• Dakaro ralis 2017/Gedmanto Kropio nuotrauka
    Dakaro ralis 2017/Gedmanto Kropio nuotrauka
  • Antanas Juknevičius/Gedmanto Kropio nuotrauka
    Antanas Juknevičius/Gedmanto Kropio nuotrauka

Sausio 8 dieną Dakaro ralio dalyviams buvo skirta poilsio diena, tačiau jie tokių dienų turėjo net dvi dėl atšaukto šeštojo etapo, turėjusio įvykti sausio 7 dieną. Šio etapo trasą sunaikino liūtys.

O tai reiškia daugiau poilsio lenktynininkams, bei daugiau laiko automobilių paruošimui prieš maratoninį etapą, kurio metu po septinto etapo nebus galima naudotis komandų technine pagalba (tai tiesiog dvi dienos be jokios pagalbos, remontuotis techniką lenktynininkai galės tik patys su tomis detalėmis, kurias įsidės į bolidą). Taigi dalyviams reikės ne tik lėkti greitai finišo link, bet ir stengtis tausoti savo bolidus.

Vis gi, Bolivijos žemės yra gailestingos ir šiek tiek lepina dalyvius ta prasme, kad dėl liūčių priverčia organizatorius atšaukti ar sutrumpinti etapus.

Štai ir sausio 9 dieną vyksiantis septintasis etapas dėl gamtos šėlsmo yra sutrumpintas nuo 322 km iki 161 km.

Trumpesnis etapas, reiškia mažiau išnaudotų automobilio resursų ir lengvesnė pirmoji maratoninio etapo dalis.

Sausio 2 dieną Dakaro ralį pradėjo 318 transporto priemonių. Jam įpusėjus liko – 255. Tai 110 motociklų, 25 keturračiai, 72 automobiliai ir 48 sunkvežimiai.

Organizatorių tinklapyje rodoma, kad Antanas Juknevičius šiandien startuos iš 47-os pozicijos, o jo starto laikas 13:38 Bolivijos laiku, o lietuvišku laiku tai yra 19:38.

MOTOCIKLAI

Motociklų įskaitoje pirmas sutrumpintą 161 km ilgio greičio ruožą įveikė R. Brabec, kurio laikas čia buvo 2 val. 2 min. 5 sek. Antrąją vietą užėmė P. Goncalves, atsilikęs 1 min. 44 sek. Trečias - S. Sunderland, atsilikęs 4 min. 43 sek.

Ketvirtas finišo liniją J. B. Bortas, jo atsilikimas 6 min. 51 sek., o penketuką užbaigė X. De Soultrait, pralošęs dar 19 sek.

Bendros įskaitos lyderiu penketukas po šio etapo visiškai nepatiko. Tiesa, S. Sunderland sustiprino savo lyderio poziciją.

KETURRAČIAI

Tarp keturračių šiandien pirmas S. Karyakinas, kuris distanciją įveikė per 2 val. 32 min. 49 sek. ir 2 min. 59 sek. aplenkė A. Dutrie. Trečias buvo I. Casale, atsilikęs 9 min. 36 sek.

Bendroje įskaitoje vietomis apsikeitė pirmos dvi vietos, o likusi penketuko dalis nepakito. Laimėjęs šį greičio ruožą, lyderiu tapo S. Karyakinas.

AUTOMOBILIAI

Automobilių įskaitoje septintąjį etapą laimėjo Peugeot komandos lenktynininkas S. Peterhanselis, kuris greičio ruožą įveikė per 1 val. 54 min 8 sek.

Antras buvo jo komandos draugas S. Loebas, atsilikęs vos 48 sek. Trečią vietą užėmė Toyota pilotas G. De Villiersas, pralošęs 3 min. 33 sek.

Ketvirtoje pozicijoje įsitaisė Mini atstovas M. Hirvonenas, kuris Misteriui Dakarui pralošė 5 min. 3 sek. Už jo, vos 29 sek. atstumu, penktoje vietoje buvo N. Roma su Toyota.

Būtent pastaris pakilo į trečiąją bendros įskaitos vietą, iš jos išstūmės Peugeot atstovą C. Despres, kuris šiandien etape prarado šiek tiek daugiau nei 9 minutes ir buvo septintas.

Daugiau jokių pasikeitimų pirmajame penketuke neįvyko. Tiesa, S. Peterhanselis 48 sekundėmis padidino savo persvarą prieš S. Loebą.

Antanas Juknevičius finišo liniją kirto 22-oje vietoje, nuo lyderio atsilikęs 29 min. 21 sek. Primename, kad jis startavo vos iš 47-os pozicijos. Taigi greičio ruože aplenkė daugiau nei pusę varžovų. Bendroje įskaitoje jis klasifikuojamas 26-as.

„Šiandienos tikslą įgyvendinom – turėjome išsaugoti automobilį, bet pakilti iki tų pozicijų, kur pagal greitį turime būti. Visą trasą nedarėm klaidų – Darius puikiai rodė kelią, mašina veikė be priekaištų, tai ir rezultatas atitinkamas“, - po finišo teigė Antanas Juknevičius. „Dabar mašina keliauja į uždarą parką, o mes kartu su visais lenktynininkais į stovyklą. Rytoj laukia labai sunki diena, gali būti, kad grįšime su tamsa. Nepaisant to, rytoj stengsimės dar pasigerinti poziciją.“