You are here

Intriguojantis „Toyota" sportinis elektromobilis

Toyota MR2 iš ateities? Galbūt kažkaip taip ateityje ir galėtų atrodyti ikoninis ir jau ilgą laiką nebegaminamas MR2 modelis, jeigu Toyota palaimintų jo sugrįžimą.

O kol kas tai – įspūdingai atrodantis Toyota konceptas FT-Se, kurio pavadinimo raidės reiškia ateitį - Future Toyota Sports Electric. Kokia ji bus sportiškų gamintojo automobilių kontekste dar nėra aišku, bet ši vizija parodo, kad sportinių automobilių gerbėjams turėtų būti labai įdomu viso to laukti.

Pasitelkusi vis tobulesnius lenktyninius automobilius kuriančio „Toyota Gazoo Racing“ padalinio sukauptą patirtį, Japonijos gamintoja prototipiniame modelyje atskleidė savo įsivaizdavimą, kaip stiprės vairuotojų ryšys su transporto priemonėmis, rašoma pranešime.

Automobilio pavadinimo raidėse FT-Se užšifruota „Ateities sportinis „Toyota“ elektromobilis (angl. Future Toyota Sports Electric). Tad automobilis demonstruoja, kaip ateityje atrodys anglies dvideginio neišskiriantis sportinis bolidas. Jo aptakus siluetas būdingas grynakraujams dviviečiams sportiniams modeliams, o po FT-Se skardomis slepiasi naujos kartos baterijose kaupiama energija varomų elektromobilių technologija.

Dėl vos 1 220 mm aukščio jis primena klasikinius sportinius modelius iš praeities, o dėl 1 895 mm pločio jis atrodo pabrėžtinai tvirto stoto. Dar labiau jį paryškina pažangiausi dizaino štrichai: grakštūs linkiai dailiai dera su agresyviomis linijomis. 4 380 mm ilgio aptakus siluetas traukia žvilgsnį aerodinamiška forma bei įtaigiu galiniu oro aptaku. 

Naujos kartos automobilio salonas pasitinka intuityviai aptinkamais valdikliais ir žemai sumontuotu, gerą matomumą užtikrinančiu prietaisų skydeliu. Naujo dizaino kelių apsaugos pagalvės saugo vairuotoją ir keleivį nuo G jėgos apkrovų tiek paprastame kelyje, tiek lenktynių trasoje – į ją FT-Se veržte veržiasi.

Dalis bendrovės elektromobilių vizijos

Elektrifikacijos ir išmaniųjų technologijų pažanga leido įmonei „Toyota“ tęsti kryptį, apie kurią buvo kalbama jau 2021 m. Tuomet pirmą kartą pristatytas sportinis koncepcinis modelis buvo vertinamas kaip bendrovės ateities elektromobilių vizijos dalis. Patobulintas stabilumas ir aerodinaminės savybės papildė našaus ir emocijas virpinančio, kitos kartos elektros pavarą turinčio automobilio galimybes.

Naujausios kompaktiškesnės ir didesnio energijos tankio baterijos yra svarbus veiksnys, leidžiantis FT-Se modeliui siekti naujų našumo ribų. Ši technologija kartu su kai kurių komponentų, pavyzdžiui, elektros motoro, transmisijos ir oro kondicionavimo bloko, apimčių ir svorio mažinimu leidžia pagerinti svarbias sportinių automobilių savybes: stabilumą posūkiuose, valdymo jautrumą ir stabdymo užtikrintumą.

FT-Se galės būti nuolat tobulinamas atnaujinant programinę įrangą, ir ne tik. Taip jis atspindės vairuotojo gyvenimo būdą ir jo vertybes per galimybes transporto priemonę individualizuoti ir naudotis patogiomis, sklandų veikimą užtikrinančiomis funkcijomis.

Pirmą kartą FT-Se modelį „Toyota“ pristatė 2023 metų spalio 26–lapkričio 5 dienomis Tokijuje vykusioje „Japan Mobility Show“ parodoje drauge su naujos kartos koncepciniu elektriniu visureigiu FT-3e. Abu automobiliai atspindi ateities viziją, kurioje viską pakeis elektrifikacija ir išmaniosios technologijos. Ši vizija neapsiriboja transportavimu iš taško A į tašką B – ji aprėpia naujas vairavimo patirtis.

Kategorijos: 
Automobiliai: