You are here

Privalumai, kuriuos užtikrina kokybiškos žieminės padangos

  • Žieminių padangų privalumai
    Žieminių padangų privalumai

Artėjant lapkričio 10 dienai, daugelis vairuotojų pradeda apžiūrinėti senų žieminių padangų būklę – jei ji nebeatitinka reikalavimų, reikės pagalvoti apie naujus ratų apavus. Dėl šiek tiek mažesnės kainos ir retesnių keitimo darbų, daugelio dėmesį atkreipia ir universalūs, visiems sezonams pritaikyti gaminiai. Jei svarstote apie jų įsigijimą, tačiau su automobiliu šaltuoju sezonu važinėjate pakankamai dažnai, turėtumėte prisiminti, kokius privalumus Jums gali pasiūlyti žieminės padangos.

Lankstumas

Žieminės padangos yra sukurtos taip, jog prisitaikytų prie nepalankių šio sezono orų ir nukritus temperatūrai galėtų pasiūlyti tas pačias ypatybes. Esant žemesnei temperatūrai demisezoninių ir vasarinių padangų guma pradeda kietėti, tokiu būdu smarkiai sumažindama jų gebėjimą saugiai sukibti su keliu. Tuo tarpu žieminiai padangų gumos mišiniai yra sukurti taip, kad išliktų lankstūs net ir tuomet, kai oras yra ypatingai šaltas – dėl to sukibimas su kelio danga nei kiek nepakinta.

Be to, jų protektoriai yra gilesni, o raštai – unikalūs: dėl šių ypatybių ant padangų mažiau kaupiasi sniegas ir yra užtikrinamas geresnis sukibimas su juo. Taip pat efektyviau pašalinamas purvas ir išstumiamas vanduo, todėl saugiai ir patogiai galima važiuoti nepriklausomai nuo oro sąlygų – jų pokyčių šaltuoju sezonu dažniausiai nestinga.

Gera trauka

Dėl prieš tai minėtų priežasčių ir ypač – dėl gilesnio protektoriaus, kelionės bet kokiomis oro sąlygomis išlieka sklandžios ir efektyvios. Kitaip tariant, tai neturi įtakos Jūsų transporto priemonės našumui. Žinoma, jei kelias yra nenuvalytas ir slidus, greitį sumažinti rekomenduojama bet kokiu atveju, tačiau iš esmės pasirinkę tokius ratų apavus kelionių metu galėsite jaustis stabiliai. Atkreipkite dėmesį, kad šaltuoju sezonu protektoriaus gylis turėtų būti ne mažesnis nei 3 mm – tai aktualu tuo atveju, jei vis dar naudosite praėjusio sezono padangas.

Efektyvus stabdymas

Net ir ne šaltuoju sezonu pasitaiko situacijų, kuomet norisi kuo smarkiau išminti stabdžių pedalą ir tikėtis, kad automobilis išliks stabilus. Jei danga bus slidi, o padangos – universalios, tikėtina, kad gali tekti susidurti su nemaloniomis problemomis. Tuo tarpu kokybiškos žieminės padangos net ir tokiose situacijose išlieka pakankamai minkštos – dėl to kur kas greičiau į savo rankas galėsite sugrąžinti automobilio kontrolę. Nors tikslūs skaičiai priklauso nuo konkrečių gaminių, įvairiuose tyrimuose minima, kad naudojant žiemines padangas, stabdymo kelias gali būti maždaug 30 procentų geresnis.

Atsparumas slydimui

Kai padangos rieda ant užšalusios dangos, ledas po jomis ištirpsta ir susidaro vandens sluoksnis, ant kurio automobilis gali pradėti nekontroliuojamai slysti. Visgi, dėl specialių žieminių padangų griovelių, vanduo yra atstumiamas į šoną, taigi slydimo rizika atitinkamai yra kur kas mažesnė.

Manevringumas

Net ir važiuojant apsnigtu keliu, su žieminės padangomis galėsite jaustis užtikrintai. Jos neretai yra kiek siauresnės – dėl to padidėja slėgis, tad padangos gali lengviau „pjauti“ sniegą“, o ne „plaukioti“ virš jo. Tiesa, nereikėtų manyti, kad jų kaina ženkliai skiriasi nuo demisezoninių modelių: galutinė vertė priklauso ir nuo konkrečių charakteristikų, ir netgi nuo gamintojo, taigi tinkamą variantą įmanoma rasti nepriklausomai nuo biudžeto. Žieminės padangos itin gera kaina parduodamos Pigu.lt el. parduotuvėje.

Akivaizdu, kad žieminės padangos gali pasiūlyti daugybę privalumų, tad jeigu vertinate kelionių saugumą ir komfortą, vertėtų pagalvoti apie jų įsigijimą. Tiesa, teks gerai pagalvoti, kaip pasirinkti žiemines padangas – pradėję paieškas, susipažinsite su labai įvairiomis jų specifikacijomis, tačiau dėl to dar lengviau surasite gaminius, kurie bus pilnai pritaikyti Jūsų poreikiams.

Kategorijos: