You are here

Naujų vasarinių padangų pirkėjo įpročiai ir patarimai perkantiems

Po žiemos vairuotojai turi pasirūpinti ir pasikeisti automobilio žiemines padangas į vasarines. Vieni išsitraukia tik vieną sezoną važinėtas ir dar beveik naujas padangas, kiti džiaugiasi, kad senosios vasarinės padangos dar turi trijų milimetrų gylio protektorių, dar kiti lekia į turgų ar į naudotų padangų sandėlius, užsuka į naujų padangų parduotuvę ar perka jas internetu. Trumpai pakalbėsime apie pastarųjų dviejų pirkėjų tipus.

Vasarinių padangų pirkėjas

Priešingai nei žieminių padangų pirkėjas, vasarines padangas nusprendęs pirkti žmogus yra atsipalaidavęs, jis niekur neskuba, yra įsitikinęs, kad tikrai nebus tokių gamtinių sąlygų, kurios reikalaus skubiai numauti žieminius automobilio „batus“. Su žieminėmis padangomis jis gali pravažinėti net gi visą šiltąjį sezoną, kas žinoma, tikrai nėra rekomenduojama.  Žieminės padangos skirtos žiemai, vasarinės – vasarai.

Kita vasarinių padangų pirkėjų grupė padangomis rūpinasi žiemos sezonui einant į pabaigą, renkasi jas atsakingai, bet vėl gi žino, kad nėra kur skubėti. Šių dienų padangų pirkėjas tikrai paklaus pardavėjo padangų pagamino datos,  gamintojo šalies, tarnavimo laiko, keliamo triukšmo lygio, protektoriaus pliusų ir minusų. Nors pirkėjai apie padangas žino daug, tačiau pardavėjo tikslas yra išsiaiškinti pirkėjo lūkesčius ir padėti jam pasirinkti tinkamiausią padangą. Kadangi viena padanga labiau tiks tam, kuris važinėja ilgais atstumais, kita – daugiau važinėjančiam žvyrkeliais, trečia – mėgstančiam sportinį ar ekonomišką vairavimo stilių.

Pardavėjo konsultacija praverčia net ir tuomet, kai pirkėjas žino, ko jam reikia, tačiau nemoka pasirinkti vieno varianto iš daugelio. Išanalizavęs įvairių testų rezultatus jis bando juos užtvirtinti pardavėjo konsultacijomis. Dauguma pirkėjų pasitiki pardavėju ir stengiasi iš jo išgauti visą norimą informaciją.

Kokybė ar žema kaina? Toks esminis klausimas kyla ne vienam pirkėjui. Tačiau vienos bendros tendencijos nėra. Pirkėjas dažniausiai žino savo biudžeto limitą ir atėjęs įsigyti pigių padangų vargu ar susigundys itin kokybiškomis dvigubai jo biudžetą viršijančiomis padangomis. Vėl gi, tas kuris, yra pasiryžęs mokėti už kokybę, tikrai nepirks ekonominės klasės padangų, kurių parduodama mažiau, nei vidutinės ar top klasės padangų.

Nauja padanga prieš naudotą padangą

Tikriausiai ne vienam nusprendusiam pirkti naujas vasarines padangas buvo išilęs klausimas: ką rinktis? Brangią ir kokybišką naudotą ar ekonominės/vidutinės klasės naują padangą? Faktas, kad galima rasti gerų naudotų padangų, faktas, kad nauja yra nauja. Kas geriau? Čia tikriausiai kiekvienas turi savo vertinimų sistemą, kuri dažnai priklauso nuo biudžeto. Jeigu biudžetas leidžia, tai rekomenduojama rinktis tik naujas padangas ir net nesvarstyti apie naudotas.

Renkantis padangas vienas svarbiausių kriterijų yra saugumas. Įsigyjant naudotas padangas dažnai būna neaišku, kodėl jos atsidūrė naudotų padangų rinkoje, ar jos buvo išmestos, ar tinkamai naudojamos, ar tiesiog nuimtos nuo tvarkingai eksploatuoto automobilio ir padėtos į garažą saugojimui, o vėliau imtos ir parduotos. Renkantis naujas tokių klausimų nekyla.

Kriterijai, kuriais turi vadovautis pirkėjas rinkdamasis naujas vasarines padangas

Pirmas kriterijus tai biudžetas, kuris svariai lemia pirkėjo apsisprendimą: pirkti naujas ar naudotas padangas. Toliau seka:

- kaina,
- padangos savybės (tylios, lietaus, pasižyminčios puikiu pravažumu, maksimaliai sukimbančios su asfaltu važiuojant ekstremaliai),
- ilgaamžiškumas,
- ekonomiškumas
- komfortabilumas.

Taip pat pirkėjas neturi pamiršti, kad rekomenduojama pirkti ne senesnę nei penkerių metų senumo padangą bei žinoti, kokių išmatavimų padangos tinkamos jo automobiliui. Žinoma, tiksliai identifikuoti savo poreikius jam visada bus pasiryžęs padėti pardavėjas, kuris pasitelkęs į pagalbą katalogus paaiškins, kokių išmatavimų padangos tinkamos konkrečiam automobiliui.

Padangų pirkimas internetu

Ne naujiena, kad padangas galima pirkti ir internetu. Šis apsipirkimo būdas yra populiarus ir leidžia taupyti laiką. Važinėjimą po parduotuves galima užmiršti, užsukus į internetinę padangų parduotuvę galima iš karto sužinoti kainas, palyginti gaminius bei sutaupyti keliolika procentų, kadangi kainos e-parduotvėse yra žemesnės.

Perkantys internetu yra šiek tiek išrankesni už tuos, kurie padangas perka realioje parduotuvėje. Šie pirkėjai yra gerai išanalizavę įvairius testus, peržvelgę nemažą dalį informacijos apie vieną ar kitą padangą bei tiksliai žinantys savo poreikius.

Vasarinių padangų pirkimo bumas

Didžiausias vasarinių padangų pirkimo bumas būna nuo kovos pabaigos iki gegužės vidurio. Aktyviausiai jos perkamos balandžio mėnesį, kuomet daugelis skuba pasikeisti dygliuotas padangas. Taip pat daugelis pirkėjų tai daro šiuo laiku, nes predėjus šilti orams bei didėjant kelio temperatūrai, nenori sudėvėti žieminių padangų, kurios tokiomis sąlygomis dėvisi žymiai greičiau, taip pat sumažėja saugumas.

Nuo gegužės vidurio iki rugpjūčio pabaigos smarkaus aktyvumo nesijaučia, tuomet naujas padangas perka žmonės besiruošiantys į ilgas keliones ar tie, kurie nusprendžia pasikeisti baigiančias susidėvėti senas padangas. Vasarinių padangų pirkimo bumas nėra toks stiprus kaip žieminių.

Dėkojame elektroninėms padangų parduotuvėms: padangos123.lt ir padanguparduotuve.lt, kurios padėjo identifikuoti naujų vasarinių padangų pirkėjų įpročius.

Taip pat skaitykite: Kaip išsirinkti padangas savo automobiliui?

 

Susijusios įmonės: Padangos ir ratlankiai

Adresas: 
Sudervės kelias 3 Šeškinė, LT-07171, Vilnius, Lietuva
Telefonas: 
+370 5 2685566
el. paštas: 
Beriva
Įmonės kodas: 
125274533
PVM kodas: 
LT252745314
Adresas: 
J. Basanavičiaus g. 69B, LT-36209 Panevėžys
Telefonas: 
+370 45 596622
Faksas: 
+370 45 508484
el. paštas: 
Egzotika
Įmonės kodas: 
168409136
PVM kodas: 
LT684091314
Adresas: 
Ežero g. 3, LT-77142 Šiauliai
Telefonas: 
+3706 6440 301
el. paštas: 
Jala padangos
Įmonės kodas: 
304447293
PVM kodas: 
LT100012931611
Adresas: 
Savanorių pr. 151A, LT-03150 Vilnius
el. paštas: 
Melga
Įmonės kodas: 
123021015
PVM kodas: 
LT230210113
Adresas: 
Justiniškių g. 126, LT-06142 Vilnius
Telefonas: 
+370 5 2388226
Faksas: 
+370 5 2388224
el. paštas: 
Motorida, UAB
Įmonės kodas: 
110665095
PVM kodas: 
LT106650917
Adresas: 
V. A. Graičiūno g. 1, LT-02241 Vilnius
Telefonas: 
+370 5 2649521
Faksas: 
+370 5 2603037
el. paštas: 
Tyre Intertrade, UAB
Įmonės kodas: 
302284666
PVM kodas: 
LT10004448610
Kategorijos: