You are here

Pirmasis „Maserati Ghibli“ ir jo istorija

  • Maserati Ghibli
    Maserati Ghibli
  • Maserati Ghibli
    Maserati Ghibli
  • Maserati Ghibli
    Maserati Ghibli
  • Maserati Ghibli
    Maserati Ghibli
  • Maserati Ghibli
    Maserati Ghibli

2013 metais pasirodęs „Maserati Ghibli“ gerokai atnaujino visą gamintojo gamą. Vėliau jis tapo pirmuoju hibridiniu „Maserati“ automobiliu. Tačiau iš tikrųjų „Ghibli“ istorija prasidėjo keliais dešimtmečiais anksčiau. 

Maserati Ghibli

Greičiausiai, klausiate savęs, kodėl apie pirmąjį „Maserati Ghibli“ reikia kalbėti būtent dabar. Taip yra todėl, kad šiemet (2021-aisiais) suėjo lygiai 55 metai, kai Turino (Italija) automobilių parodoje buvo pristatytas itin stilingas ir sportiškas „Maserati“ kupė modelis „Ghibli“. Jis buvo sukurtas pagal ankstesnį dvivietį konceptinį modelį. Kaip šiandien įprasta „Maserati“, naujasis modelis buvo pavadintas vėjo vardu. „Ghibli“ – šiltas vėjas, kuris iš Šiaurės Afrikos į Europą atpučia smėlį ir sukuria įspūdingą ir galingą gamtos reginį.

Genijaus brėžtos linijos

Ant priekinio „Maserati Ghibli“ sparno esantis mažas „Ghia“ ženklelis reiškė, kad modelio dizainas buvo patikėtas būtent šiems dizaino namams. Tuo metu čia dizainerių komandai vadovavo vienas talentingiausių italų automobilių dizainerių Giorgetto Giugiaro. Pasitelkdamas itin drąsius tam laikmečiui sprendimus, jis sukūrė tokias kėbulo proporcijas, kurios kardinaliai skyrėsi nuo „Maserati Ghibli“ pirmtakų. 

Iki to laikmečio kupe kėbulai buvo kuriami dviejų dėžučių principu: kėbulas ir tarsi ant jo užkeltas stogas su stiklais. Tuo tarpu „Maserati Ghibli“ forma buvo glotni, o keleivių erdvė buvo integrali viso automobilio dalis. Nepaisant to, kad visos linijos buvo itin geometriškos ir griežtos, Giugiaro pasirūpino, kad jos atrodytų kiek įmanoma natūraliau.

Laikui nepavaldus dizainas

Vienas ryškiausių naujų stiliaus sprendimų – užsidarantys žibintai virš itin siaurų grotelių. Todėl „Maserati Ghibli“ tam laikmečiui atrodė labai aerodinamiškas. Taip pat „Maserati“ trišakis šiame modelyje buvo centre ir kiek mažesnis. Kaip ir kiekvienas „Maserati“ modelis, „Ghibli“ turi išskirtinių detalių, kurias aptarinėti galima išties ilgai. 

Maserati Ghibli

Tačiau norint suprasti jo dizainą iš vos tik pažvelgus, reikia žiūrėti į jį profiliu. Taip atsiskleidžia pirmojo „Ghibli“ neįtikėtinai žemas ir ilgas priekis, didelis ir nuožulnus priekinis stiklas bei tobulos proporcijos. 1966 metais automobilių dizaineriai pradėjo eiti būtent šia kryptimi, tačiau tam tikros pirmojo „Maserati Ghibli“ stiliaus detalės naudojamos ir šiuolaikiniuose „Maserati“ modeliuose. Pavyzdžiui, masyvus trikampis galinis statramstis su aiškiai išreikštu „Maserati“ trišakiu ir šiandien yra itin ryški gamintojo stiliaus detalė.

Tiesiai iš lenktynių trasos

Be jokios abejonės, kaip ir kiekvienas „Maserati“ modelis, pirmasis „Ghibli“ buvo itin sportiškas. Čia buvo sumontuotas jau pasiteisinęs 4,7 litro 8 cilindrų variklis, kuris generavo net 310 AG galią. Vėliau – 1969 metais – buvo pristatyta galingiausia versija su 4,9 litro varikliu ir 330 AG. Tuo metu „Ghibli SS“ vardu pakrikštytas modelis galėjo pasiekti 280 km/val. greitį ir buvo greičiausias serijinis automobilis pasaulyje.

Tačiau visa „Maserati“ inžinerijos magija vien skaičiais neapsiribojo. Kaip ir minėta anksčiau, „Maserati Ghibli“ turėjo itin žemą variklio dangčio liniją. Kad būtų įmanomas toks dizaino sprendimas, „Maserati“ inžinieriai variklyje atsisakė žemiausiai esančios jo dalies – standartinio karterio. Vietoje jo, jie pritaikė sauso variklio tepimo sistemą, kuri tuo metu buvo naudojama tik lenktynėse. Šiandien sauso tepimo sistema naudojama beveik visuose superautomobiliuose. 

Taip pat iš lenktynių trasų buvo pasiskolintas vamzdelinis variklio tvirtinimas, kuris leido jį sumontuoti dar žemiau. Negana to, „Maserati Ghibli“ buvo komplektuojamas su magnio lydinio ratais, o toks sprendimas „Formulės-1“ boliduose yra naudojamas iki šiol.

Įkvėpimo šaltinis

Nuo 1967 iki 1972 buvo išleista daugiau nei 1200 „Maserati Ghibli“ modelių. Rečiausiais laikomi kabrioletai „Ghibli Spyder“, nes jų buvo pagaminta tik 128 vienetai. Įdomiausia detalė yra ta, kad vieną kupė modelį įsigijo Henrio Fordo anūkas Henris Fordas. Jis „Maserati Ghibli“ modelį pastatė savo kompanijos produktų kūrimo skyriaus foje, kad leistų kolegoms semtis įkvėpimo iš išties įspūdingo dizaino. 

Akivaizdu, kad pirmasis „Maserati Ghibli“ buvo vienas įspūdingiausių to laikmečio automobilių, ne tik Italijoje, bet ir visame pasaulyje. Nuo 2013 metų, įkvėptas pirmtako sėkmės, naują istoriją kuria sportinis sedanas „Ghibli“, kuris ne tik puoselėja sportiškumo dvasią, bet ir leidžia „Maserati“ kurti naujas inovacijas. 

Maserati Ghibli

Kategorijos: 
Automobiliai: