You are here

Dakaro ralis 2020: Viskas, ką reikia žinoti

 • Dakaro ralis/Go2Dakar nuotrauka
  Dakaro ralis/Go2Dakar nuotrauka
 • Dakaro ralis/Go2Dakar nuotrauka
  Dakaro ralis/Go2Dakar nuotrauka
 • Dakaro ralis/Go2Dakar nuotrauka
  Dakaro ralis/Go2Dakar nuotrauka
 • Dakaro ralis/Marian Chytka nuotrauka
  Dakaro ralis/Marian Chytka nuotrauka
 • Dakaro ralis/Marian Chytka nuotrauka
  Dakaro ralis/Marian Chytka nuotrauka
 • iGo2Dakar komanda/iGo2Dakar nuotrauka
  iGo2Dakar komanda/iGo2Dakar nuotrauka

2020 metais Dakaro ralis vyks nebe Pietų Amerikos dykumose. Sunkiausias maratonas persikelė į naują teritoriją - Saudo Arabiją, o tai reiškia naujus iššūkius, naujas trasas bei naujus nuotykius.

Greičio ruožai ilgesni nei 2019 metais

2020-tųjų Dakaro ralyje dalyvių laukia net 5 tūkst. kilometrų greičio ruožų. Žinant, jog Dakaro ralis vietoj 11 dienų truks 13 dienų (12 lenktynių dienų ir 1 poilsio diena), ekipažai vidutiniškai per dieną turės įveikti labai daug kilometrų. B. Vanagas mano, jog šiame Dakaro ralyje vidutinis greitis gerokai kils – norint įveikti 500 kilometrų kasdien, tokiu vidutiniu greičiu, kokiu važiavo 2019-tųjų Dakare, to padaryti nepavyks.

►► KARŠČIAUSIOS DAKARO NAUJIENOS FACEBOOK'E

Dakaro ralis/Go2Dakar nuotrauka

Kita naujiena – organizatoriai pasistengė dėl dalyvių sudarydami pervažiavimus. Jų laukia 2 tūkst. kilometrų, o tai reiškia, jog lenktynininkai gerokai daugiau laiko praleis trasoje, nei keliaudami iki jos ir atgal iki bivakų. Iš viso 2020-tųjų Dakare dalyviai turės įveikti apie 7,8 tūkst. kilometrų.

65 % – smėlio, 35 % – kieto grunto, akmeningų, uolėtų trasų

Kaip įvardija patys organizatoriai, būsimame Dakare laukia 65 proc. smėlio. Vien kopos sudarys dvi lenktynių dienas. Likusią dalį – 35 proc. – ekipažai varžysis kieto grunto, akmeningomis, uolėtomis  trasomis, itin pavojingomis technikai. Prie viso to prisideda nežinomybė – nauja lokacija ir naujos trasos.

 

GREIČIO RUOŽAI

Iš viso Saudo Arabijoje bus 12 greičio ruožų, iš kurių net penki bus gana ilgi - daugiau nei 450 km.

Dakaro ralis/Go2Dakar nuotrauka

02-05/01/2020

Administracinė ir techninė komisijos bei ralio startas

Dakaro Ralis prasidės antrame pagal dydį Saudo Arabijos mieste-uoste Jeddah (liet. k. Džida), kuriame gyvena 3,5 mln. žmonių. Dėl intensyvios komercinės veiklos jis dar vadinamas šalies ekonomikos širdimi. Šis,7-ajame amžiuje įkurtas žvejų kaimelis tapo vienu judriausių uostų pasaulyje, taip pat, pagrindiniais vartais piligrimams į šventuosius Mekos ir Medinos miestus.

05/01/2020

Jeddah > Al Wajh, 752 km - SS1: 319 km

Greičio ruožo apžvalga - PIRMAS ETAPAS

Atidarymo greičio ruožas – toli gražu ne pasivaikščiojimas parke, nes čia yra visko. Jis greitas, vingiuotas, su kopomis ir akmenimis. Su tokia paviršiaus įvairove šio mini-Dakaro greičio ruožo geriau nenuvertinti.

 

06/01/2020

Al Wajh > Neom, 401 km - SS2: 367 km

Greičio ruožo apžvalga - ANTRAS ETAPAS

Šiame greičio ruože, prie „švarių“ Pietų Amerikos plotų pripratę dalyviai, turės gerai paprakaituoti. Jį sudarys daug keliukų. Šios dienos iššūkis pareikalaus nemažai patirties ir įgūdžių. Dalyviai supras, kad naviguoti Saudo Arabijoje yra itin sudėtinga. Laikas išmokti skaityti naujus orientyrus, kai priekyje išdigs sudėtingos sankryžos su keletu persipynusių keliukų.

Motociklams ir keturačiams – tai pirmoji „super maratono“ diena.

 

07/01/2020

Neom > Neom, 489 km - SS3: 404 km

Greičio ruožo apžvalga - TREČIAS ETAPAS

Žiedo formos etapas greta būsimo megapolio Neom’o yra tikras perlas.

Šis greičio ruožas drieksis Jordanijos pasienyje per kanjonus ir kalnus ant biraus smėlio kilimo. Jo metu dalyviai pakils iki 1400 metrų aukščio. Tai aukščiausia vietovė 2020 metų ralio maršrute, o motociklininkams tai bus finišo „super maratone“ diena.

 

08/01/2020

Neom > Al Ula, 676 km - SS4: 453 km

Greičio ruožo apžvalga - KETVIRTAS ETAPAS

Šios dienos darbotvarkėje dalyvių lauks lygios smėlėtos ir žvyro atkarpos, kurios drieksis vietinės reikšmės keliukais. Bet, viską apsunkins navigacijos užduotys, kur reikės aiškių ir greitų sprendimų. Istorijos mėgėjai galės išsitraukti kamerytes, nes maršutas eis pro Nabateano šventyklas.

 

09/01/2020

Al Ula > Ha'il, 563 km - SS5: 353 km

Greičio ruožo apžvalga - PENKTAS ETAPAS

Šia dieną dalyvia praleis smėlynuose su gigantiškomis uolomis, kurios pasitarnaus, kaip orientyras. Jos padės dalyviams susigaudyti ir išvengti brangiai kainuosiančių navigavimo klaidų! Ne toks techniškas, bet gan įspūdingas etapas su milžiniškais smėlio kalnais. Nuo jų leidžiantis, teks saugotis dykumose augančių žolių kupstų. Čia vairuotojai turės išlikti labai atidūs.

 

10/01/2020

Ha'il > Riyadh, 830 km - SS6: 478 km

Greičio ruožo apžvalga - 6 ETAPAS

Peizažo kaita bus dramatiška. Šį kartą ypatingas etapas visiškai smėlynuose. Po gan greito starto, kliūčių ekspertai galės pasinaudoti savo žinoimis ir įgyti pranašumą. Vairuotojai, įvaldę įgūdžius Sacharos dykumoje tikrai tuo pasinaudos. Po šio etapo dalyvių lauks poilsio diena.

 

11/01/2020

Riyadh > poilsio diena

Dideli sodai, suteikę miestui vardą 18 amžiuje, dabar užleidžia vietą civilizacijai, kuri dabar telkiasi daugiau nei 1500 km2 plote (pvz. Paryžiaus plotas: 105 km2, Buenos Airės , 203 km2), o gyventojų skaičius jau perkopė daugiau nei šešis milijonus. Demografinis bumas nuo 1970 m. mieste ėjo koja kojon su architektūros revoliucija, kuri šaliai padovanojo įspūdingų dangoraižių peizažą, įskaitant 267 m „Al Faisaliyah” centrą, 302 m „Karalystės“ centrą ir 307 m aukščio „Burj Rafal“ dangoraižį.

 

12/01/2020

Rijadas > Wadi Al-Dawasir, 741 km - SS7: 546 km

Greičio ruožo apžvalga - SEPTINTAS ETAPAS

Antroji Dakaro ralio dalis privers pasiraitoti rankoves. Po ilgai lauktos poilsio dienos, išsilaižę kovų žaizdas, jie susirems ilgiausiame greičio ruože šiame ralyje. Neskaitant to, jis bus ir pats sudėtingiausias. Po kelis kilometrus siekiantys kopų laukai yra išsibarstę visame maršrute. Reikės kopti, leistis ir itin atydžiai sekti kelio knygą. Pats greičio ruožas yra greitas... bet ne per greitas!

 

13/01/2020

Wadi Al-Dawasir > Wadi Al-Dawasir, 713 km - SS8: 474 km

Greičio ruožo apžvalga - AŠTUNTAS ETAPAS

Vėl kilpa. Dalyvių karavanas pasuks į pietus. Čia pasitiks kalnų peizažas, kanjonai ir stebinantys spalvų kontrastai, pvz. juodi akmenys ant balto smėlio… Greičio fanai pagaliau sulauks savo akimirkos ir galės atlenkti geležėlę net 40 km ilgio tiesiojoje, tačiau etapo eigoje laukia klastingi kopų masyvai, kurie pareikalaus nemažo budrumo.

 

14/01/2020

Wadi Al-Dawasir > Haradh, 891 km - SS9: 415 km

Greičio ruožo apžvalga - DEVINTAS ETAPAS

Tai vienas iš ilgesnių etapų, kuris drieksis per taip vadinamą „tuščiąjį ketvirtį”. Pagrindinis veiksnys greičio ruože bus tikslumas. Trasa drieksis kieto grunto paviršiumi su daug kliūčių. Tie, kurie nebus atsargūs, gaus nemažai pamokų. Pasiekę Haradh miestą, kuriame klesti naftos ir žemės ūkio verslai, ralis pereis į naują fazę.

 

15/01/2020

Haradh > Shubaytah, 608 km - SS10: 534 km

Greičio ruožo apžvalga - DEŠIMTAS ETAPAS

Šis maratoninis greičio ruožas pareikalaus svarbiausios įgūdžio ralyje: ištvermės. Pirmoje dalyje dalyviai papuls į neaprėpiamas „tuščiojo ketvirčio” bekelės platybes. „Tuščias kvartalas”, tai ne vieta, kur bus lengva, nes paskutiniai 30 kilometrų eina tiesiai per kopas. Naktis čia užklumpa akimirksniu! Finiše, tik dalyviai gali padėti vieni kiriems.

 

16/01/2020

Shubaytah > Haradh, 744 km - SS11: 379 km

Greičio ruožo apžvalga - VIENUOLIKTAS ETAPAS

Diena prasidės fantastiškais 80 kilometrų įstabiausiomis šalies kopomis. Esant tokiam atstumui, dalyviai gali lengvai pasiklysti smėlynuose, grožėtis tikrai nebus kada. Išlindę iš kopų ekipažai patrauks pirmųjų juodojo aukso tyrinėtojų pėdomis link maratoninio etapo finišo.

 

17/01/2020

Haradh > Qiddiyah, 447 km - SS12: 374 km

Greičio ruožo apžvalga - FINALINIS ETAPAS

Šalti nervai bus patikimas sąjungininkas paskutiniame greičio ruože. Intriga išliks iki finišo ir galutinėje įskaitoje dar gali būti siurprizų. Paskutinis šimtas kilometrų privers šturmanus vėl paplušėti iš peties ir taps tikru jų galvos skausmu, kaip ir pirmąją ralio savaitę. Bet finišo linija netoli! Speciali 20 km ilgio finišo atkarpa jau neturės įtakos galutiniam rezultatui. Šio etapo finiše paaiškės ir specialaus prizo „Qiddiyah Trophy“ nugalėtojo vardas, kurį organizatoriai įteiks paskutinio greičio ruožo finiše.

 

LIETUVIAI DAKARE

 

2020 metų Dakaro ralį šturmuos rekordinis lietuvių skaičius. Žinoma, tai bus trys jau seniai puikiai žinomi automobilių ekipažai:

 

- Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro | „Toyota Hilux Overdrive"

 

- Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas | „Mini John Cooper Works Rally“

 

- Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis | „Toyota Hilux Overdrive"

 

Be šių trijų ekipažų, į Dakaro ralį iškeliavo dar dvi lietuviškos komandos. Su „Toyota Hilux" automobiliu Dakaro ralyje startuos Gintas Petrus ir Tomas Jančys, o su buvusiu Vaidoto Žalos „Toyota Hilux" Dakarą pirmą kartą įveikti pasiryžo Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas.

Antrą kartą į Dakaro ralį išvyko ir motociklininkas Arūnas Gelažninkas, kuris savo debiuto metu 2019 metais užėmė 24-ą vietą. Jis važiuos su KTM motociklu.

Be Lietuvos lenktynininkų, Dakare yra ir lietuviška media komanda iGo2Dakar, kuri jau trečią kartą leidžiasi į Dakaro ralio smėlynus ir stengiasi kaip įmanoma įdomiau ir operatyviau pateikti karščiausias ralio naujienas bei įvairius video siužetus.

Lietuvių startiniai numeriai

312 – Benediktas Vanagas

318 – Antanas Juknevičius

319 – Vaidotas Žala

368 – Gintas Petrus

382 – Edvinas Juškauskas

34 – Arūnas Gelažninkas

►► KARŠČIAUSIOS DAKARO NAUJIENOS FACEBOOK'E

 

DALYVIŲ SKAIČIUS

2020 metų Dakaro ralio sąraše 351 transporto priemonė (2019 m. buvo 334). Tai 170 motociklų ir keturračių (1 iš Lietuvos), 134 automobiliai (5 iš Lietuvos) ir bagiai bei 47 sunkvežimiai. Iš viso 557 dalyviai, atstovaujantys net 53 valstybes.

 

Ralio finišas ir apdovanojimų podiumas

Apdovanojimų ceremonija vyks Al Qiddyah mieste. Dakaro ralis bus pirmas pasaulinio lygio sporto renginys organizuojamas šiame mieste, kuris įkurtas vos prieš du metus, 2018 metais. Planuojama, kad 2022 metais čia karaliaus pramogos ir kultūriniai renginiai. Didžiulis kompleksas, nutolęs apie 40 kilometrų nuo Riyadh miesto trauks lankytojus įvairiausiais atrakcionais ir pramogų parkais, pasaulinio lygio sporto kompleksais ir meno centrais. Po apdovanojimų lietuvaičiai skubės į Lietuvą pirmieji pasidalinti savo pasiekimas sunkiausiame bekelės maratone pasaulyje.

18/01/2020

Dalyvių technika grįžta į 2020 Dakaro ralio startą, Jeddah miestą. Uoste ją pakraus į keltą, kuriuo keliaus į Europą ir kitus kontinentus. Planuojama, kad vasario mėnesio pradžioje lietuviška armada turėtų pasiekti Lietuvą.

Lenktynininkai: 
 
 

DAKARO RALIS 2020

REZULTATAI PO 12/12 ETAPŲ

LIETUVIAI DAKARE

Benediktas Vanagas/Toyota - 15

Antanas Juknevičius/Toyota - 20

Vaidotas Žala/Mini - 26

Gintas Petrus/Toyota - 41

Edvinas Juškauskas/Toyota DNF

Arūnas Gelažninkas/KTM - 30

Automobiliai TOP 5

1. Sainz Mini 42:59:17
2. Al-Attiyah Toyota +00:06:21
3. Peterhansel Mini +00:09:58
4. Al Rajhi Toyota +00:49:10
5. De Villiers Toyota +01:07:09

 

Sunkvežimiai TOP 5

1. Karginov Kamaz 46:33:36
2. Shibalov Kamaz +00:42:26
3. Viazovich MAZ +02:04:42
4. Sotnikov Kamaz +02:55:28
5. Macik Iveco +03:28:08

 

Motociklai TOP 5

1. Brabec Honda 40:02:36
2. Quintanilla Husqvarna +00:16:26
3. Price KTM +00:24:06
4. Florimo Honda +00:31:43
5. Walkner KTM +00:35:00

 

Keturračiai TOP 5

1. Casale Yamaha 52:04:39
2. Vitse Yamaha +00:18:24
3. Sonik Yamaha +01:04:15
4. Andujar Yamaha +03:30:16
5. Wisniewski Yamaha +04:38:53