You are here

20 naudingų patarimų ir rekomendacijų vairuotojams

  • Patarimai vairuotojams
    Patarimai vairuotojams
  • Patarimai vairuotojams
    Patarimai vairuotojams

REKLAMA

Lietuvos keliuose eksploatuojamų transporto priemonių skaičius kiekvienais metais auga geometrine progresija. Tai rodo, kad nuosavas automobilis tampa vis didesne būtinybe, be kurios negalime apsieiti nei vieną dieną.

Automobilį naudojame vykdami į darbą, vaikus veždami į darželius ir mokyklas, dirbdami, keliaudami į universitetą, gydymo įstaigas ir prekybos centrus, vykdami į keliones ir pramogaudami. Todėl visuomet yra labai svarbu vairuoti atsakingai, saugiai ir vadovaujantis šiandieninėmis taisyklėmis bei keliamais reikalavimais. O kadangi praktiškų ir naudingų patarimų niekuomet nebūna per daug, keliais iš jų šiandien dalinasi ilgametę patirtį transporto priemonių rinkoje turintys automobilių supirkėjai Automobiliukas.lt.

1. Prieš pradėdami važiuoti patikrinkite veidrodėlių padėtį. Jei jūsų eksploatuojamos transporto priemonės veidrodėliai nėra tinkamai sureguliuoti, vairuodami galite susidurti su akląja zona. Kaip žinia, akloji zona – tai kelio dalis, kurios vairuodami nematote, todėl galite laiku nepastebėti greta važiuojančios transporto priemonės. Norint to išvengti, turėtumėte sureguliuoti šoninius automobilio veidrodėlius, kuriuose matytumėte ne tik kelią, tačiau ir savo automobilį. Tuo tarpu galinio vaizdo veidrodėlis turėtų būti sureguliuotas taip, kad jame galėtumėte matyti visą savo automobilio galinį langą.

2. Išmokite pajusti, kokioje padėtyje yra jūsų automobilio ratai. Nemaža dalis vairuotojų, statančių savo automobilį į stovėjimo vietą, nejaučia, kokioje padėtyje yra jų automobilio ratai. Tai taip pat gali turėti neigiamos įtakos ir dalyvaujant eisme. Todėl visuomet elkitės koordinuotai ir atsižvelkite į savo automobilio vairo padėtį.

3. Parkuokite automobilį vadovaudamiesi langais ir veidrodėliais. Kuomet parkuojatės priekiu, sustokite tuomet, kai pamatysite bortelį iš karto po automobilio veidrodėliu. Tokiu atveju atstumas tarp jūsų automobilio ir bortelio bus pakankamas ir jūs nesubraižysite priekinio bamperio. Tuo tarpu, kai savo automobilį statote šonu, pasistenkite nesubraižyti ratlankių. Šiuo atveju jums gali labai praversti ryškesnis orientyras, priklijuotas ant priekinio stiklo apatinės dalies (šiek tiek arčiau vidurio). Kai jis susilygina su bortelio kampu – galima sustoti.

4. „Nusausinkite“ stabdžius po to, kai pervažiuojate dideles balas. Turbūt ne kartą esate girdėję, kad išvažiavus iš automobilių plovyklos reikėtų bent keletą kartų stipriai spustelėti stabdžius, tokiu būdu juos nusausinant. Tačiau lygiai tą patį jūs turėtumėte padaryti ir tuomet, kai važiuojate per labai šlapias vietas, pvz., dideles ir gilias balas. Be to, važiuojant per tokią kelio dangą nereikėtų važiuoti greitai, greitai keisti važiavimo greičio ar manevruoti. Tai padės išvengti akvaplaningo.

5. Patekę į transporto priemonių spūstis stebėkite didesnių gabaritų transporto priemones. Jei patekote į didelę transporto priemonių spūstį, turėtumėte stebėti ne tik gretimose juostose esančius automobilius, tačiau taip pat ir gerokai tolėliau jūsų priekyje esančias aukštesnes ir didesnių gabaritų transporto priemones. Aukščiau sėdintys vairuotojai kelią priekyje mato daug geriau ir aiškiau, todėl kuomet jie pastebi pokyčius ir atitinkamai reaguoja persirikiuodami, tokiu pačiu pavyzdžiu turėtumėte pasekti ir jūs.

6. Reguliariai įjunkite oro kondicionierių. Net ir tuomet, kai jūs įprastai nenaudojate oro kondicionieriaus (pvz., šaltuoju metų laiku), reguliariai bent trumpam jį įjunkite. Priešingu atveju ilgesnį laiką nenaudojamo oro kondicionieriaus veikimas gali sutrikti.

7. Reguliariai naudokite rankinį stabdį. Jūsų automobilio rankinis stabdis taip pat turėtų būti naudojamas pakankamai reguliariai. Net jei jūs automobilį statote lygioje vietoje, kartas nuo karto nepamirškite jį panaudoti. Tai užtikrins ilgesnį jo tarnavimo laiką. Žinoma, vienintelė išimtis yra tuomet, kai oro temperatūra tampa labai žema – tokiomis sąlygomis panaudotas rankinis stabdis gali užšalti.

8. Jei gretimoje juostoje esantis automobilis lėtina greitį, pasielkite taip pat. Jei eksploatuodami savo transporto priemonę jūs pastebite, kad priešais jus gretimoje kelio juostoje važiuojantis automobilis pradėjo mažinti greitį, jūs turėtumėte pasekti jo pavyzdžiu. Tikėtina, kad tokiu atveju priešakyje esantis vairuotojas nori praleisti pėsčiąjį arba pamatė bėgantį gyvūną.

9. Neleiskite, kad mažesnio greičio iliuzija jus paveiktų. Tiesiuose keliuose mūsų eksploatuojamos transporto priemonės greitis įprastai atrodo du kartus lėtesnis nei iš tikrųjų yra. Jei jūs nesulėtinsite prieš atlikdami posūkį, automobilis gali nuslysti.

10. Daugiau dėmesio skirkite eismui, o ne kelio ženklams. Eksploatuodami automobilį labai dažnai susiduriame su pačiomis įvairiausiomis situacijomis – ir didelė dalis jų būna visiškai nenumatytos bei įvykstančios akimirksniu. Tai ypač dažnai pasitaiko tuomet, kai nebeveikia vienas ar kitas šviesoforas. Tokioje situacijoje išskirtinai vadovaujantis kelio ženklais galima patekti į labai keblią padėtį. Nors akivaizdu, kad pagrindiniu keliu važiuojantys automobiliai turi pirmenybę, būtina būti atidiems ir daug daugiau dėmesio skirti eismui.

11. Techno žanro muzikos klausymas vairuojant kenkia jūsų vairavimui. Atlikti tyrimai parodė, kad tiek techno žanro, tiek ir atitinkamo intensyvumo muzika labai neigiamai paveikia vairuotojų vairavimą. Todėl jei vairuodami jūs mėgstate klausyti muzikos, specialistai rekomenduoja rinktis ramesnę ir tylesnę muziką.

12. Visuomet patikrinkite ar jūsų automobilio artimosios šviesos yra įjungtos. Mūsų šalies keliuose kasdien yra eksploatuojama labai daug transporto priemonių, kurių vairuotojai pamiršta įjungti artimąsias šviesas. Tačiau statistika rodo, kad avarijų tikimybė tokiu atveju išauga net 32 proc. Todėl prieš pradėdami važiuoti, visuomet įsitikinkite, kad jūsų automobilio artimosios šviesos yra įjungtos.

13. Automobilio padangos sprogimo metu nespauskite stabdžių. Didelė dalis vairuotojų sprogus padangai akimirksniu pradeda spausti stabdžius, tačiau tai nėra tinkamas sprendimas. Jei sprogsta automobilio padanga, nereikėtų staiga pradėti keisti vairavimo krypties ir greitai mažinti greitį. Leiskite automobiliui riedėti ir palengva sulėtėti pačiam.

Patarimai vairuotojams

14. Sudalyvaukite ekstremalaus vairavimo kursuose. Kiekvienas vairuotojas turėtų bent kartą sudalyvauti ekstremalaus vairavimo kursuose, kuriuose yra mokoma vairuoti labai skirtingomis ir ekstremaliomis sąlygomis, pvz., labai drėgna kelio danga, ledu, sniegu ar kt. Tai vairuotojus paruošia nenumatytoms ir pavojingoms situacijoms kelyje.

15. Praktikuokitės parkuotis skirtingomis padėtimis. Net jei manėte, kad automobilio parkavimo subtilybes išmokti jums reikia tik tam, jog galėtumėte išlaikyti praktinio vairavimo egzaminą, niekuomet neturėtumėte pamiršti praktikuotis automobilį parkuojant skirtingomis padėtimis. Suprantama, kad vienas ar kitas parkavimo būdas jums gali būti priimtinesnis ir paprastesnis, tačiau turite mokėti parkuotis visomis padėtimis. Tai leis jums išvengti daugybės galimų nepatogumų vairuojant.

16. Nevairuokite, kai esate mieguisti ar pernelyg išsiblaškę. Nemenka dalis vairuotojų už vairo sėda visiškai neatsižvelgdami į savo būseną ir būklę. Tačiau būtina suprasti, kad vairuoti yra draudžiama ne tik apsvaigus nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų, tačiau taip pat ir esant mieguistiems. Jei manote, kad jums trūksta miego, nesėskite už vairo. Priešingu atveju jūsų reakcija bus prastesnė, o tai reiškia, kad jūs galite nespėti laiku priimti teisingus sprendimus.

17. Patekę į transporto priemonių spūstis nesistenkite būti pirmi. Turbūt ne kartą esate bandę būti greitesni už kitus eismo dalyvius, tačiau jei patenkate į transporto priemonių spūstį, nuolatinis manevravimas ir bandymas aplenkti kitus automobilius galiausiai gali nulemti dar didesnes spūstis. Be to, tai padidina ir avarijų tikimybę.

18. Vairuojant iš savo akiračio reikėtų pašalinti blaškančius veiksnius. Kuomet vairuojate, jūs turėtumėte būti visiškai susikoncentravę. Jei aplink jus yra pašalinių jūsų dėmesį blaškančių detalių, pašalinkite jas.

19. Autoservisą aplankykite ne tik tuomet, kai sugenda jūsų automobilis. Profilaktinė ir reguliari jūsų transporto priemonės apžiūra yra būtina, jei norite prailginti automobilio gyvavimo trukmę ir išvengti didesnių išlaidų.

20. Prieš pirkdami transporto priemonę, jos techninę būklę patikrinkite autoservise. Niekuomet nepirkite katės maiše. Transporto priemonė, kurią nuspręsite įsigyti, turi būti techniškai tvarkinga. Todėl prieš priimdami galutinį sprendimą, aprodykite ją patikimiems ir patyrusiems automechanikams.

Susijusios įmonės: Automobilių supirkimas

Adresas: 
Viršuliškių g. 35-95, LT-05104, Vilnius
Telefonas: 
+370 614 91111
automobiliukas.lt
Įmonės kodas: 
304743456
Kategorijos: