You are here

Kemperiai: Kaip spausti gazą? Pirkti ar nuomotis?

 • Kelionė kemperiu
  Kelionė kemperiu
 • Kelionė kemperiu
  Kelionė kemperiu
 • Kelionė kemperiu
  Kelionė kemperiu
 • Kelionė kemperiu
  Kelionė kemperiu
 • Kelionė kemperiu
  Kelionė kemperiu
 • Kelionė kemperiu
  Kelionė kemperiu
 • Kelionė kemperiu
  Kelionė kemperiu
 • Kelionė kemperiu
  Kelionė kemperiu
 • Kelionė kemperiu
  Kelionė kemperiu

REKLAMA

Dėl šiemet pasaulį užpuolusių virusų keliausime ne lėktuvais ar  traukiniais, o... namais.  Taip, taip, namais ant ratų, turistiniais automobiliais, arba paprasčiausiai tariant, kemperiais. Tai tobulas šio laikmečio kelionės būdas.

Kelionė kemperiu

Apie tai pasakoja tinklapio valdokemperiai.lt įkūrėjas Valdas Valiukevičius

Kodėl kemperis?

Dėl to, kad:

1. tai yra visiškai saugu. Važiuojama su šeima uždarame name, kuriame yra visi patogumai – lovos, dušas, tualetas, virtuvė, šaldytuvas. Taigi, maistas gaminamas pačių rankomis ir valgoma namelio viduje. Taip pat, keliaujant kemperiu nereikia bendrauti ar prasilenkti su kitais žmonėmis, kaip kad tai būtų viešbutyje ar restorane.

Kelionė kemperiu

2. tai yra pigu. Jeigu 6 asmenų kompanija moka už kemperio paros nuomą 100 eurų, tai jie gauna viską - viešbutį ir maitinimą. Žinoma, kemperiui, reikia degalų – važiuojant toli, teks daug pilti.

3. tokia kelionė nepripažįsta jokių suvaržymų. Keliauti galima, kada tik panorėjus, o sustoti, ten kur norima. Jeigu sustojimo vietoje staiga pablogėjo oras, galima be problemų rinktis kitą kryptį, kur daugiau saulės.

4. viešbutis ant ratų visada turi langus su puikiu vaizdu. Važiuojant kemperiu, galima sustoti kur norima, kur yra leidžiamos vietos. Daugelyje Europos šalių galima rasti tūkstančius nemokamų aikštelių, kuriose galima saugiai nakvoti, nevarbu, ar tai nuostabios Alpių viršukalnės, Austrijos ežerai ar Latvijos pajūrys.

5. kemperyje galima turėti visus savo mylimus žaislus: dviratį, kaitą, irklentę, meškerę ir pan.

Pirkti ar nuomotis?

„Daugybė mano draugų turi sodybas. Daugybę metų, kiekvieną savaitgalį jie važiuoja ta pačia kryptimi. Po savaitės darbų ofisuose, jie dirba savo sodybose. Ir taip kas savaitgalį, kiekvieną mėnesį, kasmet“, - pasakoja Valdas Valiukevičius.

„Norėdamas pamatyti daugiau pasaulio, turėti įvairesnius savaitgalius, įsigijau kemperį. Jis leidžia kiekvieną savaitgalį ilsėtis vis kitoje vietoje. Ir ilsėtis tikrąja prasme – man nereikia pjauti žolės, tvarkyti aplinkos, sutvarkyti savaitgalinių svečių sujauktą namą. Su savu kemperiu atvažiuoju pas draugus į sodybas ir ten visuomet esu labai laukiamas, nes atvažiuoju su savo namu, savo lova, savo dušu.  Šiandien čia, rytoj, kitoje vietoje. Kemperis man kainavo kur kas pigiau nei sodybą. O gyvenimas kur kas įvairesnis“, - pridūrė pašnekovas.

Kelionė kemperiu

Padorų kemperį galima įsigyti už 20 000 eurų. Už 30-35 tūkstančius galima nupirkti labai modernų kemperį. 15-20 metų kemperiukai kainuos mažiau nei 20 000 eurų. Jeigu jie bus naudojami nelabai tolimoms kelionėms, tai ir 10 000 eurų kainuojantis namelis ant ratų, bus nebloga pramoga.

Jeigu kemperis bus naudojamas vos vieną ar du kartus per metus, o be to nėra sąlygų jo laikymui ar priežiūrai, tuomet geriausias sprendimas būtų kemperių nuoma. Šios paslaugos kainos prasideda nuo 50 eurų už parą. Tačiau už tokius pinigus nuomininkas dažniausiai gaus labai jau seną kemperį.

Kelionė kemperiu

Modernesnių kemperių nuomos kainos yra nuo 80 iki 120 eurų parai. Nuomotojai, norėdami privilioti daugiau klientų, nemokamai prideda lauko baldus, grilius, indus, patalynę. Nuomojant kemperį, rekomenduojama atidžiai paskaitykite sutartį, pasidomėti, ar kemperis draustas kasko draudimo.

Kaip spausti gazą?

„Ne vienas klientas klausia, kokiu greičiu važiuoja kemperis, ir susiplanuoja kelionę taip, kad per parą atsidurtų Kroatijoje“, - pastebi Valdas Valiukevičius.

„Ne! Įsėdus į kemperį reikia perjungti galvoje režimą, suvokti, kad vairuoji sunkų, 3,5 tonos sveriantį automobilį ir kad jį reiks vairuoti kitaip – lėčiau, švelniau, atidžiau. Važiuojant keliese, reiks dažniau sustoti, pailsėti, pavalgyti. Taigi, skirtingai nuo lengvojo automobilio, su kemperiu nepavyks pasiekti vidutinio 100 km/h kelionės greičio. Jis bus kur kas mažesnis – apie 70-80 km/h. Optimalus dienos kelionės atstumas - 400 kilometrų“, - apie gazo spaudimo ypatumus pasakoja V. Valiukevičius.

Vairuojant kemperį reikia neužmiršti, kad jis yra ne tik sunkesnis, bet ir smarkiai aukštesnis bei platesnis už lengvąjį automobilį.  Taigi, reikia stebėti aukščio ir pločio apribojimus, nesistengti lįsti į senamiesčio gatveles, nes ten galima taip įstrigti, kad be policijos pagalbos nepavyks išvažiuoti. Taip pat ten galima ant stogo parsivežti ne tik italų skalbinius, bet ir... senamiesčio namo balkoną.

Verta paminėti, kad norint vairuoti kemperį nereikia specialios kategorijos nei specialių kursų. Užtenka B kategorijos.

Vairuojant kemperį, labai svarbu viską daryti ramiau bei labiau iš anksto apgalvojus, kas leis mėgautis kelione, nepakliūnant į nemalonias situacijas.

Kelionė kemperiu

Kategorijos: