You are here

Vienas beprotiškiausių australiškų sedanų - „HSV VL Commodore SS Group A SV“

„HSV VL Commodore SS Group A SV“ - tai vienas įdomiausių kada nors sukurtų australiškų automobilių, pravardžiuotas „Walky“ vardu. Tai „Holden Special Vehicles“ padalinio ir „Tom Walkinshaw Racing“ partnerystės bendras vaisius.

1988 metais gamintas automobilis su išskirtiniais aerodinaminiais elementais buvo išleistas vos 750 vienetų tiražu. Gamybos tikslas – homologacija lenktyniniam automobiliui, nes taisyklės reikalavo, jog bent 500 vienetų automobilių būtų sukurta legaliam eismui.

„Walkinshaw“ kompanija šiam automobiliui sukūrė aerodinaminį paketą, kuris sumažino oro pasipriešinimą daugiau nei 25 procentais. Dėl gausaus plastiko naudojimo, automobilis dar buvo pravardžiuojamas „plastikine kiaule“ ir „Batmobile“. Kėbulas buvo dažomas tik viena spalva – sidabrine „Panorama Silver“.

Po variklio dangčiu slypėjo 5,0 litrų V8 modifikuota jėgainė su 241 AG ir 380 Nm galia, pajėgi atlaikyti apkrovas lenktynių metu.

Galia į galinius ratus buvo perduodama per 5 laipsnių mechaninę greičių dėžę. Automobilis turėjo efektyvią stabdžių sistemą ir turėjo 16 colių skersmens ratus su 225/55 dydžio padangomis.

1415 kg sveriančio automobilio pagreitis nuo 0 iki 100 km/h truko 6,5 sek., o maksimalus greitis siekė apie 230 km/h.

Nuo 1988 metų kovo iki lapkričio buvo pagaminta 500 vienetų „Group A SV“ automobilių, tačiau „HSV“ po to nusprendė pagaminti dar 250 papildomų egzempliorių. Kainavo šis „Holden“ 47 000 JAV dolerių arba tris kartus daugiau už standartinį „VL“ modelį.

Kategorijos: 
Automobiliai: