You are here

Video, paaiškinantis akvaplanavimą ir jo keliamus pavojus

Tikriausiai daugelis žinote, kas yra akvaplanavimas, tačiau tai prisiminti nėra blogai ypač tuomet, kai tomis pačiomis sąlygomis važiuojant per šlapią kelio paviršių yra palyginamos geros ir sudilusios padangos. Be to, lietingą rudenį šio reiškinio reikia itin saugotis.

Akvaplanavimas atsiranda tuomet, kai šlapia kelio danga riedėdama padanga nebesugeba išskirstyti per didelio vandens kiekio ir praradusi sukibimą su keliu, ji pakyla - automobilis tampa nevaldomas.

Naujos padangos gerai susitvarko tokiose situacijose (kai vandens lygis nėra kritiškai per didelis), tačiau sudilusiems ratams šiek tiek didesnis kiekis vandens ant kelio jau gali būti rimtu iššūkių, o kelionė dažnais atvejais gali baigtis išslydus iš kelio.

Šiame video nufilmuotas eksperimentas, kur naudojami du tokie patys „Lexus IS“ automobiliai, apauti to pačio gamintojo ir modelio padangomis. Tačiau vienas automobilis turi labiau sudilusias padangas už kitą.

Visa tai žiūrint nereikia būti ekspertu, norint nustatyti, kuris iš šių dviejų automobilių ant šlapios kelio dangos elgiasi stabiliau, o kurį iš vežių išmeta klastingas akvaplavimas.

Ar žinote: Ką reiškia informacija ant padangų?