You are here

Ką daryti vietoj dyzelio į automobilio baką įpilus benzino?

  • Degalų užpylimas
    Degalų užpylimas
  • Degalų užpylimas
    Degalų užpylimas

Daugeliui vairuotojų bent kartą gyvenime teko supainioti degalų pistoletus ir vietoje dyzelinio paimti benzininį ar atvirkščiai. Jeigu tokia klaida buvo ištaisyta dar nespėjus automobilio pripildyti netinkamais degalais, vairuotojo telaukia pulso padidėjimas ir atodūsis, teliks pakeisti rankoje laikomą degalų pistoletą į tinkamą. O jeigu netinkamais degalais spėjote pripildyti visą baką?

Sumaišius degalus reikia:

- neužvesti variklio
- nugabenti automobilį į autoservisą
- išleisti degalus
- išvalyti degalų sistemą
- pakeisti kuro filtrą

Degalinių tinklo „Milda" atstovas Stanislovas Bytautas pataria, kad pirmas dalykas – neskubėti. Kartais vairuotojai į tai numoja ranka – užkūrę variklį ir pamatę, jog šis dirba, išlekia iš degalinės. Tik nuvažiuoja netoli.

„Benzino ir dyzelino oktaninis skaičius, tepimo, degimo ir daugybė kitų savybių – skiriasi, o varikliai būna pritaikyti tik vienam degalų tipui. Jeigu pastebėjote, jog pripildėte baką ne tų degalų, svarbiausia – neužvesti variklio. Įjunkite neutralią pavarą, nustumkite automobilį iš degalų užpylimo vietos ir skambinkite servisui, kuriame galima išplauti degalų baką“, – teigia specialistas.

Remonto kaina

Į servisą automobilis turėtų keliauti užkeltas ant autovežio arba nutemptas prikabinus lynu. Ten bakas turi būti išvalytas ir automobilio savininkui pavyks išsisukti su minimaliais nuostoliais – neskaičiuojant pačių degalų kainos, remontas neturėtų kainuoti daugiau nei 100 Eurų.

Istorijos tęsinys 180 laipsnių kampu kitoks, jei variklis užvedamas su jam netinkamais degalais. Moderniuose automobiliuose degalų siurblys bei purkštukai yra itin jautrūs degalų kokybei – būtent šios dalys sugestų anksčiausiai. O jas suremontuoti vargu ar pavyktų už mažiau nei 1000 Eurų.

Sumaišyti nesudėtinga

Sumaišyti degalų pistoletus nėra taip sudėtinga. Kuras degalinėse Lietuvoje įprastai žymimas „D“ raide. Dyzelinas žymimas žodžiu „Dyzelinas“ ir raide „B“, o benzinas – nurodant jo rūšį (95 ar 98) ir raidę „E“. Lietuvoje daugelyje degalinių dyzelino pistoletai yra juodi, o benzino – žali, tačiau užsienyje spalvinė gama gali būti kitokia.

Būnant užsienyje, verta atkreipti dėmesį į skirtingas kalbas. Pavyzdžiui, ispaniškai benzinas yra „gasolina“, o dyzelinas – „diesel“. Tačiau katalonų kalba, kurią galima sutikti Barselonos apylinkėse ir rytinėje Ispanijoje, dyzelinas vadinamas „gasoil“.

Degalų užpylimas

„Degalų sumaišymo atvejai yra reti, tačiau jų pasitaiko. Jeigu taip galima sakyti, „lengviau“ yra dyzelinį automobilį pripildyti benzinu nei atvirkščiai. Taip yra dėl skirtingo užpylimo angos skersmens: dyzelino yra platesnė nei benzino“, – teigia degalinių tinklo „Milda“ bendrųjų reikalų skyriaus vadovas Stanislovas Bytautas.

Kategorijos: 
Paslaugos: