You are here

Kas naujo atnaujintame Volkswagen ID.3?

Kas naujo atnaujintame Volkswagen ID.3?

Pirma, tai išvaizda bei naujo dizaino ratlankiai.

Antra, kokybiškesnės interjero apdailos medžiagos, didesnis, sklandžiau veikiantis multimedijos ekranas.

Trečia, automobilis gavo daugiau saugumo sistemų.

Nors atnaujinimai ir nežymūs, tačiau jie matomi ir juntami.

Pavyzdžiui, smulkmena, bet anksčiau vos tik sustojus ir atsisegus diržą, automobilis imdavo ir išsijungdavo. Atsimenu, kiek keblu buvo fotografuoti interjerą, nes vos tik atsisegi diržą ir išsijungia visa multimedija. Tai norint jį nufotografuoti iš įvairių perspektyvų tekdavo diržo sagtį įkišti į jai skirtą vietą, kad automobilis neišsiungtų. Dabar jis išsijungia tada, kai sėdimoji dalis pakyla nuo sėdynės. Patogiau. Kai kam tai gali būti net gi ne smulkmena.

Elektros variklis liko tas pats – 204 AG ir 310 Nm. Varomoji ašis – galinė. Bateriją galima rinktis vieną iš dviejų: 58 arba 77 kWh talpos. Pastaroji, pasak gamintojo, leidžia įveikti iki 558 km atstumą su viena įkrova.

Važinėjant įprastu tempu mieste, visiškai negalvojant apie taupimą 101 km atstumą nuvažiavau sunaudojant 17.7 kWh/100 km. Matematiškai, išlaikant tokias sąnaudas su 77 kWh baterija būtų galima nuvažiuoti apie 435 km. Tikrai geras rezultatas. Važiuojant su „įjungtu“ taupymo režimu galima išlaikyti gerokai mažesnes elektros sąnaudas.

Apibendrinant, tiek pirmoji ID.3 versija, tiek atnaujintas modelis – labai patiko. Šį elektromobilį įdomu vairuoti, labai patogiai galima įsitaisyti prie vairo ir mėgautis, kaip jis sklandžiai važiuoja.

Puikiai sustyguotas akceleratoriaus pedalas. Tai gal kiek sunku paaiškinti žodžiais, bet ID.3 tolygiai plaukia dozuojant gazo pedalą. Norint geriau tai suprasti, reiktų patiems pamėginti.

Taip pat ID.3 manevringas ir tvirtai remiasi į kelią. Prie gero važiavimo jausmo puikiai prisideda galiniai varomi ratai.

Gaila tik, kad VW nepakeitė ID.3 modelyje mygtukų formos ant vairo. Norisi atsirų jų kiekvienai funkcijai, o ne sensorinių.

Verta paminėti, kad ID.3 laimėjo „Lietuvos metų automobilis 2021” titulą. 

Kainuoja ID. 3 nuo 34900 eurų.

Kategorijos: 
Automobiliai: