ir specialių, įtempimą reguliuojančių diržų adapterių, kurie ne tik padeda apsaugoti pilvą, bet ir užtikrina patogumą keliaujant.

„Saugos diržas automobilyje yra turbūt pats svarbiausias saugumo atributas, todėl nors kelių eismo taisyklės ir leidžia nesisegti saugos diržo nėščiosioms, jeigu jis išties trukdo, paskutiniais nėštumo mėnesiais besilaukiančiai mamai siūlyčiau geriau nevairuoti. Jeigu tikrai negalite prisisegti saugos diržo, geriau sėdėkite ant galinės sėdynės – taip bus kur kas saugiau“ – sako „Sostena-Renault Sport“ komandos lenktynininkė Ernesta Globytė. „Geriau rinktis kelionę taksi ar surasti, kas jus nuvežtų, bet neprisisegę saugos diržo jokiu būdu nesėskite ant priekinės sėdynės, net keleivio.“ – sako Ernesta.

Būsimos mamos turėtų ypač rūpintis, kad vairuoti būtų ir saugu, ir patogu. Patartume rinktis ilgesnį maršrutą, o ne duobėtą kelią; taip pat venkite miesto centro, nes stresas ir išmetamosios dujos veikia tiek būsimos mamos, tiek ir kūdikio sveikatą. Prieš leisdamosi į kelionę, paltą verčiau nusivilkite – jis nevaržys jūsų judesių. Būsimos mamos vairuotojo kėdę turėtų sureguliuoti taip, kad vairas nespaustų pilvo, o jos pačios galėtų patogiai vairuoti. „Tvirtai atsiremkite į kėdės atlošą ir įsitaisykite taip, kad iki vairo būtų ne mažiau kaip 25 cm,“ – pataria „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai.

Labai svarbu gerai suplanuoti kelionę, pavyzdžiui, rekomenduotina važiuojant abiem kryptimis kas valandą sustoti ir atpalaiduoti kaklo bei pečių raumenis, truputį pasivaikščioti arba atlikti kelis pratimus („nupiešti“ kelis apskritimus kojomis). Tai pagerins kraujo cirkuliaciją ir sąnarių lankstumą. Jei yra galimybė, būtų geriau, jei vėlesniais nėštumo mėnesiais būsima mama sėstų ne už vairo, o užimtų keleivio vietą.

Paslaugos: