You are here

WRC 2016: Prancūzijos ralyje triumfavo S. Ogieras

• Prancūzijos ralis/Jaanus Ree-Red Bull Content Pool
    Prancūzijos ralis/Jaanus Ree-Red Bull Content Pool

Rugsėjo 29 – spalio 2 dienomis Korsikoje vyko dešimtasis Pasaulio ralio čempionato (WRC) etaptas – Prancūzijos ralis, kuriame triumfavo prancūzas Sebastienas Ogieras iš „Volkswagen Motorsport“, greičiausiai įveikęs 10 greičio ruožų arba 390,92 km atstumą vingiuotais, asfaltu dengtais, kalnų keliais.

Antras liko „Hyundai“ ekipos pilotas Thierry Neuville'as, atsilikęs 46,4 sek. Trečioje vietoje liko kitas „Volkswagen“ lenktynininkas Andreas Mikkelsenas, pralošęs dar 23,6 sek.

Jau pirmąją ralio dieną S. Ogieras įrodė savo pranašumą, laimėjęs visus keturis dienos greičio ruožus, kurie sudarė beveik 160 km atstumą.

Po pirmos dienos jis turėjo 44 sek. persvarą prieš T. Neuville'ą, trečioje vietoje tuomet žengė J. M. Latvala, atsilikdamas dar 14 sek. Vos 1,3 sek. už jo buvo A. Mikkelsenas.

Antrąją dieną S. Ogieras laimėjo dar du greičio ruožus ir šiek tiek padidino savo pranašumą prieš T. Neuville'ą. Jis išaugo iki 46,5 sek. Skirtumas galėjo būti ir didesnis, tačiau T. Neuville'as 8-ajame ruože buvo 13 sek. greitesnis už prancūzą. Trečioje vietoje jau žengė A. Mikkelsenas, atsilikdamas dar 21,5 sek. ir 33,3 sek. lenkdamas J. M. Latvalą. Penketuką užbaigė C. Breen su daugiau nei 2 minučių deficitu.

Sekmadienį buvo likę du greičio ruožai ir juos abu laimėjo K. Meeke iš „Citroen“ bei pelnė 3 taškus už pergalę „Power Stage“. Tačiau bendroje įskaitoje jis liko tik 16-as dėl šeštadienį patirtos avarijos.

„Power Stage“ antrąją vietą užėmė A. Mikkelsenas, o trečias liko S. Ogieras – abu jie gavo po 2 ir 1 taškus.