You are here

Patarimai vairuojantiems tamsiu paros metu

Pradedant vis greičiau temti, pradeda keistis ir vairavimo įpročiai, kadangi vairuotojai vis daugiau laiko prie vairo praleidžia būtent tamsiu paros metu bei nesant idealioms vairavimo sąlygoms. Vairuotojų akys turi prisitaikyti prie tamsos, kuomet svarbiausias aspektas yra geras matomumas, kuris priklauso ne vien tik nuo automobilio žibintų.

Norint gerai matyti kelią tamsiu paros metu nepakanka vien tik priklausomai nuo situacijos įjungti artimąsias, tolimąsias šviesas ar rūko žibintus. Kad matomumas būtų kuo geresnis reikėtų periodiškai plauti automobilių stiklus, tiek išorinę, tiek vidinę jų pusę. Pabandykite savo automobilio priekinį stiklą perbraukti pirštu iš vidaus ir tikrai įsitikinsite, kad jis nėra visiškai švarus. Taip pat nepamirškite patikrinti, ar pakankamai yra likę stiklų apiplovimo skysčio, o dar geriau vežiokitės bagažinėje atsarginį bakelį.

Automobilio žibintų stiklai taip pat gali būti purvini ir nešviesti maksimaliai gerai. Todėl reikėtų nuvalyti ir jų stiklus, kurie dažnai būna apsinešę purvais ar vabzdžių liekanomis, ir gali iškraipyti šviesos spindulį arba sumažinti jo intensyvumą. Ypač ši problema išryškėja žiemą, kai kelias pasidengia sniegu ir labai dažnais atvejais automobilio priekiniai žibintai būna pasidengia purvu.

Kitas svarbus dalykas, tai automobilio valytuvai, jie taip pat turi būti keičiami periodiškai, kad esant reikalui švariai nuvalytų automobilio stiklą. Apie tai daugiau galite paskaityti ČIA. Jeigu jūsų automobilis turi ir gale įmontuotą valytuvą, jo taip pat nepamirškite, nes eismą reikia stebėti ne tik priešais save, bet ir automobilio gale, todėl matomumas pro galinį automobilio stiklą taip pat turi būti geras. Jeigu jūsų automobilis neturi galinio stiklo valytuvo, patikrinkite, ar veikia galinio stiklo šildymas, kuris yra nepakeičiamas pagalbininkas, kai stiklas užrasoja arba apšala.

Važiuojant tamsiu paros metu turite užtikrinti ir tai, kad jus matytų ir kiti eismo dalyviai, todėl važiuokite su įjungtomis artimosiomis šviesomis, šiuo atveju nenaudokite stovėjimo – „gabaritinių“ – šviesų. Taip pat nevažinėkite su perdegusiomis šviesų lemputėmis, nes tai ne tik pablogina kelio matomumą, bet ir kitiems vairuotojams nesate matomas pakankamai gerai.

Kategorijos: 
Paslaugos: