You are here

„Toyota“ parodė, kaip atrodys naujasis Europai skirtas elektromobilis

Briuselyje surengtame „Kenshiki“ (jap. įžvalgų) forume „Toyota“ pristatė „Sport Crossover Concept“ modelį, rašoma pranešime.

Koncepcinis automobilis leidžia susidaryti pirmąjį įspūdį apie 2025 metais pasirodysiantį naują Japonijos bendrovės elektromobilį. Aptakiu dizainu ir fastbeko kėbulo linijomis pasižymintis krosoveris taps išskirtiniu Japonijos gamintojos elektromobilių gamos modeliu.

Gamintojų teigimu, tai bus patrauklus variantas perkantiems savo pirmąjį elektromobilį ir stilinga SUV modelių alternatyva. Šiuolaikiškas komfortas derės su penkerių durelių kėbulo praktiškumu, talpia bagažine ir didele erdve keleivių kojoms.

„Sport Crossover Concept“ automobilis pirmą kartą buvo pristatytas 2023 metų balandį Šanchajuje vykusioje parodoje „Auto Shanghai“. Kinijos ir Europos rinkoms skirtą modelį sukūrė bendrovės „BYD Toyota EV Technology Co. Ltd.“ (BTET) inžinieriai. Tai – bendra įmonė, kurią Kinijoje įsteigė „Toyota“ ir vietos gamintoja BYD.

Remdamasi savo kelių krypčių strategija, „Toyota“ juda į ateitį, kurioje anglies dvideginio neutralumas bus pasiektas sudarius pažangius alternatyviuosius degalus naudojančių automobilių ir nulinės emisijos galios sistemas turinčių modelių asortimentą.

Europoje „Toyota“ planuoja iki 2026-ųjų pristatyti šešis naujus elektrinius modelius. Įvairus elektrifikuotų gaminių asortimentas padės Japonijos gamintojai iki 2035 metų suformuoti vien nulinės emisijos modelių gamą, o 2040 metais pasiekti visišką anglies junginių neutralumą.

Automobiliai: