You are here

„Ford Forty-Nine“: Moderni amerikietiška klasika

Atrodo įspūdingai, ar ne? Išvysti tokį automobilį gatvėse, akims būtų vienas malonumas. Bent jau mūsų akims, o gal ir jūsų. Nes skoniai, kaip žinome, skiriasi.

Kitas faktas, kurį žinome yra tas, kad tai buvo tik konceptas ir produkcijos linijos jis nepasiekė.

Šį modernų, retro stiliaus autmomobilį 2001 metų Detroito automobilių parodoje pristatė „Ford“. Pavadintas jis buvo „Forty-Nine“ vardu. Ir tai buvo duoklė „1949 Ford“ modeliui, gamintam 1949-1951 metais, bei sulaukusiam didelio pripažinimo.

Negana to, kad tai buvo moderni senolio interpretacija po 50-ies metų, o „Ford“ pasistengė iš peties. Šio kūrinio išorė pritrenkianti, o įspūdį sustiprina dar ir didžiulis stiklinis stogas, kuris tęsiasi nuo automobilio priekio iki pat galo. Elegegancijos ir minimalizmo išorei pridėjo itin siauri galiniai žibintai bei paslėptos durų rankenėlės. Nesimatė net gi priekinio stiklo valytuvų. Visas šio kupė kėbulas atrodė lygut-lygutėlis.

Minimalizmas dominavo ir viduje.

Po variklio dangčiu – 3,9 litro V8 jėgainė, pasiskolinta iš „Thunderbird“ modelio. Variklio skyrius taip pat išlaikė tą pačią viso automobilio filosofiją – čia buvo elegantiška, modernu ir tvarkinga.

Kategorijos: 
Automobiliai: