You are here

Turbinų remontas

REKLAMA

Turbokompresoriaus remontas: kur tai atlikti?

Dažnas susiduria su problema, kur remontuoti sugedusį turbokompresorių, skelbimų portaluose ar google paieškos sistemoje mirgėte marga įvairių turbinų remonto paslaugas teikiančių įmonių reklamos ir tinklalapiai. Pasiūla didelė, bet kaip pasirinkti tinkamiausią variantą? Vienur galima susižavėti patrauklia kaina, kitur reklamos ar svetainės dizainu, dar kitur patirtimi šioje srityje, garantijomis ir aptarnavimo lygiu.

Norint, kad būtų atlikti visi reikalingi turbinos remonto procesai, būtina kreiptis į specializuotus ir patikimus servisus, kurie turi visą reikiamą įrangą ir kvalifikuotus darbuotojus. Specializuoti turbinų remonto servisai suteikia restauruotiems turbokompresoriams garantiją ir yra visuomet pasiryžę padėti išspręsti su šiuo automobilio mazgu susijusias problemas.

„Garažiukai“

Turbinų remontas Vilniuje yra gana populiari paslauga ne tik tarp specializuotų servisų, bet ir tarp vadinamų „garažiukų“, kurie užsiima turbinų remontu, tačiau čia ne visuomet gali būti suteikiama garantija, o jeigu ji ir suteikiama, tai žodžiais ne visuomet galima pasikliauti. Dažniausiai ten būna atliekami remontinio pobūdžio darbai ir praleidžiama itin svarbi turbinos balansavimo stadija - tam reikalingos specialios ir itin brangios staklės. „Garažiukai“ vilioja žemesnėmis kainomis, tačiau kuomet įsigilini į visą turbinos remonto procesą, specialių įrankių ir brangių staklių skaičių, per kurias „praeina“ turbina, ir keičiamų jos detalių kainas, supranti, kodėl specializuotuose servisuose tas remontas yra ne pigus. „Garažiukai“ dažnai nepašalina priežasties, įtakojusios turbokompresoriaus gedimą, neretais atvejais yra tiesiog pasiūlomas restauruotas turbokompresorius.

Suremontavus turbokompresorių reikia nustatyti ir jo gedimo priežastį, kurią pašalinti būtina. Kitu atveju gedimas vėl pasikartos, o turbinos remontas taps beprasmis. Net ir pakeista nauja turbina vėl suges.

Specializuoti turbinų remonto centrai

Specializuotuose servisuose turbinos remonto kaina prasideda maždaug nuo 150 eurų ir pagal gedimo priežastį gali siekti net 1000 eurų, o jos patikrinimas dažniausiai iš vis nieko nekainuoja. Faktas, kad visiškai nauja turbina gali kainuoti kelis kartus brangiau, o perkant naudotą daiktą, neaišku, kaip ir kiek laiko jis buvo eksploatuotas ir kiek dar tarnaus. Turbokompresoriaus remontas (restauracija) paprastai trunka visą darbo dieną.

Pilnai restauruojama turbina remonto metu dirbtuvėse nukeliauja ilgą kelią. Pirmiausia yra atliekamas automobilio testavimas (jeigu reikia), pasitelkiant į pagalbą kompiuterinę diagnostiką, kuri parodo turbinos darbą įvairiuose važiavimo režimuose. Tuomet esant reikalui turbokompresorius išimamas, jis yra išardomas ir nustatomas gedimas bei gedimo priežastis. Po to vyksta gedimo šalinimo darbai, atliekamas turbokompresoriaus remontas. Esant reikalui pakeičiamos susidėvėjusios ar sugadintos detalės. Tada keliais etapais yra balansuojama turbokompresoriaus ašelė specialiose staklėse – tai atlikti yra itin svarbu. Galiausiai viskas surenkama, subalansuojama ir patikrinama stende darbo režimu bei sumontuojama atgal į automobilį.

Vaizdžiai tariant, „šarnyrą pakeitei ir važiuoji toliau", tačiau turbinos remontas reikalauja žymiai daugiau.

Daugiau apie turbinas, jų veikimą bei priežiūrą: Išsamus turbokompresorių gidas

Susijusios įmonės: Turbinų remontas

Adresas: 
Savanorių pr. 174R, LT-03153, Vilnius
Telefonas: 
+370 5 200 1545
el. paštas: 
Turbobaltic
Įmonės kodas: 
303109787